Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременно ПВО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българската ракета се казвала Сиси

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Българската ракета се казвала Сиси
      Хихи, което говори за броя им

      Comment


        кало написа Виж мнение
        За втора поредна година т.нар. фрегата "Верни" не е успяла да осъществи пуск на Сий Спароу.
        Тоя път излезе кьорав радар.

        Comment


          S377 написа Виж мнение
          Тоя път излезе кьорав радар.


          Може ли малко повече инфо (ако не е секретно разбира се)?
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Ох, явно не е добре работата. В смисъл - масивно не е добре.

            Военните се издъниха на стрелбите в Шабла

            Фрегатата "Верни" пропусна два пъти мишена заради повреден радар
            Фрегатата "Верни" не успя да засече и да обстреля мишена, която имитираше нарушител на въздушното ни пространство вчера по време на мащабните маневри на силите ни от противовъздушната отбрана на полигона в Шабла, съобщи вестник "Преса".
            В учението участваха близо 1400 души и над 600 единици бойна техника, както и сръбски зенитчици. На полигона дойдоха върховният главнокомандващ Росен Плевнелиев и министърът на отбраната Ангел Найденов. Там бяха и шефът на Генералния щаб на Сърбия ген. Любиша Дикович, и военни наблюдатели от Словения.
            Два пъти фрегатата не разкри радиоуправляемата реактивна мишена, която се движеше със скорост над 400 км/ч, и затова не последва ракетен пуск. „Верни“ е въоръжена с американски зенитно-ракетен комплекс „Сий Спароу“. Неговата електроника не успя да разпознае мишената като враг и не последва команда „пуск“. После срещу „Верни“ бе изстреляна мишена от ракетен комплекс „Волхов“, която бе прихваната и унищожена, но само с електронен спусък.
            „Проблемът е в американският радар ДА-05 за прехват и насочване на зенитните средства на фрегатата. Той е от много старо поколение - произведен е през 1974 г. и дава засечки. По време на учението миналата година пак не засече целта“, обясни армейски експерт. Другата причина била в обучението на бойците по документи. За реално обучение в Белгия, откъдето ктупихме фрегатата за 23 млн. евро, няма пари. Френската фирма „Талес“, която поддържа радарите и сонарите на трите ни фрегати, вече отказва да прави това, защото са стари, отдавна снети от въоръжение и за тях няма части. Няколко пъти французите препоръчвали на МО да ги подмени с нови, но във военния бюджет средствата за превъоръжаване са символични. Един нов западен радар от такъв тип струва минимум 6 млн. евро, а на ВМС са нужни три. Не достигат и парите за поддръжка на бойните ни кораби.
            Първата фрегата „Дръзки“ е купена преди 8 години, а останалите две - преди 4-5 години.
            Президентът Росен Плевнелиев даде отлична оценка на учението и похвали бойците за изпълнението на бойните задачи. Той изрази надежда, че на следващите маневри догодина ще дойдат и неговите колеги от Сърбия и Словения.


            Макар че... на мен тези оправдания с Талес не ми звучат много читаво. Фирмата предлага някакви ъпгрейди на съществуващия радар:

            Comment


              И аз си мисля че проблема не е в Талес. Радар който е по-стар от мен просто не подлежи на подръжка. Трябва да се замени. Елементите(лампите) за това нещо отдавна не се произвеждат. Логическите му схеми са абсолютно неразгадаеми за хора под пенсионна възраст. Вярно е че капиталните кораби се проектират за 50 години експлоатация, но това касае корпуса, силовата установка, електрическата система, отходните тръби на тоалетните, облицовката на капитанската каюта и евентуално оръдейното въоръжение.
              Ракетите, радарите, СОУ, Сонарите и чистачките на стъклата на мостика, не е лошо да се сменят/модернизират поне веднъж на всеки четвърт век.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Не че Волхови са по-нови. Или C300 скоро няма да направи 30 години...
                Но ги подържат.
                между другото - C300 също се дъни на тази цел на Шабла.
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  Проблемът не е във възраста, а във факта, че е боклук. За който някой е платил.

                  Comment


                    ValBo написа Виж мнение
                    Не че Волхови са по-нови. Или C300 скоро няма да направи 30 години...
                    Но ги подържат.
                    между другото - C300 също се дъни на тази цел на Шабла.
                    Но има пуск, плюс - поражение при следващия опит.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      И аз си мисля че проблема не е в Талес. Радар който е по-стар от мен просто не подлежи на подръжка. Трябва да се замени.
                      Именно за това става въпрос. Талес пишат на сайта си, че има варианти за ъпгрейд. Не е задължително да се сменят. Но не знам, може Талес да лъжат, а нашите да са прави.

                      Comment


                        кало написа Виж мнение
                        Но има пуск, плюс - поражение при следващия опит.
                        има, има
                        но повече на имитатор
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          ValBo написа Виж мнение
                          Не че Волхови са по-нови. Или C300 скоро няма да направи 30 години...
                          Но ги подържат.
                          между другото - C300 също се дъни на тази цел на Шабла.
                          Ми се струва, че нещо си се объркал.....
                          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                          И. В. Сталин

                          Comment


                            Всичко е възможно!
                            неща споделени на чаша, няма как да докажа с линкове
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              Хубави снимки на Витяз и Антей:

                              Главным экспонатом салона МАКС-2013 стала зенитная ракетная система С-350Е Витязь, разработанная в ГСКБ Алмаз-Антей под руководством Виталия Нескородова. После увольнения в 2011 году Игоря Ашурбейли с поста гендиректора ГСКБ (за срыв гособоронзаказа по С-400), дела у этого…

                              Экспозиция Концерна ПВО Алмаз-Антей - одна из самых впечатляющих на авиасалоне МАКС-2013. Это - зенитная ракетная система Антей-2500, которую очень хочет получить Иран вместо аннулированного Дмитрием Медведевым (в его бытность президентом РФ) контракта на…

                              Comment


                                ValBo написа Виж мнение
                                Всичко е възможно!
                                неща споделени на чаша, няма как да докажа с линкове
                                не става въпрос за линкове, а за обосновани твърдения... Ако е имало проблем, то значи има и причина за него...
                                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                                И. В. Сталин

                                Comment

                                Working...
                                X