Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременно ПВО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение

    Панцир също е стрелял там, но засега не казва какъв е резултата.

    http://forums.airbase.ru/2013/06/t57....html#p3179448
    Май Панцирите не се справят много добре, иначе щяха да ги похвалят и тях...
    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
    И. В. Сталин

    Comment


      Там работата не опира ли до две "агитки" ("Тор" срещу "Панцир"), т.е. информацията може и да бъде изкривена Или нещо съм се заблудил.

      Comment


        Агитките са си агитки, но достъп до тая информация имат и двете страни. Не е много вероятно да излъжат за сухите факти. А пък и конкретните хора са достатъчно сериозни. Друг е въпроса, че анализите понякога са тенденциозни, поради което човек трябва да е малко или много в темата.

        Comment


          Агитките са си агитки, но достъп до тая информация имат и двете страни. Не е много вероятно да излъжат за сухите факти. А пък и конкретните хора са достатъчно сериозни.
          Това ясно, но цитираш форум. А форумите, как да кажа, в даден форум може и да преобладават привържениците на едно нещо спрямо друго. Знам ли де, ти го познаваш по-добре и имаш идея. Но не е нещо достатъчно сериозно, че да се сме сигурни, че всички данни ще излязат и няма да се излъже или по-скоро премълчи нещо. Това като общо съображение, нищо повече.

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Това ясно, но цитираш форум. А форумите, как да кажа, в даден форум може и да преобладават привържениците на едно нещо спрямо друго.
            А къде ги няма тези привърженици

            gollum написа Виж мнение
            Но не е нещо достатъчно сериозно, че да се сме сигурни, че всички данни ще излязат и няма да се излъже или по-скоро премълчи нещо.
            Дали някой е сигурен в нещо или не е сигурен - това е, как да кажа, проблем на този някой Аз просто давам парче информация за хората, които се интересуват. Достоверна картина може да се изгради само с огромен обем такива парчета, ерго - не е предмет на един или два форумни поста.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Резултат от последните стрелби на Тор:
              Официално:

              «Тор» отстрелялся на «отлично»

              Первый эпизод – поражение пикирующей мишени. Цель была поражена одной ракетой. Второй эпизод – возможность подтвердить четырехканальность «Тора». По комплексу было выпущено 4 мишени, сформировавших группу. Каждая из мишеней была поражена одной ракетой. Таким образом, «Тор» в очередной раз (уже четвертый с момента его появления) показал, что сегодня он является единственным комплексом малой дальности, реально подтвердившим возможность одновременного поражения четырех воздушных целей с одной боевой машины. Третий эпизод заключался в проверке возможностей «Тора» одновременно поразить дистанционно пилотируемый летательный аппарат, имеющий скорость около 60 м/с и способный держаться в воздухе не менее получаса, и мишень, имитирующую в данном случае крылатую ракету. Обе цели были над¸жно поражены, каждая – одной ракетой.
              В последнем эпизоде «Тор» должен был поразить маневрирующую цель – дистанционный пилотируемый летательный аппарат, движущийся со скоростью 250 км/ч и приближающийся к цели по траектории «змейка». Работа проводилась в условиях постановки помех – в воздух были подняты 3 вертол¸та-постановщика помех. «Тор» надежно поразил маневрирующую цель на дальности 11,2 км, практически на дальней границе зоны поражения.

              Comment


                Знам че така не се пише в нашия форум, ама саудитците не се ли преебаха яко с този Панцир? Това са вторите учения, където Тор се представя по-добре. Предните даже бяха изцяло срещу ракети, никакви БЛА мишени(ти беше писал нещо по въпроса ако не ме лъже паметта).
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Знам че така не се пише в нашия форум, ама саудитците не се ли преебаха яко с този Панцир?
                  Не знам как да отговоря. Съвсем възможно е всички да са доволни от тая сделка, понеже реално боеспособността на техните ЗРК има нула значение. Кой знае още какви фактори играят. Руснаците също ги купуват за армията - имат договори, доставят се.

                  Comment


                    кало написа Виж мнение
                    За първи път - снимки на комплекса със средна далечина на действие Витязь (постепенно ще замени С-300):
                    Винаги съм си мислел, че C-400 - ще замени С-300.
                    Но ще ако те потвърди възможността за нова система за ПВО (Витязь) ще бъде чудесна новина.
                    П.С.
                    12 ракети на една машина - това е страхотно.
                    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                    Comment


                      С-400 заменя по-новите варианти на С-300 - със значително по-голяма далекобойност (до 150, 200 км). Първите варианти - тези с далечина на действие до 75-120 км се заменят с Витязь с ПУ 50Р6А (той ползва нов КЦ - 50К6А , нова РЛС - 50Н6А и малките ракети на С-400 - 9М96). Води се комплекс със средна далечина на действие.

                      командната машина и РЛС:



                      РЛС




                      Освен него се очаква в системата на ПВО да постъпи комплексът с малка далечина на действие Морфей (вероятно ще го видим по-късно тази година). Първите пускове и на двата вероятно ще бъдат още това лято.

                      Евентуалният външен вид на Морфей (с ПУ за 28 ракети) 70Н6:



                      РЛС за Морфей (в този вид няма "мъртви" зони):



                      Морфей е с ракета - 9М338К, с далечина на стрелбата 6-8 км, по височина - 3500-4000 м (тези данни може да претърпят сериозни изменения)

                      Междувременно се появиха слухове, че Русия ще предложи на Иран Антей-2500 като компенсация за проваления договор за С-300ПМУ2 (имало е и предложение за Тор).

                      Комплекс "Антей-2500" является модифицированной версией системы С-300В, разработанной под требования ПВО сухопутных войск.
                      Last edited by кало; 22-06-2013, 09:46.

                      Comment


                        Аз лично съм (сега) обезпокоен от има изобилие от руските проекти за ПВО.
                        Не е ясно причината за такова изобилие от великолепни образци. +хипотетични C-500
                        Слишком хорошо - тоже не хорошо.
                        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                        Comment


                          С-500 никак не е хипотетичен - по-голямата част от комплекса вече е готова, догодина предстоят първи пускове. Вероятно новите ракети за него ще излязат чак към 2016-та, 17-та (с повишена скорост, далечина на стрелбата и възможност за обстрел на обекти на ниска орбита)

                          ПУ за С-500 с "големите" ракети 40Н6 за С-400 (ракетите постъпват в бойните части от миналата година):

                          Comment


                            кало написа Виж мнение
                            малките ракети на С-400 - 9М96
                            Срещал ли си някаква наистина сериозна информация по тоя повод? Има един макет на пускова с три големи и четири малки ракети, навсякъде по описанията се пише за малките ракети, но например "полуофициално" изказване на някой виден шапкар не съм срещал. А виж какво пише алексНАВИ на базата:

                            Я тут поспрашивал, и ,как говорится, "звезда в шоке".
                            Оказывается (каюсь, не знал) - 96-й в 400-ке по ттз нет.

                            Comment


                              Да, най-вероятно свръзването й с последните варианти на С-300 и С-400 е било с рекламна цел - привличане на купувачи на първия, преди няколко години. След това е разработвана и вече - серийно произвеждана за Витязь.

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                и вече - серийно произвеждана за Витязь.
                                Доколкото знам, има проблеми с ракетата. Нещо не работи добре ГСН и още е далеч от серийно производство. Досега на изпитанията не е ударила нищо.

                                Comment

                                Working...
                                X