Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гергьовденски парад

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Гергьовденски парад

    На 6 Май, клуб Традиция клон Велико Търново направи освещаване на бойните знамена.Самият клуб направи реплики на Самарското знаме, знамето на 18-ти Етърски пехотен полк и знамето на 1-ви Търновски Революционен Окръг.Членовете бяха облечени като опълченци, войници от 18-ти пехотен полк и въстанници.
    Знамената бяха осветени по всички правила на Източното Православие.
    Тъжното в случаят беше, че за първи път нямаше представителни роти от Военното училище.
    В момента аз разполагам само с две снимки-в скоро време ще има и още.
    Attached Files
    Last edited by Parabellum; 26-05-2005, 03:06.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    Снимки

    Ето малко снимки от Гергьовденския парад в Търново. Търновският клуб "Традиция" готви още подобни прояви, имаме някои идеи, ама нещата често опират до пари, та правим каквото можем, макар и скромно.
    Attached Files

    Comment


      #3
      Машалла !!! Еваллла !!!
      SEMPER AGRESSUS

      Comment


        #4
        Тъй, тъй,
        Маузер-ът пак ме е изпреварил, затова пък аз ще сложа една обща снимка на юнаците пред паметника Майка България!На другата снимка са Парабелум и Маузер.А мъжът с извадената казашка шашка в ръка е Евгени , който командваше нашата дружина на парада-ей много го бива.
        Attached Files
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          Ето и от Варна снимки от Гергьовския парад:
          Attached Files
          Rolling, turning, diving
          Rolling, turning, diving, going in again
          Run, live to fly, fly to live, do or die
          Run, live to fly, fly to live, Aces high.

          Comment


            #6
            Браво на Попай.
            Някой няма ли да сложи снимки от парада в София?

            Ей така се прави.Малко показна стрелба с кремъчна бойлия за "надъхване" :fire:
            Това си е чест от спектакъла!
            Attached Files
            Last edited by Parabellum; 20-05-2005, 02:58. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              Въпрос към Традиция - от къде имате униформите (някои ви ги дава или сами си ги шиете)? Питам защото са много хубави и аз искам да имам поне една такава.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #8
                Шием си ги сами. В днешните времена никой няма да ти даде нещо на вересия. Пък и да ти кажа честно друго си е като униформата си е твоя.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #9
                  popay_the_sailor написа
                  Ето и от Варна снимки от Гергьовския парад:
                  Тая мадама на първата снимка си е направо като за парад:lol:
                  Проблемът на форума :damnyou:

                  "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                  Паисий Хилендарски

                  Comment


                    #10
                    Ау у у

                    :nworthy: Леле колко сте готини!!! :nworthy: :nworthy: :nworthy: Всичките!!! И бай Върбан И Парабелум И Маузер и Евгени. И как няма да е готин, като е кадрови офицер. От елитните и малко останали у нас. Абе кеф!!!:rock:

                    Като си помисля, че бях само на 130 км от вас, на едно агне (по скоро яре), на един Георги, та чак ме хваща яд, че не дойдох. Ама не знаех. Връзките и комуникациите между членовете и клоновете на НДрТр са ужасни. Ето и този пример.

                    :nworthy: Затова ще предложа най-настоятелно на Парабелум, да съдейства пред собствениците на форума, спешно да се отвори в нета една страница за дружеството и там да обявяваме всички предстоящи мероприятия. Ако има някакви условия ще ги обсъдим. Обаче е по-добре да е в този нет, а не в отделна страница или кой знае къде. Защото и членовете на дружеството, и кандидатите за нови членове, и симпатизантите са тук. И тук им е мястото!! :nworthy:
                    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                    Comment


                      #11
                      Parabellum написа
                      Шием си ги сами. В днешните времена никой няма да ти даде нещо на вересия. Пък и да ти кажа честно друго си е като униформата си е твоя.

                      А колко долу горе струва да си ушиеш една униформа? Също така от къде могат да се закупят платовете и къде се шият, защото саморъчно шиене си мисля, че няма да стане добре (е поне при мене би било така).
                      Last edited by mellisa; 25-05-2005, 15:40. Причина: ушиеш
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        #12
                        Аз ще задам може би много глупав въпрос, но не намирам отговор и разчитам на вас.

                        На някои от шапките и калпаците, в това число и този на Парабелум например има извезан кръст, известен ми като лоренски кръст/Croix de Lorraine, символ на Forces Françaises Libres (FFL), Свободните Френски Сили, °free frenchs°, създадени от Дьо Гол.



                        От къде идва обаче и какво е точно българският символ ?
                        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                        Comment


                          #13
                          mellisa написа
                          Аз ще задам може би много глупав въпрос, но не намирам отговор и разчитам на вас.

                          На някои от шапките и калпаците, в това число и този на Парабелум например има извезан кръст, известен ми като лоренски кръст/Croix de Lorraine, символ на Forces Françaises Libres (FFL), Свободните Френски Сили, °free frenchs°, създадени от Дьо Гол.

                          От къде идва обаче и какво е точно българският символ ?
                          Доколкото ми е известно, този кръст се води Български. За повече информация ще трябва да попитам в църквата, ако се добера до българска църква. Не питай защо, че не мога да ти отговоря сега, но има връзка.
                          Проблемът на форума :damnyou:

                          "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                          Паисий Хилендарски

                          Comment


                            #14
                            .
                            Last edited by ; 21-03-2006, 17:01.

                            Comment


                              #15
                              Това си е най-обикновен руски православен кръст.

                              Last edited by dibo; 25-05-2005, 19:37.
                              We don't see things as they are, we see them as we are
                              ---Anais Nin----

                              Comment

                              Working...
                              X