Съобщение

Collapse
No announcement yet.

клеимо на Св. Георги в/у Щик манлихер

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    клеимо на Св. Георги в/у Щик манлихер

    скоро не съм писал , но то нямаше и за какво.
    Ето сега 1 нова загадка -щик манлехер 1895 стандартен австрийско производство със клеймо на св. Георги!!!Имам го от 5 години но никога не се бях заглеждал в корозиралата част на дръжката и сега го показвах на двама приятели и след това се загледах в "странните форми " които мислех че са само част от язвички и що да видя! та някой да знае нещо по въпроса? :vsad:
    Attached Files
    ТБТ

    #2
    Да е дошъл от Гръчко? Съседите ни също са имали Манлихери М95 на въоръжение.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #3
      Mauser написа
      Pereto пък ми писа за щик за М95 със клеймо на него Св. Георги със змея, а пък не щял да влиза на М95. Говорих тази сутрин с Parabellum, и се оказа, че е срещал такъв и че е за... Манлихер-Шонауер, гръцки, 6.5 мм, затова не е щял да влиза на "нашенката". Така че, Pere, извинявай, няма нищо общо с Русия или Англия.

      Comment


        #4
        да наистина не ставаше на една манлехера 1895(пехотна стандартна), но на друга(карабина) впоследствие стана. цефта пасва точно и при двете проблема беше при шифта на скобата изглежда беше по-дебел или нещо нестандартен. Така че не знам! Гръчки викате? много странно иначе си е съвсем стандартен за м1895
        ТБТ

        Comment


          #5
          pereto написа
          да наистина не ставаше на една манлехера 1895(пехотна стандартна), но на друга(карабина) впоследствие стана. цефта пасва точно и при двете проблема беше при шифта на скобата изглежда беше по-дебел или нещо нестандартен. Така че не знам! Гръчки викате? много странно иначе си е съвсем стандартен за м1895
          Да не би карабината да е била "малко" ръждясала и при почистването да е намалял диаметъра на цевта?

          Comment


            #6
            Не, карабината му не е ръждясала, може би ножът му след почистването да се е поразширил.Но определено това си е нож за Манлихер-Шьонауер.
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              pereto написа
              да наистина не ставаше на една манлехера 1895(пехотна стандартна), но на друга(карабина) впоследствие стана. цефта пасва точно и при двете проблема беше при шифта на скобата изглежда беше по-дебел или нещо нестандартен. Така че не знам! Гръчки викате? много странно иначе си е съвсем стандартен за м1895
              :twak: Колеги четете внимателно човека е написал че на цевите пасва и при пушкат и при карабината проблем е имал с релсичксата която е на предната скоба на която се заключва ключалката на ножът . Това че ножът не е влязал на тази релсичка нетрябва да го учудва дори и даса в одлично състояние и ножа и пушката те се напасват един кам друг винаги . А този светц е покровител и на нашета воиска защо непремено трябва да го свързваме с Ромеите .:shrug:

              Comment


                #8
                opalcenec написа
                :twak: Колеги четете внимателно човека е написал че на цевите пасва и при пушкат и при карабината проблем е имал с релсичксата която е на предната скоба на която се заключва ключалката на ножът . Това че ножът не е влязал на тази релсичка нетрябва да го учудва дори и даса в одлично състояние и ножа и пушката те се напасват един кам друг винаги . А този светц е покровител и на нашета воиска защо непремено трябва да го свързваме с Ромеите .:shrug:
                Просто не можах да направя веднага връзката между "шифта на скобата" и Т-образния профил на скобата и щика. Помислих, че става дума за отвора на скобата, и затова изказах такова предположение.
                Що се отнася до светеца - това са общоприети маркировки, различни за различните страни. Но за да няма недоразумения, най-добре е отвора на щика да се премери с шублер.

                opalcenec написа
                :Това че ножът не е влязал на тази релсичка нетрябва да го учудва дори и даса в одлично състояние и ножа и пушката те се напасват един кам друг винаги .
                Тук вече много грешиш. Рамерите са строго фиксирани. Припасване се допуска само при подбиване на някоя от контактните плоскости. При плътната зглобка /неточно казано, тя е по-скоро ходова/, дори и най-малката деформация на единия от детайлите прави стиковката невъзможна.
                Last edited by ; 19-05-2005, 22:46. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  #9
                  Аз да добавя само, че на Карабината на Перето на предната гривна релсичката е малко поопилена и затова ножът е влязъл.
                  Св.Герги е покровител на всички Източноправославни, но само гърчолята си го лепят по ножовете.На нашите ножове ние си слагаме лъвчето с коронката.
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    мерси колеги явно е за Шонауер
                    ТБТ

                    Comment


                      #11
                      valo написа
                      Просто не можах да направя веднага връзката между "шифта на скобата" и Т-образния профил на скобата и щика. Помислих, че става дума за отвора на скобата, и затова изказах такова предположение.
                      Що се отнася до светеца - това са общоприети маркировки, различни за различните страни. Но за да няма недоразумения, най-добре е отвора на щика да се премери с шублер.


                      Тук вече много грешиш. Рамерите са строго фиксирани. Припасване се допуска само при подбиване на някоя от контактните плоскости. При плътната зглобка /неточно казано, тя е по-скоро ходова/, дори и най-малката деформация на единия от детайлите прави стиковката невъзможна.
                      КОИ РАЗМЕРИ СА СТРОГО ФИКСИРАНИ аз имам две карабини и една пушка М 95 и трите сда в перфекно състояние купихги от МО доста добре консервирани но шиковете при размяна от едната на другата не пасват на тази релсичка в повечето пъти .:shrug:

                      Comment


                        #12
                        opalcenec написа
                        КОИ РАЗМЕРИ СА СТРОГО ФИКСИРАНИ аз имам две карабини и една пушка М 95 и трите сда в перфекно състояние купихги от МО доста добре консервирани но шиковете при размяна от едната на другата не пасват на тази релсичка в повечето пъти .:shrug:
                        Изпратих ти лично съобщение, за да не натоварваме форума.

                        Comment

                        Working...
                        X