Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нумизматика: - сайтове?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нумизматика: - сайтове?

    Имам една стара монета и от години съм се чудел кой е на нея... Навярно има 500 - 600 г. поне И навярно е медна.. Но надписите не се четат добре.
    Молбата ми е, ако някой знае сайт със снимки на монети, да ми пусне линк, че да я потърся..

    .
    ..И кажи ми ти страннико,
    чувал ли си звук,
    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

    #2
    Ами как да даз наем какъв сайт да ти пуснем като не си сложил монетата тук за да я видим? Дай снимки и ние ще се помъчим да намерим сайт.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Добре..
      До няколко дни ще гледам да го направя.

      .
      ..И кажи ми ти страннико,
      чувал ли си звук,
      по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

      Comment


        #4
        Пусни я на търг в www.numizma.com и ако си заслужава, ще наддават за нея....

        Comment


          #5
          Клуб Нумизмат - тук можеш да сложиш снимка и да попиташ. Все ще се намери някой да ти отговори.

          Иначе на мойта страница (Главна-Линкове-Други) има също линкове, малко са, но 1-2 са направо към страници с много линкове.

          Comment


            #6
            Eдин познат ми снима монетата, и до два - три дни очаквам да ми прати снимките.. Задачата е трудна, защото монетата е износена и повърхноста и не може да се почисти добре..

            .
            ..И кажи ми ти страннико,
            чувал ли си звук,
            по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

            Comment


              #7
              Ако имаш възможност я претегли и се опитай точно да определиш метала и дали усещаш да има други примеси...
              Ако има детайли, които не са предадени от снимката също ги индикирай.
              А, и снимай я от двете страни
              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

              Comment


                #8
                Ето я и нея..
                На някой нещо да му говори? :sm186:

                Пред брадичката на човека, под римските цифри, разчитам нещо като "Spanic.."

                .
                Attached Files
                Last edited by BAGA_TUR; 14-05-2005, 11:27. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                ..И кажи ми ти страннико,
                чувал ли си звук,
                по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                Comment


                  #9
                  Имаш ли нещо против да ти отговоря подробно някой от тези дни ?
                  Искам да проверя за да съм сигурна, но на пръв поглед е 3ти век.
                  "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                  Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                  Comment


                    #10
                    Този ми прилича на Лициний ²


                    Монети от Тетрархията - тук са монетите от Диоклециан до Марциниан.

                    Comment


                      #11
                      Благодаря mellisa, сигурен съм че ще можеш да ми помогнеш!
                      Но, явно Galahad, реши въпроса!
                      Огледах монетата, сравнявайки я с предложената от Galahad и се убеждавам, че тя е същата.. :tup:
                      Доста дребни детайли не се различават, но тя ще да е!...

                      .
                      ..И кажи ми ти страннико,
                      чувал ли си звук,
                      по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                      Comment


                        #12


                        Галахад е напълно прав, монетата е на Лициний 1ви, по всяка вероятност от серията сечена в Сизика в края на управлението му, към 321-324. Не съм твърдо убедена дали не е антиохкската серия, защото буквите, които са на гърба не се четат добре, но мисля е написано SMKД, докато на антиохкската надписът е SMANTZ.
                        На авера IMP C VAl LICIN LICINIUS P F AUG бюст на Лициний обърнат на дясно в профил, на ревера, IOLI CONSERVATORI, Юпитер държащ в ръката си Победата и скиптър. Горе в дясно IIГ.
                        Мед. Стойността й за съжаление едва ли надхвърля 20 евро и то пазарна цена...
                        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                        Comment


                          #13
                          Точно така, mellisa. :tup:
                          Прочетох надписа:IMP C VAl LICIN LICINIUS P F AUG. А също така част от втория: ..ERVATORI.. Първата му част -.. IOLI CONS.. - за съжаление не се чете.
                          Права си и за серията. Буквите са четири и вероятно са: "SMKД" - втората и четвъртата доста ги наподобяват..
                          Колкото до цената: Не бих я продал, дори и да беше златна! Поразява ме факта, че тази малка медна монета има 1700 годишна история!..
                          Благодаря ви още веднъж за оказаната помощ!..

                          .
                          ..И кажи ми ти страннико,
                          чувал ли си звук,
                          по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                          Comment

                          Working...
                          X