Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В България продават ли се лъкове и по колко вървят?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В България продават ли се лъкове и по колко вървят?

    Търся си лък-за лов,но направен по оригинална технология.Някой ако има информация да пише.

    Сега разбрах,че лъка в България е забранен за лов.Тогава ще ми служи за спортни цели.
    Pro Deo fide et Paria

    #2
    Има само спортни лъкове.Сложносъставни рефлексни лъкове правят двама души в Европа и двамата са маджари Кашай и Грозер.Виж в раздел Армейско въпръжение там съм дал линкове към сайтовете им.Приготви повечко пари
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment


      #3
      Ако знаете технологията на изработване на теория напишете я.Един дърводелец ме увери,че ако му намеря технологията ще се опита да изработи един,два.А знаете ли тетива откъде да си поръчам.
      Pro Deo fide et Paria

      Comment


        #4
        Ето технология:http://project-omega.narod.ru/system/luk/luk2.htm
        Успех!..


        .
        ..И кажи ми ти страннико,
        чувал ли си звук,
        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

        Comment


          #5
          Дано няма проблем с изработката.
          Pro Deo fide et Paria

          Comment


            #6
            Ако ми посочиш източник, от който мога да си намеря подходящ рог, ще ти бъда много благодарен!

            .
            ..И кажи ми ти страннико,
            чувал ли си звук,
            по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

            Comment


              #7
              BAGA_TUR незнам какъв рог се използва но в оня сайт пише ,че трябва да е от африканска антилопа.Е само тва разбрах щот не съм учил руски.
              Pro Deo fide et Paria

              Comment


                #8


                Last edited by ISTORIK; 20-02-2005, 11:58.
                Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                Comment


                  #9
                  Да бе рог на антилопа те конните народи са се отбивали до Африка за антилопи По добре си поръчай от маджарите ама все пак няма да е лошо и в България да се правят такива лъкове.
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    #10
                    Оня дърводелец ще се опита да направи два лъка.Тоя дърводелец е запален по индианската култура.Прави тотеми и други работи обаче е голям пияндурник.
                    Pro Deo fide et Paria

                    Comment


                      #11
                      Имам технология как се провят сложносъставни лъкове от няколко вида дървесина!
                      По - точно това е описание. :shrug:
                      Но е напечатано на книга и ще ми отнеме време да го сканирам.

                      .
                      ..И кажи ми ти страннико,
                      чувал ли си звук,
                      по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                      Comment


                        #12
                        BAGA_TUR написа
                        Ако ми посочиш източник, от който мога да си намеря подходящ рог, ще ти бъда много благодарен!

                        .
                        Аз не разбирам от лъкове, но в процеса на реставриране на историческото оръжие, когато ми е трябвал рог, аз съм използвал рога от крави и биволи. Здрави са и се обработват лесно.Когато добичето е по-старичко рогата са по-хубави-чудесни барутници стават от тях.
                        понеже прочетох, че рога то антилопа ставали, защо не ги заместиш с рога от елен.Аз лично в Балкана съм намирал доста рога-те стават идеално за твоята цел-здрави са и аз си мисля, че са по-добри по качество от тези на антилопата.
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #13
                          Ами, ще трябва да се разхождам по - често в Балкана. И то по време когато елените си сменят рогата..
                          На мен ми препоръчаха рог от бивол.
                          Най - важното в роговия материал, е той да бъде плътен, т.е. без шупли и вътрешни дефекти.
                          А и още трябват:
                          1. Къща на село
                          2. Работилница
                          3. Инструменти
                          4. И т.н...
                          :-))

                          .
                          ..И кажи ми ти страннико,
                          чувал ли си звук,
                          по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                          Comment


                            #14
                            Значи рог от дърт бивол ти трябва или рога от дърт елен.Елените сменят рогата си април-май месец.
                            Къща на село не ти трябва.Трябва ти мъничка работилница
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #15
                              Знам къде има що - годе добри арбалети (моя вече три години държи) на сносни цени, но добър лък.......

                              Comment

                              Working...
                              X