Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво е това

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Какво е това

    Тази тема ще бъде за неизвестните нещица от колекционерска гледна точка.На някой му попаднало неизвестно нещо и той не знае какво е, нека да попита тук.
    Случайно докато се ровех из нета попаднах на този щик.Някой има ли напредстава какво е това?
    Attached Files
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    Някакъв странен вариант на щика за шаспо: по форма ръкохватката, острието и лопуса са като на обикновен такъв щик. Кръстачката обаче показва че този щик е специално правен за ловна двуцевка. Острието няма белези, така че този щик не е правен за армията, а е правен специално за частна употреба, най-вероятно за лов. Едва ли има и други такива, този щик е уникален, а дори и да има, сигурно се броят на пръсти. Ако беше правен за военна употреба, щеше да има маркировки по кръстачката или поне по острието, а то дори няма типичния напис по задната страна, така че според мен е някакъв куриоз, специална поръчка. Може шефът на някоя от фабриките да е бил ловец и да е решил да си направи такъв специален щик.

    Comment


      #3
      И на мен ми прилича на двуцевка.Нека да видим Танкиста какво ще каже.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #4
        :1087: От първо виждане и аз се втрещих и не можех да повярвам на очите си. Обаче! Като го разгледах и взех да се сещам за този щик. По каталозите го има, не като щик от Шаспо, а като щик на зуавите. Нали се сещате - онези гнусни негри от френските колониални войски. Така съм го виждал, поне на две места във френски каталози. Този щик е ползван и за пушките Гра. Обаче се закача странично. Не съм наясно с щика на пушката Лебел, как се закача!?! Тя е с табулаторен механизъм отдолу. Дане би да е някакъв ранен или по-скоро междинен модел за нея. Или както е предположението Ви да е единичен екземпляр за двуцевна пушка. Или може би за Уинчестър. Ама чак за ловна пушка е голям разкош! Да не би за да се взима на щик някое ранено прасе!?!

        :nworthy: Парабелка, ако имаш пусни една снимка на цевта на Лебел и Уинчестър, та да го сравним :nworthy:
        Last edited by танкиста от Харков; 07-03-2005, 10:21.
        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

        Comment


          #5
          Виждал съм Гра само на черно-бяла картинка.Качете някоя снимка на Гра да се запозная по отблизо с тази система.
          Pro Deo fide et Paria

          Comment


            #6
            Дадга, от мен само байонета, а пушката Парабелума или някой друг да я качи.
            Attached Files

            Comment


              #7
              Ето ги пушките Гра и Лебел.Също така съм сложил и щикът за Уинчестер.
              Мисля, че гореизложеният щик е от нещо друго
              Attached Files
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                :sm100: Интересни са само цевите, а те тук много-много не се виждат. Но въпреки всичко, като че ли пасва най-много на Уинчестъра. А прървия Лебел 1884 г., мисля също е с такава цев. Някъде го гледах, ама къде!?!


                :rock: Като гледам как е изрязана дупката ми се струва, че щика стои странично на някаква двуцевка успоредка. Абе шаш! :fire:
                Last edited by танкиста от Харков; 22-02-2005, 11:53.
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment


                  #9
                  но ако щикът стои странично, то трябва на тази двуцевка да има шийничка, като на Гра-то.
                  Впрочем този щик се продаде за 700 долара
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    :1087: Жалко, че не си можал да го вземеш. Явно е нещо много рядко и невиждано.
                    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                    Comment


                      #11
                      Аз не съм играл за него, защото началната му цена беше 150 долара.дано победителят не се окаже, че е купил менте, защото 700 долара са страшно много пари.
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment

                      Working...
                      X