Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наръчник на колекционера любител

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Parabellum написа
    Доколкото съм запознат с металите-желязото на такава възраст трябва да го пасивираш. Ти какви опити са правил или не си пипал изобщо ключовете които имаш.
    Тези които позволяват съмо почистил, но имам и такива които не дават да се питнат щот могат и да се разпаднат.
    Дали мога да ги намажа с чист вазелин или WD-40 или някаква друга смазка, а на Мелиса писах ЛС ама не отговаря

    Comment


      #92
      По мои наблюдения, след третиране с WD40, дебелата ръжда почва да пада. Така че, ако са корозирали в по-голяма степен, има опасност железата ти та де разпаднат просто... По-скоро някакъв препарат, който да спре ръждата и да изолира метала от влиянието на влагата. Сега се сещам, че май фосфоорната киселина се използва за такива консервации, ама я леля Мериса да каже, че да не стане някое неправилно ръждопреобразуване с необратими последици :tup:
      На нож!

      Comment


        #93
        Днес с Гадния Пухчо стигнахме до тази тема, като той предложи карбонизатор като решение: слагаш старото желязо сред дървени въглища и някаква сол, и после го нагряваш до 900 градуса. Тази температура ми се видя най-сложния елемент в рецептата.

        Comment


          #94
          Е, на него му е лесно...Работи като термист и такива температури не са му проблем. И е на държавна работа, а не в къщи....

          Comment


            #95
            Да не изгори старото желязо при такава температура?Все пак е доста ръждиво
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #96
              Parabellum написа
              Да не изгори старото желязо при такава температура?Все пак е доста ръждиво
              И аз започвам да се съмнявам... :o
              :sm100: По-добре е първо да се направи проба на някакво друго желязо, за да не се наложи по някое време да разстрелваме пухестата гадина за наказание и назидание... :fire:

              Comment


                #97
                Ами пробвайте,и аз не съм пробвал,но още утре ще опитам със някое по-ръждиво острие на стрела.Този метод съм го чел преди години, но понеже е срванително прост го запомних.
                Към дървените въглища се добавя калценирана сода(сода за бурета).
                Най-добре изчакайте до вторник
                Пази ме,Боже,от приятели,от враговете сам ще се пазя!
                http://ivan-rendakov.blogspot.com/

                Comment


                  #98
                  Хич да не ги пипа ключовете, ако са чак толкоз ръждиви. Ми какви да са, я да ви видя вас като търкулнете 2000 години...Тъй и тъй през последните сто години все така са си изглеждали, и следващите сто няма да станат по-зле. Като ги пази на сухо и топло, няма опасност да се скапят. Ако ползва фосфорна киселина, вярно ще ги пасивира, ама ще станат сиви и грозни. Като посетих red777 миналата седмица ги видях въпросните ключове - почистил ги е внимателно от боклука и налепите и сега изглеждат достатъчно прилично.

                  Comment

                  Working...
                  X