Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой какво колекционира?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Parabellum написа
    Хахахахахаха-че това се случи преди две години и кусур бре.
    Откъде да знам че е твоя?
    Значи сега ще трябва да си сменям аватара
    Както се казва : Незнанието на закона не те освобождава от отговорност !
    Нищо де, като се върнеш ще почерпиш по бира....

    Araslan
    Я, пушкалото изглежда много добре ! Каква марка е ? Само не ми казвай, че е някоя стара HOLLAND & HOLLAND че ше позеленея от завист....
    Last edited by ww2; 05-01-2005, 12:16.

    Comment


      #92
      ww2 написа
      Както се казва : Незнанието на закона не те освобождава от отговорност !
      Нищо де, като се върнеш ще почерпиш по бира....
      Бирата я имаш!
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #93
        Araslan написа
        Сайта е интересен A ето и снимка на "мускетчето" което намерих така да се каже Сабята ми няма да стане преди 10 така че ще почакате.Преди Нова година ходих в Пловдив да видя до къде е стигнал с изработването.Острието е готово дамаска е чудо на чудесата дръжката каза че ще е от червен биволски рог а гарда и накрайника не иска да каже от какво са било изненада...Чакам си кфо да права :cry:
        Снимката е хубава, но аз нищо не мога да различа.
        Много те моля, ако има надписи от двете страни на плочките на тази пушка-напиши ги.
        Също така ако можеш нарисувай на един лист клеймата , които се намират върху цевите-по принцип те са отдолу-сканирай листа и го пусни тук за да ти кажа с точност за какво става дума
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #94
          Все се каня да питам, какво се рече да колекционираш?
          Аз например не мога да кажа, че колекционирам каквото и да е, точният глагол е натрупвам. Събирам неща, за които знам, че никога няма да направя колекция, но понеже в един или друг момент съм имала възможност да ги имам, съм ги взела.
          Винаги съм изпитвала привличане към хладните оръжия. Толкова са...горещи. Кой каквото иска да ми казва, но има едно особено чувство, когато вземеш в ръка сабя или меч и почувстваш, че тя става част от теб, като продължение на ръката и тялото ти. Предполагам, когато хората са можели да убиват, а не само да държат, усещането е било сякаш самият ти пронизваш противника директно, без посредници. Огнестрелното оръжие отнема част от истинността на действието и го прави много по-механично, по-студено. Вече не става въпрос за сблъсък между двама, изходът на който ще се реши единствено и само от тях, а и от неподлежащ на контрол механичен фактор.
          Трупам различни картини, акварели, илюстрации. Нямам за цел да събера всички платна на Ван Гог (дори и да можех да си го позволя), просто в даден момент нещо ми допада и ето как стават колекциите. Но колекция ли е наистина това?
          Сред малкото неща, които мога да кажа, че колекционирам, са изпратени ми от всички краища на света картички и стари книги. Изпитвам особено чувство, когато чета Илиадата от издание, което е преживяло 400 години и е било напечатано преди Шарл 9ти да заповяда изколването на хугенотите. Имам една книга, на която има петно от кръв. Винаги ще се чудя предполагам как, кога и защо то се е озовало там. Представете си някоя богата английска буржоазка, изненадана от ревнивия си съпруг докато му слага рога и на чиито живот пък той слага край, без да обърне внимание на няколкото капки кръв, паднали като мълчаливи свидетели на драмата на страниците на отворената книга или мързелив аристократ в някой горещ летен следобед през 1790, изненадан внезапно от трупите на революцията, от чиито кървави вече ръце са изтръгнали всичко - книга, обществено положение, живот...Толкова човешки истории могат да ни разкажат тези свидетели на историята, само ако можеха да говорят....
          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

          Comment


            #95
            Parabellum написа
            Батемберг-така се пише.Не-Батенберг
            A защо да се пише Батемберг като е : Alexander Joseph Prinz von Battenberg
            Проблемът на форума :damnyou:

            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
            Паисий Хилендарски

            Comment


              #96
              Avatarx написа
              A защо да се пише Батемберг като е : Alexander Joseph Prinz von Battenberg
              Ами така се пише на Български ! Поне така си мисля!
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #97
                всъщност е с Н, но е такава дума, че българите я обръщаме на М, по-лесно иде на езика някак комбинацията МБ отколкото НБ . Даже в официални адреси съм го виждал с М
                knowledge is power

                Comment


                  #98
                  Mellisa, точно това особено чувство, което изпитва човек когато държи нещо, надживяло вековете, кара всички ни да трупаме какви ли не боклуци и да им се радваме, за ужас на околните. Нещосъбирачеството и колекционерството може би се различават само по систематизацията - като групираме предметите си по теми, ето ти колекции. Повечето от нас са като теб - събират всичко, което им се стори интересно, или просто предизвика нещо в тях, някои предмети просто те омагьосват и те карат да изпитваш желание да ги притежаваш. Но това могат да го разберат само откачалки като нас.

                  Comment


                    #99
                    Аз пък освен хладните оръжия, събирам стари ключове.
                    Тук може да ги видите, ако ви е интересно.

                    Comment


                      за НИК
                      Виж Го.
                      Attached Files

                      Comment


                        Gaden Puch написа
                        за НИК
                        Виж Го.
                        Гаден,

                        Изпратих ти ЛС по въпроса.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Аз съм запален по боини кораби обаче надали ще намеря къде да колекционирам такива в мащаб 1:1
                          Иначе уж щях да правя и дървени кораби от от 16-17 век ама все нямам време.Между другото намерих една пушка(не на улицата)а в къщата на село,бая стара и цялата проядена,ще я снимам да ви я покажа че да ми кажете каква е.

                          The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                          The 2 minute war - FallOut

                          Comment


                            BulSoldier написа
                            Аз съм запален по боини кораби обаче надали ще намеря къде да колекционирам такива в мащаб 1:1
                            Иначе уж щях да правя и дървени кораби от от 16-17 век ама все нямам време.Между другото намерих една пушка(не на улицата)а в къщата на село,бая стара и цялата проядена,ще я снимам да ви я покажа че да ми кажете каква е.
                            Хм-м-м..."Цялата проядена" не е гаранция, че е "бая стара". Когато постнеш снимка, ще разберем за какво става дума.

                            Comment


                              Уверявам ви че е стара,още баща ми като малък я знае,а той е възрастен(60г. на 11 юли)

                              The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                              The 2 minute war - FallOut

                              Comment


                                BulSoldier написа
                                Уверявам ви че е стара,още баща ми като малък я знае,а той е възрастен(60г. на 11 юли)
                                Няма да спорим.... :shrug:
                                Ще продължим диалога, когато си готов със снимките.

                                Comment

                                Working...
                                X