Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гласувайте с "ДА" !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Гласувайте с "ДА" !

    www.eurolaw-bg.com
    Защитете себе си!
    Защитете АЕЦ Козлодуй!
    Подкрепете ни!
    От:
    ВМРО-БНД
    БЗНС-НС
    ССД
    т.е. от коалиция "Български Народен Съюз" !
    Last edited by ; 17-04-2005, 13:59.

    #2
    Хъ??? :sm186:

    Comment


      #3
      Не съм сигурен, че това е за този форум :o
      Но доколкото съм пристрастен (категорично против подобна инициатива) се въздържам от действие и оставям на форумната управа да реши как да постъпи в случая :shrug:
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        #4
        Все пак е по-добре да се направи нещо.ГЛАСУВАЙТЕ !

        Comment


          #5
          Да гласуваме срещу затварянето на 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ или за да подкрепим коалицията?

          Ако ги интересува единствено съдбата на АЕЦ-а, защо така наблягат на политическите партии подкрепили тази инициатива? И защо точно преди изборите? И защо именно коалицията във точно този формат - така както ще се явят на изборите?

          О, не, идеята в основата на "референдума" си заслужава, но единствената цел в случая е тя да бъде употребена политически. Това е популизъм!
          Dulce et decorum est pro patria mori

          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

          Comment


            #6
            За съжаление, Неоникс е съвършенно прав в случая. Много ми е забавно, как точно преди изборите изведнъж се събуждат за живот всякакви политици, партийки, как изведнъж запретват ръкави, започват да говорят как ще разчистят тукашните авгиеви обори и т.н. Голяма готовност за действие показват, точно като пионерчетата едно време
            Като мине заветната дата обаче изведнъж всичко това изчезва, все едно никога не го е имало. И така - до следващите избори ...
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7

              Нещо пряко свързано с темата:

              За да се задоволи очакваното усвояване на консумация от електроенергия, ще са необходими $12,7 трилиона инвестиции до 2030 година, което е повече от годишното промишлено производство на САЩ, гласи докладът на групата. Тази сума е по-висока от $10-те трилиона, които Международната атомна агенция (MAAE) изчисли за същия период. "Очаква се по-често спиране на тока", констатират експертите на групата, чието изследване включва 119 инвеститори и компании от 36 държави. "Две трети от запитаните смятат, че вероятността от спирането на тока ще се увеличи или ще остане същата. Само една четвърт вярват, че е малко вероятно да останем без електричество", пише в проучването.
              През 2003 г. електросривовете в Ню Йорк, Лондон и Северна Италия оставиха милиони хора, офиси и метрото без ток. В Европа електромощностите не успяха да задоволят изискванията, а някои държави като Италия и Холандия внасят ток, за да има осветление.
              Сигурността на енергоразпределителната система е "основно безпокойство" за 72 на сто от ръководствата на компаниите. Миналата година този показател бе 65 процента.
              До 2030 г. Северна Америка ще се нуждае от $3,4 трилиона инвестиции, което е повече от всеки друг район в света. Причината е, че тази част е най-големият енергиен консуматор. На Китай му трябват $2,4 трилиона за инвестициите в електро- и газовата индустрия.
              До 2030 г. Старият континент ще се нуждае от $1,9 трилиона инвестиции. Значителна част от електропреносната система в Европа, включително и във Великобритания, са в края на 40-годишния експлотационен срок. Находищата на газ в Северно море намаляват, затова ще са необходими инвестиции за изграждането на инфраструктура за внос на газ. До 2010 г. Лондон ще трябва да внася до 70 на сто от необходимата за Острова газ, твърди Марк Хюз, директорът за Европа на "ПрайсУотърхауз". В Испания правителството и компаниите строят газови електроцентрали и терминали за внос на газ. Според прогнозите на ЕС потребностите от газ в Испания до края на годината ще нараснат с 5,6 на сто. Испания постоянно страда от спиране на тока.
              Над половината от запитаните прогнозират изграждането на нови ядрени централи въпреки обществената и политическата съпротива срещу тях. Все пак държавите трябва да сменят енергомощностите, базирани на въглища, както и да изграждат нови АЕЦ-ве.
              Не се очаква производството на енергия от алтернативни източници като слънце и вятър да заменят ВЕЦ-овете и АЕЦ дори и да се увеличат инвестициите в тези източници. Участниците в проучването смятат, че делът им през следващите 10 години ще остане в същите граници както досега. Очаква се във Великобритания тези източници да произвеждат 10 на сто от електроенергията на страната до 2010 г. - или увеличение само с 5 на сто. Докато АЕЦ като Сайзуел дават една пета от британското енергопроизводството, на тях се крепи и цялата енергетика на Франция.
              Правителствата ще подкрепят развитието на ядрените централи. Навсякъде по света, включително и в Европа, страните намаляват вредните емисии от въглероден двуокис, които идват от ТЕЦ. Докато ядрените централи не изхвърлят въглероден двуокис.
              Очаква се сливанията и придобиването на дялове в електрическите и газовите компании в Европа да останат на същото ниво от миналата година, смятат още експертите от "ПрайсУотърхаузКупърс". Тази тенденция представлява около 40 процента от общите подобни сделки на стойност $123 млрд. долара, уточнява експертът Марк Хюз .
              Повече смяна на собствеността може да се очаква в Източна Европа, където компании като германските E.ON AG и RWE AG и белгийската Electrabel SA разширяват присъствието си.
              "Обръщането на вниманието на Изток съвпада със задълбочаващия се интерес на европейските компании към Югоизточна Европа, Русия и бившите съветски републики. Те се стремят да увеличават присъствието си на реформиращите се пазари и да участват в търсенето на природен газ", отбелязва се в доклада.
              Източноевропейски страни като Полша и България продават дялове в някои от своите държавни електроцентрали, припомнят от "ПрайсУотърхаузКупърс".
              Преди седмица пък стана ясно, че базираната в Дюселдорф E.ON се готви да увеличи дела си в словашката енергийна компания Zapadoslovenska energetika a.s.
              "Компаниите продължават да излизат от родните си територии на действие в търсене на нови хоризонти, но основният фокус е в разширяване на периметъра, а не в преследване на глобално покритие", отбелязва докладът. "Регионализацията замества глобализацията като доминантна парадигма, която задава стратегическия ход на енергийните компании", обобщава консултантската група.
              НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

              Comment


                #8
                Елемаг написа

                Нещо пряко свързано с темата:

                "Компаниите продължават да излизат от родните си територии на действие в търсене на нови хоризонти, но основният фокус е в разширяване на периметъра, а не в преследване на глобално покритие", .
                Nali ne iskate da plastame za rumunski tok?

                Comment

                Working...
                X