Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пленявани български знамена?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Това нещо ми изглежда на дръзко и смело джентълментско изпълнение от ПСВ, което може да се развие и цени само между немци и англичани. Едните забили знаме на окопите, кой знае защо българско, а пък един непримирм йоркширски юнак пропълзял и им го свил.
    Случаката не касае българските бойни знамена, макар на художника БагдатоПУЛОС може и да му се е искало
    Last edited by ; 03-06-2005, 22:27.

    Comment


      #17
      За пленените Български бойни знамена

      :wall: :rock: :fire: Много им се иска на някой, които са ни сърбали попарата през всичките войни да се похвалят с пленено българско бойно знаме. Да, ама НЕ!!!:tup: :mhehe: Колкото и да се пънат. Като гледам тази измислена картина и препрочитам името на художника, се сещам че много ми гърчее. А гърците, както всички по реда си, са ни яли даяка. Ей защо е нарисувана тази военна фантастика. За да се докара на поръчителя. А ние май имаме доста пленени техни (на противниците ни през всичките войни) знамена. Обаче по понятни причини не ги развяваме из Военния музей. Щото сме скромни. :nut:
      :wall: А тоя капрал, дето си е платил да го направят комикс-герой, просто не е имал какво да даде на художника, да гледа и да прерисува. И затова най-лесно е и за двамата да сложат националното ни знаме. Не знам историята му, но няма да се изненадам, ако след голямото си геройство, той се е озовал на Дойран и там да е изял тупаника във всичките му варианти. Или приятеля му - художника. Кой знай коя година след войната е рисувана тази бутафория. И понеже след пробива при Добро поле и сключването на премирието на победителите много им се е искало да се фукат с пленени наши знамена, са издали разпореждане всички наши бойни знамена да се предадат на съглашенците. Обаче, нъц:rock:
      :1087: :imperial: И дванадесетте бойни знамена останали зад линията на премирието и считани за пленени се изпаряват яко дим, за да се появят по-късно в частите си и най-после в музея. Нашия Военно исторически музей, а не този на ПВС в Лондон или където и да е другаде. И за героите спасили знамената с риск за живота си, освен ордените За Храброст, е изработен и специален Знак за спасяване на бойно знаме. За да помним и да заявяваме гордо на всички зложелатели:

      :rock: :nworthy: :nworthy: Няма пленено Българско бойно знаме!!!:fire: Ура, Да живей България!!!:rock::nworthy: :nworthy: :nworthy:
      Last edited by танкиста от Харков; 31-05-2005, 15:00.
      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

      Comment


        #18
        А ние май имаме доста пленени техни (на противниците ни през всичките войни) знамена. Обаче по понятни причини не ги развяваме из Военния музей. Щото сме скромни.

        Точно по този въпрос и аз се замислих преди няколко дни след като разгледах новата експозиция на Военно историческия музей и с учудване забелязах ,че не са изложени в специална подoбаваща зала нито нашите бойни знамена светини, нито най-цените трофеи на всеки един военнен музей пленените чужди бойни знамена .За мен това е една криво разбрана скромност или опит да не се дразнят любимите "съседи",които на дали така джентълменски щяха да постъпят ако притежаваха подобни трофеи ,а не биха ги показвали и тръбили на всеуслошание за грандиозните подвизи по тяхното пленяване . Мисля че малко повече самочуствие и национална гордост не би била излишна на изтерзания Български Народ .Експонирането им в една такава ЗАЛА НА БОЙНАТА СЛАВА би било една перла в короната на Военния Музей.

        Comment


          #19
          Цветна фотография Аutochrome

          pop69 написа
          Простете за невежеството, но от този пeриод има ли цветна фотография?
          Има, разбира се. Технологията Autochrome е патентована през 1903 г. във Франция. Ето няколко автентични цветни снимки от ПСВ, направени от Jean-Baptiste Tournassoud:
          Attached Files
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #20
            .
            Last edited by ; 21-03-2006, 17:30.

            Comment


              #21
              За бойните знамена

              :nworthy: Действително в НВИМ може да се направи специална зала на бойните знамена. В подходяща форма могат да се изложат нашите най-велики светини и всички пленени до момента бойни и цивилни знамена. А такива имаме доста. Само в Одрин са пленени 14 бойни знамена. Преди това има още две. Виждал съм едно германско полково бойно знаме от ВСВ, но мисля, че ни е дадено от от руснаците. Или поне не съм чувал да имаме пленено такова. При разгрома на обоза на СС дивизията Принц Ойген, може нещо да е останало и да е прибрано в музея. Или някъде при Драва, ако е пленено някакво знаме. Много ми е интересно, какви румънски, сръбски и гръцки знамена имаме. И дали изобщо имаме такива. За румънски май бях чувал, че имаме от Тутракан и от по късните сражения на тяхна територия. Чувал съм, че имаме едно руско бойно знаме, което май беше корабно или нещо подобно. А може да имаме и други. През ПСВ имаме разгромени и пленени няколко руски съединения и може от тях да е взето нещо.:nworthy:
              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

              Comment


                #22
                Колкото до картинката с ингилизина, всеки може да рисува каквото си ще, но се вижда, че таквоз нещу като пленяване на наше бойно знаме там няма! А иначе не плюйте ингилизите, спомнете си мъдрите думи на Хаджи Генчо от "Българи от старо време" - "А ако не са ингилизите, кой ще ни прави иглите? А всеки знае, че иглата е умно и разумно нещо". Ашколсун, Хаджи Генчо, това се казва аргумент!

                Comment


                  #23
                  Относно руското знаме, това е кърмовият Андреевски флаг на ескадрения миноносец "Лейтенант Пущин" взривен на наше минно поле край устието на р. Камчия. Това е най-голямата победа на нашия флот, която надминава по резултат атаката срещу "Хамидие"!
                  Rolling, turning, diving
                  Rolling, turning, diving, going in again
                  Run, live to fly, fly to live, do or die
                  Run, live to fly, fly to live, Aces high.

                  Comment


                    #24
                    popay_the_sailor написа
                    Относно руското знаме, това е кърмовият Андреевски флаг на ескадрения миноносец "Лейтенант Пущин" взривен на наше минно поле край устието на р. Камчия. Това е най-голямата победа на нашия флот, която надминава по резултат атаката срещу "Хамидие"!
                    А нещо по този въпрос ще ни кажеш ли?Това за първи път го чувам!
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #25
                      През есента на 1915 г. руският флот води активни действия покрай нашите брегове. На 27 октомври Варна е обстреляна от корабите "Имп. Мария", "Св. Йоан Златоуст", "Свети Пантелеймон" (бивш "Княз Потьомкин"), "Евстафий", "Кагул", "Память Меркурия". Разрушени са доста сгради (м-у тях и на улицата където живеех преди) и има жертви сред мирното население. След този набег командването на флота минира подстъпите към Варна с мини немско производство ("Карбонит" и "Е-голямо"). Минирането е възложено на лейтенант Кирил Минков. На 25 февруари 1916 г. два руски миноносеца попадат на минното поле. Това са "Живой" и гореспоменатият "Лейт. Пущин".От "Пущин" се спасяват само 4 офицери и 11 матроси. Знамето е пленено от Минната рота, което се е намирало на спасителната лодка и го предава в ВИМ в София
                      Rolling, turning, diving
                      Rolling, turning, diving, going in again
                      Run, live to fly, fly to live, do or die
                      Run, live to fly, fly to live, Aces high.

                      Comment


                        #26
                        popay_the_sailor написа
                        През есента на 1915 г. руският флот води активни действия покрай нашите брегове. На 27 октомври Варна е обстреляна от корабите "Имп. Мария", "Св. Йоан Златоуст", "Свети Пантелеймон" (бивш "Княз Потьомкин"), "Евстафий", "Кагул", "Память Меркурия". Разрушени са доста сгради (м-у тях и на улицата където живеех преди) и има жертви сред мирното население. След този набег командването на флота минира подстъпите към Варна с мини немско производство ("Карбонит" и "Е-голямо"). Минирането е възложено на лейтенант Кирил Минков. На 25 февруари 1916 г. два руски миноносеца попадат на минното поле. Това са "Живой" и гореспоменатият "Лейт. Пущин".От "Пущин" се спасяват само 4 офицери и 11 матроси. Знамето е пленено от Минната рота, което се е намирало на спасителната лодка и го предава в ВИМ в София
                        :rock: Брей не го знаех.Като чета остовете от тая тема, излиза че сме по-яки войни от колкото някога съм си представял!
                        Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

                        Comment


                          #27
                          Acunga написа
                          :rock: Брей не го знаех.Като чета остовете от тая тема, излиза че сме по-яки войни от колкото някога съм си представял!
                          E в това можеш да си сигурен. Позволявам си да смятам, че по тази част сме равни със световните шампиони, и прояви на това нещо се срещат всеки ден и сега, да не говорим за многото блестящи военни прояви в историята.
                          Малко се знае също и за генерал Колевата кавалерия, например.

                          Comment

                          Working...
                          X