Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Иво Папазов печели наградата на публиката

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Иво Папазов печели наградата на публиката

    Материал е от Netinfo


    Иво Папазов е ¹1, реши публиката на Би Би Си

    Сватбарската беше преди 10 години, сега се занимавам със световна музика, казва българският кларнетист пред Българската редакция на Би Би Си

    07.03.2005
    http://media.abv.bg/img.phtml?id=103884

    Българският кларнетист Иво Папазов получи на церемония във Великобритания една от престижните годишни награди за уърлд мюзик, присъждани от Радио 3 на Би Би Си (R3 Awards for World Music). "Това не е моя награда, това е награда за всички българи. Аз просто я взех. Благодаря на хората, които ме подкрепиха. Радвам се, че ние доказахме, че можем да бъдем обединени около нещо хубаво, каквото е българската музика", цитира в. "24 часа" думите на музиканта.

    Албумът му "Панаир", издаден от "Кукер мюзик" (Kuker-music.com), беше беше номиниран от Българската редакция на Би Би Си сред най-добрите в Европа, а спечели приза на публиката, за който се гласуваше по интернет измежду общо 30-ина претенденти.

    В различните си категории наградите отразяват както музикалното многообразие на отделните географски райони на света, така и съвременните тенденции в развитието на фолкмузиката, но отличието на Папазов се смята за едно от най-авторитетните, изтъква Българската редакция на Би Би Си.

    В събота вечерта българинът свири на големия концерт на лауреатите в английския град Гейтсхед.

    В репортажа си за церемонията британският вестник "Индипендънт" нарича Иво Папазов "свръхестествен гений на кларинета".

    Той свири без акомпанимент в продължение на няколко минути и втрещи всички присъстващи, разказва изданието.

    Сред останалите изпълнители, излезли на сцената във футуристичната зала, проектирана от известния британски архитект Норман Фостър (TheSageGateshead.org), бяха и групата "Тинариуен" (награда в категория "Африка"), Ласа (категория "Америка"), "Ампараноя" (категория "Европа").

    Негово изпълнение е включено и в двойния албум с композиции на номинираните и лауреатите, подбрани от радиоводещата Рита Рей.

    Ето какво каза Иво Папазов след награждаването си пред Андрей Владов от Българската редакция на Би Би Си:

    - Британските критици много трудно определят стила, в който свирите.
    - Свиря в стил "Папазов", свиря в стил "Балкан", свиря в стил етно-джаз. Когато за мен кажат "wedding music", мислят, че е сватбарска. Сватбарската беше преди 10 години, сега се занимавам със световна музика. Свириме нашия джаз. Всички се перчат с техния - араби, евреи, аржентинци, всеки прави етно-джаз. Защо да няма и български етно-джаз?

    - Изненадан ли сте, че точно с албума "Панаир" спечелихте наградата на публиката?
    - Аз не мисля, че само с "Панаир" съм спечелил. Това е наградата ми за предишната работа. Не може само с един диск да отидеш и да направиш нещо. Постепенно сме стигнали до тук. Тръгнахме с "Изгряващия Орфей", после с "Балканология". Правил съм и три-четири диска с европейски и световни музиканти. Така че това са плодовете от първите неща, не можеш изведнъж да направиш бомба.
    Last edited by Neonix; 07-03-2005, 12:36. Причина: оформление
    Dulce et decorum est pro patria mori

    ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
    СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
    НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
    СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

    #2
    Браво!

    =BgAF= Bulgarian Air Force

    Comment


      #3
      А, аз гласувах
      Като видях резултатите, явно и множество други хора са го направили.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        messire Woland написа
        А, аз гласувах
        И аз съм част от това дело - twice като се казва.

        Между другото ще ми се да вярвам, че не само ние българите сме допринесли за този вот издигнал го до първо място. Надявам се и иноземците да са оценили музиката му.
        Dulce et decorum est pro patria mori

        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

        Comment


          #5
          Мислех да гласувам за Ибряма, ама като видях, че в конкурса участва и Бебел Жилберто, дадох гласа си за нея.

          Comment

          Working...
          X