Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корупцията в Б-я намаляла...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Корупцията в Б-я намаляла...

    http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=154564

    От 1997г. досега реалният брой на осъществените корупционни сделки в България е намалял два пъти – от 240 хил. до 100 хил. случая месечно.
    Това заяви Александър Стоянов, директор на “Витоша рисърч”, цитиран от БНР, по време на седмия обществено-политически форум за противодействие на корупцията.
    По думите му този факт е положителен, но нивото на корупцията в България е още твърде високо.

    Данните от изследване за корупцията в България показват, че отношението на обществото към корупцията е по-скоро свързано с доверието в политиците и политическата класа.

    За седем години административната корупция устойчиво е намаляла, но корупцията в бизнес сектора остава все още висока.

    Увеличава се и средният размер на даваното, за да се получат различни обществени услуги. Основният проблем за взаимоотношението между бизнеса и държавата са обществените поръчки.

    Данните сочат, че относителният дял на фирмите, платили, за да получат обществени поръчки, намалява. В около една трета от обществените поръчки обаче има неясноти, а такъв висок относителен дял превръща корупцията в данък.
    Те тва само на мен ли ми звучи смешно или наистина не се забелязва особен напредък.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Корупцията в България е като оная работа на комара - всички знаят че я има, но никой не я е виждал

    Comment


      #3
      Винаги ми е било интересно точно как измерват броя случаи на корупция. Според мен няма как, освен със чрез предположения, а това си граничи с лъжа, струва ми се.
      Лично аз нямам впечателнието да се е увеличило рязко уважението към закона напоследък
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Мнението ми за корупцията е мотивирано от десетина случая които знам само аз и всеки един от тях е истина (и това само в разстояние от 3 години).
        Въз основа на това, се съгласявам напълно с вас. А дори и да допуснем че е намаляла едва ли е чак толкова драстично, абе изобщо зле си е полжението...

        Comment


          #5
          Да, уви, и моето впечатление съвсем не е за намаляване на корупцията. По-скоро е точно според определението на подпоручикъ-летецъ - всеки от нас знае, че има корупция и по един или друг начин се сблъсква с нея, но официално всички се правят, че такова нещо едва ли не няма. Във всеки случай - колко са осъдените за корупция?

          Comment


            #6
            От 1997г. досега реалният брой на осъществените корупционни сделки в България е намалял два пъти – от 240 хил. до 100 хил. случая месечно.
            Глупости!..

            .
            ..И кажи ми ти страннико,
            чувал ли си звук,
            по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

            Comment


              #7
              Реално, докато един значителен брой от чиновниците, приемащи подкупи и гражданите, предлагащи подкупи не бъде осъден, няма да има намаляване на корупцията. Обаче не е ясно откъде да се започне, може би от полицията и данъчните ще е най-добре. Но нито едно българско правиелство, водено от сегашната политическа класа няма да се заеме с това, тъй като така би си избило почвата под краката.
              Е, къде-къде по-безопасно и повдигащо рейтинга в чужбина е да се публикуват такива стъкмистики.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #8
                Като че ли вече процесът започна. Вероятно скоро я прокуратурата, я Иван Славков ще заведе дело срещу журналистите от Би Би Си за предлагане на подкуп.

                Comment


                  #9
                  bsb написа
                  Като че ли вече процесът започна. Вероятно скоро я прокуратурата, я Иван Славков ще заведе дело срещу журналистите от Би Би Си за предлагане на подкуп.
                  То това май е точно обратно на процесите срещу корупцията , ама нейсе, то процес да има, движение, такова та ... в мътилката да може старата кранта за млад жребец да се представи.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #10
                    Няма корупция бе, и поръчкови материали за "намаляващата" корупция по вестниците няма .
                    По моя преценка съм обективен.

                    Comment


                      #11
                      Абе, навсякъде има корупция - и то колкото по-висок е стандартът на държавата и по-развита икономиката, толкова по-висока корупция има, само методите са по-префинени и не толкова груби както в развиващите се страни, респ. у нас. Така че - един-два показни процеса няма да имат никакъв ефект. Все едно да се твърди, че като осъдят сто души за кражба, кражбите ще свършат.
                      "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                      Comment


                        #12
                        Корупцията намаляла?!
                        Ми ура-а-а-а-а!!!

                        Comment


                          #13
                          http://www.acc.government.bg/ - адрес на комисията за борба с корупцията. Сами си правете изводите, като посетите сайта ...
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            Най- интересното е, че членовете на тази мизерна комисия са все министри и зам-министри, т.е. хората, податливи най-много на корупция.
                            Като им разгледах снимките и така ме засърбяха ръцете да опитам нещо в стил " палестински терорист", че набързо го затворих. не ви съветвам да отваряте този сайт без предварителня медитация и самовглъбяване в продължение на около 30 минути. повтаряйте си тихичко "Не, не искам да ги разстрелям, не искам", пък дано да помогне.....
                            "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                            Comment


                              #15
                              Абе, как да ти река - и много да си представяш, че ги разстрелваш, бесиш и т.н, пак няма да помогне .

                              Comment

                              Working...
                              X