Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЛЕЙБГВАРДЕЙСКИЯТ КОНЕН ПОЛК

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ЛЕЙБГВАРДЕЙСКИЯТ КОНЕН ПОЛК

    * * * статията беше премахната поради конфлит на авторските права * * *
    Last edited by Imperial; 21-02-2005, 23:24.
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    #2
    Много хубава статия, а и снимките са хубави.

    Comment


      #3
      Статията наистина е много хубава, аз съм я чел в сп. Военноисторически сборник ако не се лъжа което го препоръчах на всеки. Бравос Араслан че слагаш такива теми защото и аз мислех да правя подобно нещо но проблема е че имам по-малко свободно време.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #4
        Аз се чудех дали направо линка да дам ама така по пригледно става.Статиите там са чуднички има доста да се научи особено от непрофесионалисти като нас
        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

        Comment


          #5
          Можеш ли да ми дадеш линка към останалите статии?

          Comment


            #6
            Araslan написа
            Ете това е Та кои казвате че са най-добрите конници ever ?
            Да-а. Освен това, сериозно внимание заслужават и действията на генерал Колев в Северна Добруджа. Там имаше едно преминаване на конницата през морска плитчина, в обход на руска или румънска отбрана и какво ли още не, но нямам подробнотси.

            Comment


              #7
              Араслане дори си мисля че такива теми можеш да ги слагаш и във форума "Информационни доклади", но за всеки случаи може да питаш операторите.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #8
                Мен пък ми се струват точно статии не доклади.Доклад е например Състав,въоръжение и тактина на византийската воиска в периода XII-XVв.
                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                Comment


                  #9
                  OK няма проблеми ти си преценявай просто ми се струва, че и за там стават.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    #10
                    НАРУШЕНИЕ НА ЗАКОНА

                    TVV написа
                    Много хубава статия, а и снимките са хубави.
                    Публикуването на чуждо произведение (и в Интернет) без изричното съгласие на автора или носителя на авторските права е нарушение на закона! Дори когато това се прави с некомерсиална цел!
                    Публикуваната тук статия е авторско произведение на подполковник д-р Анатолий Прокопиев и издадена от сп.$Военноисторически сборник$, бр.2, 2004 г. на Военно издателство. Нито авторът, нито издателството са давали съгласие за тази публикация. Предлагам ви незабавно да свалите пиратската публикация. Напомням, че е допустимо използването на откъси (цитати) от произведения, но с посочване на техния автор, точното им заглавие и източника, който е ползван.
                    В случая: Анатолий Прокопиев. Лейбгвардийският конен полк в Балканската война 1912-1913 г. - сп. Военноисторически сборник, 2004, бр.2.

                    Надяваме се, че няма да става нужда да защитим авторските права по съдебен път.
                    Редакцията на Военноисторически сборник

                    Comment


                      #11
                      Статията ще бъде свалена, извинявам се за недоглеждането от страна на управата.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #12
                        Е-е-е, хайде сега!
                        Човекът възхитен пуска един текст, заслужаващ възхищение.
                        С това популяризира текста и обекта му, които заслужават възхищение.
                        Тази част от българската история заслужава възхищение.
                        Право на автора е да забранява публикуването, но дали трябва в случая да го направи?
                        Пък и, то тези покани не се правят така. Отде да се знае има ли право субектът VIS да иска такова нещо от сайта?
                        Last edited by ; 21-02-2005, 23:29.

                        Comment


                          #13
                          Единствено авторите/издателите на даден текст имат право да определят къде и как да бъде публикуван. Дискусия по темата не може да има.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Абсолютно. Но когато става ясно, че искането изхожда именно от тях. А то така и аз мога да пускам разни забрани.
                            (не става дума за дискусии, ами просто за уточнение; не, че трябва да я връщаш, но ми е много интересно точно от редакцията или от автора изхожда искането за тия забрани).

                            Интересно, ако се посочи само линк, то това не е публикация, а напротив, популяризира текста. А ако е цитиран, тогава - публикация. Целите на авторските права не са такива, но хайде, няма нужда да се вдълбаваме толкоз.
                            Делата на българската конница в историята малко се влияят от авторски права

                            Comment


                              #15
                              Имам основание да смятам, че потребителят vis е официален представител на издателството.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X