Съобщение

Collapse
No announcement yet.

обсъждането на стойността на RIZARовото участие в дискусиите

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Първият български дисидент... Очаквам скоро да се учреди синдикат на форума, да се съчинят две-три песни и да се сезира Европейският съд за правата на човека. Папата също не би пропуснал да направи обръщение.
    Quae fuerant vitia, mores sunt.

    Comment


      #47
      Самият Рицар вече не ми е толкова интересен. Няма го, за да си защити идеите. На негово място аз не бих се появил изобщо повече в Бойна слава. С това не искам да кажа, че той не става, а че на нормалния човек като му затвориш устата, се обижда и си казва: "Тия са тъпанари, нямам работа с тях".
      Форумното поведение обаче си е направо дял в етиката изобщо. Може да има раздели: поведението на новаците, поведението на старите кучета и поведението на модераторите и/или админа.

      По моему като за новак е тъпо да пускаш бомбастични и дълги постинги със сензационни твърдения, както и статии. За преписани от нета статии пък направо не ми се приказва.

      Да се заяждаш с новите юзъри е тъпо като за старо куче.

      Да толерираш един или няколко юзъра да дразнят останалите също е тъпо. Да се изживяваш като велик шеф и да триеш без ясна за повече хора причина - също.

      Вече всякакви лични намеци, питания в темите: "Абе ти оня ли си, дето в другия форум..." или: "Ти ли си Пешо", повтаряне на едно и също до втръсване, писане на маймуница, спам и флуд, както и изказвания от рода на: "ислямът съкс" са пълна простотия, защото де да знаеш кого ще обидиш. Иначе има форуми и форуми. Някои са си затворени и не много популярни, там си пишат малко на брой хора и си говорят както си искат, защото се знаят. Други просто са зле модерирани и на такива места много хора си чешат емоциите като си пишат насериозно дълги обяснения, изясняват едва ли не чувства, псуват се и интриганстват много по детски. На мен криво-ляво "Славата" си ми харесва - с някои от пишещите сме се виждали, с други си имаме приказката, с трети не се заяждаме. Веднъж имаше случай да публикувам нещо, което предизвика ругатни и модът веднага изтри темата. Отначало се позасегнах, но после си казах: "Не е зле". И ето, че сега си пишем с вас.
      Изобщо май спокойствието, добронамереността и незлобливият хумор са за препоръчване. Обичам да чета и разни умни научни съчинения от тежки форумни авторитети, обичам да чета и закачки. Ако бях един Грегъри Бенфорд сигурно щях да мога да направя дълга статия по въпроса за форумната етика.
      Не си падам никак по изсмукани от пръстите тези Особено, когато авторът им ги защитава зле, пък и с голямо постоянство. То си плаче да му кажеш да млъква на такъв.
      Луд на шарено се радва - цивилен блог

      Comment


        #48
        Юлиан Август написа
        Първият български дисидент... Очаквам скоро да се учреди синдикат на форума, да се съчинят две-три песни и да се сезира Европейският съд за правата на човека. Папата също не би пропуснал да направи обръщение.
        Но пък темата се получава!:tup:
        Важното е, че все се намират теми за обсъждане.
        Но нека не пилеем усилията си в неправилна посока, а да се съсредоточим върху демографския проблем на България, която цялата сега нази гледа и тръпне и вехне в очакване да и оправим демографията.
        След това можем да обсъдим и фундаменталния въпрос за произхода на прабългарите, власите и илирите, който въпрос е от ключово значение за бъдещата колонизация на Марс и Луната.
        А след като вземем решение и по глобалния въпрос - "Дали Сталин се е готвел да напада Германия?", вече можем да бъдем спокойни за бъдещето на човечеството.

        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

        Comment


          #49
          gollum написа
          така че можеш да питаш защо три, а не един месец, макар че често вторият бан е и 6 месеца или година. В случая с Крылов поначало не би трябвало да има бан (лично мнение), но така или иначе му е първи пореден и може да запиташ, защо са три дни, а не седмица,колокто е за първи .
          Да, за това ставаше дума. Тази полувинчатост ме озадъчи( ), но това май не е моя работа.

          Comment


            #50
            gregorianus, след поста ти може да се добави само едно: Амин (не аДмин, да уточня). Ама нали съм си аз (пък и с ново портретче - това май е единствената област, където мога да съм сигурен в някакви свои умения), ще добавя, че се разпознах тук-таме в описанието ти, та сега ще се отдам на модераторско медитиране в източен, пардон, западен стил.

            Даркас, ти се стремиш нагледно да докажеш тезата на ИЦА, че "темата се е получила" ли , не разбирам.

            Comment


              #51
              Юлиан Август написа
              Първият български дисидент... Очаквам скоро да се учреди синдикат на форума, да се съчинят две-три песни и да се сезира Европейският съд за правата на човека. Папата също не би пропуснал да направи обръщение.
              Подражавайки на Трендафил Акациев
              на RIZAR, с най-добри чувства

              На първия форумен дисидент

              Аз съм форумно детенце,
              аз съм знаме на мира.
              Из Форума аз ходя, бродя
              мнения да събера.
              Но не щеш ли - модератор!!
              Казва Партията зорка:
              "Не дразни го, остави го
              този модератор, о дете,
              нека той да си расте.
              Тук ще мине след момент
              един пишещ дисидент.
              Ще го баннат кат муха,
              ще го гътнат, ха, ха, ха!
              Last edited by Odzava; 29-02-2008, 20:23.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #52
                А Хитлер славянско име ли е, или прабългарско?
                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                Comment


                  #53
                  Турско звучи, като множественото число на турски му е окончанието
                  Не 7, а 77 пъти по 7...

                  http://www.mathematicalanthropology.org/

                  Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                  Comment


                    #54
                    Щеше да е Рицлар или Рицлер. Но и така става. Значи е прабългарско, нали прабългарите са тюрки (*зла усмивчица*)

                    Голъм, нагледал съм се на дивотии в дир.бг и още един-два други форума, та не съм искал в твойта градинка да мятам камъни.
                    Луд на шарено се радва - цивилен блог

                    Comment


                      #55
                      Неее, не прабългарите са тюрки, торките са имитатори (нескопосни) на прабългарите :1087:
                      Не 7, а 77 пъти по 7...

                      http://www.mathematicalanthropology.org/

                      Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                      Comment


                        #56
                        Ако е така, множественото число на дърво е дървар? А турците просто са откраднали формата.
                        Луд на шарено се радва - цивилен блог

                        Comment


                          #57
                          3 месеца бан???Такова наказание води до много неприятни последствия.1-2 седмици може ама това 3 месеца си е направо.........
                          Нека духът ти живее и нека ти който,обичаш Тива,да прекараш милиони години ,обърнал лице към северния вятар,докато очите ти съзерцават щастието.
                          Надпис от чашата с пожелания от гробницата на Тутанкхамон.

                          Comment


                            #58
                            Доста голямо наказание, при положение, че човекът с нищо не е нарушил добрият тон, а даже се опитваше да докаже идеите си.
                            Ама тъй като мнението му се различава коренно от традиционното, му запушихте устата насила.
                            При цялото ми уважение към модераторите в този форум - чрез елиминиране на неудобния опонент дискусии не се печелят.

                            gregorianus написа
                            Докато не са те баннали, Рицарю - Боромир славянско име ли е, или е готско?
                            Аз пък бих запитал Теодемир, Валамир, Видемир славянски или готски имена са?
                            Last edited by Last roman; 01-03-2008, 01:20. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                            sigpic

                            Comment


                              #59
                              Не съм запознат с активността на потребителя под въпрос, но разбира се вярвам в преценката на назначените отговорници.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #60
                                Окончанието мир в имената не е славянско. Промъкнало се е в славянските езици от други. А за Хитлер - множественото число е "лер", което има и форма "лар" ("аркадашлар")
                                Не 7, а 77 пъти по 7...

                                http://www.mathematicalanthropology.org/

                                Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                                Comment

                                Working...
                                X