Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за домашното и всякакви кратки въпросчета

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Какви исторически събития свързват Африка с остров "Св.Елена"?

    Здравейте. Имам един въпрос по който може да размишляваме всички. А той е "Какви исторически събития свързват Африка с остров "Св.Елена"?".



    П.С Извинявам се, ако темата не е за тази секция от форума

    Comment


      #77
      Ъъъ, въобще не знам за къде е тази тема...
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #78
        //offtopic
        Sir Gray написа
        Ъъъ, въобще не знам за къде е тази тема...
        Ми така ша е като не отваряте раздел "Помогнете да си напиша домашната" :sm113:

        Comment


          #79
          Единственото, което знам за света Елена, е че е малък остров владян от британската империя (мисля, че още е британски) и че Наполеон го е посетил, обаче с Африка?!
          Кръвта из нашите гърди
          не е съвсем изляна!
          Народе, цял стани! Иди!
          Че Македония въстана.

          Comment


            #80
            shadowsong написа
            и че Наполеон го е посетил,
            И толкоз му е харесал, че останал там до края на живота си .

            Comment


              #81
              Ето какво казва усложливия Гугъл - Гугъл за острова "Света Елена".
              В "Пътешествие.бг" обаче знаят повече - 21 май 1502 г. - португалци откриват острова в деня на св. Елена, откъдето идва и името му; 1506 г. - открит е о-в Тристан да Куня (кръстен на португалския си откривател); 1659 г. - о-в Света Елена минава към Великобритания, която го използва като военна база и снабдителен пункт за вода и продоволствия на корабите, пътуващи за Индия; 1815 г. - на остров Света Елена е заточен Наполеон Бонапарт, който умира тук през 1821 г. След откриване на Суецкия канал значението на острова намалява; 1942 г. - САЩ създават военно-въздушна база; 1954 г. - открива се станция за следене на спътници и ракети; 1966 г. - открита радиорелейна станция.

              Каква обаче е връзката на острова с Африка, освен може би Западноафриканското течение, аз не мога да се сетя.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #82
                Ми е тука требва да пише:

                Comment


                  #83
                  руска уикипедия написа
                  Некоторые военнопленные Англо-бурской войны, включая генерала Пьета Кронье, также были сосланы на остров Св. Елены.
                  "Някои военопленници от Англо-бурската война, в това число - генерал Пиет Кроние?, също са били заточени на о-в Св. Елена."
                  английска уикипедия написа
                  In 1840 the British Government deployed a naval station to suppress the African slave trade....
                  През 1840 г. британското правителство създава воено-морска база с цел прекратяване търговията с африкански роби....

                  Може би все пак въпроса ти е за първото? :sm186:
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    #84
                    Моля ви, тази тема не е за тук, по никакъв начин. Грей, премести я някъде (аз преди време настоявах за раздел "Въпроси" или "Помогнете ми за домашната работа", ама така и не надделях, а както се вижда - напразно. Един раздел в повече няма толкова да усложни нещата ).

                    Comment


                      #85
                      Талгат Таджедин

                      някаква информация за него? снимка? :sm186:

                      знам, че е върховен мюфтия на русия (шейхул-ислям Талгат Таджедин)
                      казва, че е българин
                      Last edited by Шамбат; 25-04-2008, 23:30. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                      Тангра е духът на Вселената. Той няма образ и подобие, защото образът е нещо, а Духът е всичко, а всичкото е само дух. Йордан Вълчев

                      Comment


                        #86


                        "...защото буквата убива, а духът животвори." (2 Кор 3:6)

                        Comment


                          #87
                          мерси много за бързия отговор

                          баща ми беше гледал някво интервю с него кадето той се определя за българин(не от дунавска бг разбира се) дали е така? :sm186:


                          намерих само тва ама остатъка от темата е затрита
                          "Големият български националист Талгат Таджуддин е духовният глава на мюсюлманите в Русия. Българката Елвира Набиулина е министър на икономиката на РФ, ..."
                          Last edited by Шамбат; 26-04-2008, 11:19.
                          Тангра е духът на Вселената. Той няма образ и подобие, защото образът е нещо, а Духът е всичко, а всичкото е само дух. Йордан Вълчев

                          Comment


                            #88
                            Честно казано и татарите там не знаят какви са. Те са българи така както родените китайци в САЩ са американци - на политичекса, не етническа основа. В състава на Волжка България са влизали предците на чуваши, мордовци, марийци и други народи, но не са били етнически българи
                            Не 7, а 77 пъти по 7...

                            http://www.mathematicalanthropology.org/

                            Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                            Comment


                              #89
                              е кои са българите там?руснаците ли?........
                              Тангра е духът на Вселената. Той няма образ и подобие, защото образът е нещо, а Духът е всичко, а всичкото е само дух. Йордан Вълчев

                              Comment


                                #90
                                е кои са българите там?руснаците ли?
                                :lol:
                                Кой е казал че трябва да има някакви българи?
                                Това за татарите, че били българи е култово :mhehe: В днешно време всеки с леки монголоидни черти или въобще предизвикващ някаква асоциация с Азия става българин. Да се пазят ескимосите :mhehe:
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X