Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библиотека (оттук, оттам...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Преплетените Балкани. Мисля, че съм пускал първи том по-назад.

    1. Entangled Histories of the Balkans, Vol. 1. Leiden, 2013
    http://www.mediafire.com/download/p9...%2C_Vol._1.pdf

    2. Entangled Histories of the Balkans, Vol. 2. Leiden, 2014
    http://www.mediafire.com/download/89...s%2C_Vol_2.pdf

    3. Entangled Histories of the Balkans, Vol. 3. Leiden, 2015
    http://www.mediafire.com/download/oy...%2C_Vol._3.pdf

    4. Хр. Матанов - Селджукското преселение в Добруджа през XIII в., 2013
    http://www.mediafire.com/download/ft...III_%D0%B2.pdf

    Справочника на Д. Борисов е добър, макар и да съм виждал някои грешки там.

    Comment


      KIZIL DELI написа Виж мнение
      Графе, направо си остави ръцете с тоя списък. Само приказките ти големи.
      Ако оня списък ти пречи, да го изтрия, или да изчакам да си го копнете?


      KIZIL DELI написа Виж мнение
      Значи гледам там примерно 2 книги на Матанов, които искам да сваля, кво ми казваш - ми бродят из нета, поразходи се, намери ги. Точно като кучето на нивата я свърши. Ако ще правиш хаир, направи го както трябва, ако не хич не се захващай. Мен например ме мързи за много работи, но не се и рекламирам за тях.
      Ако не се лъжа, наистина по разни торенти би трябвало да ги има за сваляне. Ако си приритал за Галиполи и Лепанто, и не можеш да я откриеш при Арута (другите без Балканските хоризонти кесяря Станимир2 ги беше качвал нейде по торентите), просто трябва да си изгориш дипломата, да заснемеш клип, и да мяташ у тубата да гледаме. Мисля, че и онлайн вършат работа. Ето ти директни линкове:

      Матанов Х.Л. Балкански хоризонти. История, общества, личности. Том I. 2004


      Матанов Х.Л. Възникване и облик на Кюстендилски санджак (XV—XVI век). 2000



      Матанов Х.Л. Югозападните български земи през XIV век. 1986

      Христо Матанов - Югозападните български земи през ХІV век / Югозападные болгарские земли в ХІV веке [1986, DjVu, BGR] » Средние века :: RuTracker.org



      Псалом 94:19: Всред множеството грижи на сърцето ми, твоите утешения веселят душата ми.
      Last edited by monte christo; 27-02-2016, 22:59.

      Comment


        книжките на Матанов:
        Средновековните балкани
        Кюстендиският санджак,
        От Галиполи до Лепанто
        и Югозападните български земи

        Все още наливам книжките в папка Османлар

        Comment


          Хубаво правиш Арута, хубаво, че онзи може и да е приучил Мерйем да не мрънка, ама сам той мрънка - готов е да ми удари камшиците и да ме тислими на робски пазар по галерите в посока Алжир...


          п.п. Ще добавя Средновековните Балкани в оня списък, понеже в книгата се разглежда генезисът и инвазията на първите османци. Като ми изтече мандата за редакция, ще карам Тръна да влиза и да допълва с "османски" заглавия при нови (хипотетични) сканове
          Last edited by monte christo; 27-02-2016, 23:51.

          Comment


            Flavii написа Виж мнение
            Справочника на Д. Борисов е добър, макар и да съм виждал някои грешки там.
            Да, аз също, но работата е много добра и без аналог в България (иска си много работа). Др. Георгиев и Ал. Стояновски имат подобна за Македония. При интерес мога да я кача.
            Иначе благодарности за Брилския хак на резултатите от проекта на Даскалов.

            Comment


              Графе, остроумничиш, казах примерно на Матанов (не, че нещо против него). Почна една работа и я докара до никъде, щото те мързи, а сега се правиш на акълия. Аз съм на принципа, че най-лоши са половин работите и ако няма да направиш нещо като хората, по-добре не го почвай, но хора разни. А що се отнася до От Галиполи до Лепанто не знам кво искаш от книгата. Може и да не блести особено по отношение на иновативността си, но е една великолепна компилация на съществуващата историография към онзи момент (или поне в частта писана от Матанов). При Арута мисля преди време като я свалих видях (ако не ме лъже паметта), че е скопеното издание, без справочния апарат. Направо резил за книгата е това издание.

              Comment


                KIZIL DELI написа Виж мнение
                Графе, остроумничиш, казах примерно на Матанов (не, че нещо против него). Почна една работа и я докара до никъде, щото те мързи, а сега се правиш на акълия. Аз съм на принципа, че най-лоши са половин работите и ако няма да направиш нещо като хората, по-добре не го почвай, но хора разни. А що се отнася до От Галиполи до Лепанто не знам кво искаш от книгата. Може и да не блести особено по отношение на иновативността си, но е една великолепна компилация на съществуващата историография към онзи момент (или поне в частта писана от Матанов). При Арута мисля преди време като я свалих видях (ако не ме лъже паметта), че е скопеното издание, без справочния апарат. Направо резил за книгата е това издание.
                Е, тъй де, примерно на Матанов - за неговите книги орева орталъка. Мислех, че кесаря Станимир2 е качвал някъде по торентите Кюстендилски санджак, ама оказа се, че съм се заблудил. Та се наложи да копвам целият санджак и през уорд да ти правя пдф, че да мирясаш най-сетне. Добре, че Арута пусна на пистата кошкуджам ти оригиналдъ скан, та да ме спаси от заточение. Не си на кеф днес, от утре увеличавай грозданката.

                Сега. Искам да ме разбереш правилно за оня списък. За разлика от Догановия, моят е най-кратко казано: скопен справочник (за де що има сканирано на тема девлет-и алийе-и Османийе). Целта ми не беше да мятам хиперлинкове като бесен, а да укажа на всинца интересуващи се какво (а не откъде) да четат. Защо така? Защото тези, които редовно влизат тук, в работилницата, не им пишат отсъствия, а знаят от кого да търсят (демек - от Арута и кесаря Станимир2). Тези, които не влизат редовно тук, е ясно какви са - сеирджии, които нивга няма да се заинтересуват, аджеба, при кой султан е избухнало т. нар. Априлско въстание. 99,99 % от поданиците на тази окаяна държавица не знаят, но им дай да лаят и да се произнасят авторитетно по кръчми и форуми за... турското робство. Та двамата големи наши ъплоудъри са мятали хиперлинкове навремето; просто човек трябва да се върне няколко страници назад и да се поразрови. Не те карам да правиш обиколки на провинциите като Макензи и Ърби, т.е. няма да се замориш башкъ, че да тръгнеш да гиберясваш.

                За Галиполи и Лепанто. Не си ме разбрал. Нямам никакви възражения; дори напротив - за мен е еталон. Аз дори имам моята си одисея с изданието точно от 1988 г., а не с това от 1998 г. Монферата може и да си спомня какво съм му разказвал Защото аз много книги потулих, докато бях в плен на варварите...

                Comment


                  История на България. Том V. Българско възраждане XVIII - средата на XIX век . С, БАН, 1985

                  Comment


                    Футболисте - добра работа. Макар и OCR; макар и врътнат от text ==> pdf, файлът (ел. книгата) върши работа на изследователите от аматьорско ниво (които са възпрепятствани при изнамирането на хартиен носител) за работа на компютъра, понеже страниците са чекнати (както и посочките с библиографията). По принцип, във всяка една градска библиотека е налична тази прословута поредица. В очакване донякога на оригиналдъ скан, тук поговорката "Като няма риба, и ракът е риба" важи с пълна сила


                    п.п. Понеже томът е "турски", заглавието влиза в оня списък.
                    Last edited by monte christo; 29-02-2016, 20:18.

                    Comment


                      monte christo написа Виж мнение
                      Футболисте - добра работа. Макар и OCR; макар и врътнат от text ==> pdf, файлът (ел. книгата) върши работа на изследователите от аматьорско ниво (които са възпрепятствани при изнамирането на хартиен носител) за работа на компютъра, понеже страниците са чекнати (както и посочките с библиографията). По принцип, във всяка една градска библиотека е налична тази прословута поредица. В очакване донякога на оригиналдъ скан, тук поговорката "Като няма риба, и ракът е риба" важи с пълна сила


                      п.п. Понеже томът е "турски", заглавието влиза в оня списък.
                      Ами приятели това намерих, това качих, съжелявам, че не е идеално сканирано, но се надявам и това да върши работа, пак е по-добре от нищото, а и все пак се чете, не всеки може да си позволи тези томове(като мен) и пак е някакъв вариант, дано да сте доволни, поздрави П.С. Ако някой случайно намери или има том 6 и 7 и 1 да ги качи, аз ако случайно ги намеря скан ще ги кача, за сега нищо не открих, но и 2,3,4,5 и 8 сканирани си е чудесно постижение

                      Comment






                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          А, бегай оттука бе, аматьор такъв Това халваджийски дефтер ли е? Трябва всичко да бъде систематизирано и унифицирано. Га чи нивга не си учил за кодексите на Теодосий, Юстиниан, Василиките и т. нат.

                          Веднага се привеждай в ред. Ето ти примери:

                          Click image for larger version

Name:	2016-03-01_153718.jpg
Views:	1
Size:	258.5 КБ
ID:	552897
                          Click image for larger version

Name:	2016-03-01_153735.jpg
Views:	1
Size:	252.8 КБ
ID:	552898

                          Comment


                            Графе, голяма си бил зубрачка Да ти дам и моите да наредиш И нали съм по кусурите - гледам, че Алан Микаил си сложил за автор на The Climate of Rebellion, да го поправиш на Сам Уайт. Иначе Микаил също е environmental historian при това много добър, според мен.

                            Comment


                              KIZIL DELI написа Виж мнение
                              Графе, голяма си бил зубрачка Да ти дам и моите да наредиш
                              Е, моля ти се... Твоите са подредени, samo deto te e domаrzialo da kirilizirash zaglaviata, marzelivetz neshtasten

                              KIZIL DELI написа Виж мнение
                              И нали съм по кусурите - гледам, че Алан Микаил си сложил за автор на The Climate of Rebellion, да го поправиш на Сам Уайт. Иначе Микаил също е environmental historian при това много добър, според мен.
                              Мого е хубаво, че откриваш кусури, защото като ми изсипаха от халваджийски дефтер (досущ като на Тръна) една дузина бумаги без имена, и докато ги приведа в библиотечен тертип, и - хоп - error... Заглавията налице, само дет няма кой да чете...


                              п.п. Гледа ли предаването снощи? Драсни два-три реда оттатък в темата...

                              Comment

                              Working...
                              X