Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библиотека (оттук, оттам...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Наскоро качих билингвата на Дука, сега дойде ред и на текста на Сфранцес и ПсевдоСфранцес. Също така са сканирани и пътуванията по България на Иречек. И не на последно място една интересна история на Полша

    1. Georgios Sphrantzes Memorii 1401 - 1477. ed. by. V. GrecuBucuresht 1966
    http://www.mediafire.com/view/83q7q9...resht_1966.pdf

    2. К. Иречек. Пътувания по България. София 1974.
    http://www.mediafire.com/view/loaqz0...0%B8%D1%8F.pdf

    3. М. Тимовски, Ян Кеневич, Й. Холцер. История на Полша. Велико Търново 1998.
    http://www.mediafire.com/view/xpc24k...D0%9E_1998.pdf

    Comment


      Aruta, идеален си! Брависимо от мен
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
        Aruta, идеален си! Брависимо от мен
        Той е идеален, ама ти не си Намери ли донор за публикуване на дисертацията? Ако не си - не се прави на интересен, ами я качвай тук да се ограмотяваме за твоя сметка

        Comment


          monte christo написа Виж мнение
          Той е идеален, ама ти не си Намери ли донор за публикуване на дисертацията?
          Хе-хе, добре, я сега си представи, че всеки пита: "намери ли донор?" и така никой не става в крайна сметка. Тааа...
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            В линка по-долу ще намерите някои доста интересни томчета от типа на Одърци, Ятрус-Кривина, Копривлен и т. н.
            https://www.mediafire.com/folder/2a2...7h/ARCHAELOGIA

            Comment


              Монферат, гледам, че по българските телевизии се е разразила мания някаква си (търкане на билети от националната лотария). Опитай, пък белким Рая ти е дошла на гости за да те покани на гости при Захари

              -----

              Арута, направо си рок, брадър! Има ли мегдан и за други броеве на Stratum plus? Този журнал е много як. Що не му намалиш размера на този брой с разните му там твои химии?

              Comment


                Горещо препоръчвам: Архив журнала Stratum plus! (https://www.e-anthropology.com/Arhiv/default.aspx)

                Comment


                  monte christo написа Виж мнение
                  Монферат, гледам, че по българските телевизии се е разразила мания някаква си (търкане на билети от националната лотария). Опитай, пък белким Рая ти е дошла на гости за да те покани на гости при Захари

                  -----

                  Арута, направо си рок, брадър! Има ли мегдан и за други броеве на Stratum plus? Този журнал е много як. Що не му намалиш размера на този брой с разните му там твои химии?
                  Доста картинки има в този скан и за това са го сканирали малко по тежичък

                  Comment


                    monte christo написа Виж мнение
                    Монферат, ... пък белким Рая ти е дошла на гости ...
                    Идея си нямаш това колко страшно звучи това, ще ме спукаш

                    Comment


                      Нарича се "съобразяване с реалностите"
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        KIZIL DELI написа Виж мнение
                        Идея си нямаш това колко страшно звучи това, ще ме спукаш
                        Къзъл бей - винаги съм се радвал на позитивното ти настроение. Явно си приучил Мерйем да ти налива хабсбургска грозданка

                        Comment


                          monte christo написа Виж мнение
                          Къзъл бей - винаги съм се радвал на позитивното ти настроение. Явно си приучил Мерйем да ти налива хабсбургска грозданка
                          Мерито съм научил на каквото трябва и за разлика от теб не мръкна. Ето в твоя чест почвам да качвам де що имам кирилска статия в една папка и който иска да си дърпа каквото го влече. Ще вземе време, така че следи и ако закъса процеса значи съм забравил да качвам и ме подсещай (сиреч не е от лошотия, от простотия е).
                          Ей го линка към папката - https://www.mediafire.com/folder/9ox...5695/BG_statii

                          Comment


                            KIZIL DELI написа Виж мнение
                            Ето в твоя чест почвам да качвам де що имам кирилска статия...
                            Мер(х)аба, ефенди! Евалла! Оставам безмълвен - ти направо си Ел Дорадо

                            Другите нека се стискат, нека... Спомняш ли си разговорът ни отпреди половин година, когато ми казваше, че файда йок от разни статии и овехтели по компютрите непубликувани дисертации, щом няма да бъдат споделяни със жадните за знания.

                            Comment


                              monte christo написа Виж мнение
                              Спомняш ли си разговорът ни отпреди половин година, когато ми казваше, че файда йок от разни статии и овехтели по компютрите непубликувани дисертации, щом няма да бъдат споделяни със жадните за знания.
                              Не, не помня, но звучи като мен. Нали знаеш как се проклинат един друг пожарникарите: "пожавам ти да ти дойда на гости по служба" Горе-долу и историците могат да се кълнят така - "дано никой не те прочете" (само под секрет, имам чувството, че съм виждал и историци, които ще бъдат щастливи, ако никой не им чете нещата, които им трябват за нашивки, но тва е друга тема). Бавно върви ъплоада, качвам по азбучен ред, проверявайте периодично.

                              Comment


                                KIZIL DELI написа Виж мнение
                                Горе-долу и историците могат да се кълнят така - "дано никой не те прочете" (само под секрет, имам чувството, че съм виждал и историци, които ще бъдат щастливи, ако никой не им чете нещата, които им трябват за нашивки, но тва е друга тема).


                                KIZIL DELI написа Виж мнение
                                Бавно върви ъплоада, качвам по азбучен ред, проверявайте периодично.
                                Страхотна съкровищница, няма спор. Гледам - имена на големи български османисти; предполагам, до ден днешен останали неразбрани от историческата гилдия в Булгаристан. БНТ1 и История.бг най-накрая се сафирясали и ще правят предаване за българете по османлъка, разбра ли?

                                Comment

                                Working...
                                X