Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сайт посветен на Стратегията

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сайт посветен на Стратегията

    Към портала Бойна слава вече се присъедини и сайт посветен на военната наука:стратегически, тактически и оперативни въпроси, военна теория, устави, учебници и документи

    За момента той е достъпен на адрес: http://strategy.boinaslava.net

    От днес на него можете да намерите новини, както и няколко малки текста, преводни. Сега работя върху още един превод, ще подготвя и значитерно количество фотоматериали и карти, които съм събрал през последната година. Разбира се, сайтът е любителски, но се надявам горещо и с помощта на тези които ще се включат да го развием до полезно и информиращо място.
    От утре започвам и сканиране на книги, събрал съм "Теория на голямата война" - но тя е твърде голяма за обработка в цялост, "Войникът и държавата" от Хънтингтън, една изненада от Людендорф, на български и учебник по планинска война на нашата армия от 1925 г. ,
    Търсят се още книги, принципът е, за да не дразним никого, да се пускат парчета или цели книги , които вече трудно могат да се намерят или пък са уникални.
    Авторски статии са също горещо аплодирани!
    Пожелайте ми успех и упоритост!

    #2
    Успех и упоритост!

    Comment


      #3
      Новият сайт е достъпен вече и от адрес militarystrategy.net

      Comment


        #4
        Погледнах. Хубаво и интересно начинание.
        Успех! :tup:

        Comment


          #5
          Благодаря, ако обичате да се включите в анкетата за насоките на сайта! В отдела за анкети е. Изключетелно важно е да знам на къде да се движа! Моя план е едно, а нуждите от литература, текстове и информация съвсем различно нещо. Не искам да се лутам.

          На новините можете да разчитате практически всекидневно, по-големите ъпдейти като статии, сканирани текстове и програмки ще се правят 1-2 пъти седмично, разбира се, при пътувания и служебна заетост е възможно, до момента в който не се нагърби и втори човек, да се разрежда.
          Last edited by von Danitz; 04-10-2005, 11:15.

          Comment


            #6
            Честито.
            Hannibal ante portas.

            Comment


              #7
              Похвално е че се заеате с такава нелека задача. Пожелавам успех на начинанието. А да за малко да забравя, в момента превеждам за дипломната си работа един саит посветен на испанската армия от 1492 до 1704г. Ако има интерес, след приключването на превода, съм готов да дам превода абсолютно безвъзмездно за качване в сайта. Има както таблици така и нагледни изображения и схеми.
              "Спартанците не питат колко са враговете им, а къде се намират......"

              Comment


                #8
                Ще се радвам на всяка подкрепа. Правата ти и авторството ти ще бъдат запазени, ще бъдеш и рекламиран и аплодиран, ако е интересно! Всякакви мои контакти има както в тукашния ми профил, така и на сайта! Повечето неща се качват на PDF, така че за схеми няма проблеми!
                Обаче, я кажи, това Принц Конде ли значи, пълководеца?

                Comment


                  #9
                  Похвално е че се заеате с такава нелека задача. Пожелавам успех на начинанието. А да за малко да забравя, в момента превеждам за дипломната си работа един саит посветен на испанската армия от 1492 до 1704г. Ако има интерес, след приключването на превода, съм готов да дам превода абсолютно безвъзмездно за качване в сайта. Има както таблици така и нагледни изображения и схеми.
                  Звучи много интересно макар и не дотам стратегическо. Възможно ли е да ни снабдиш с линк на този саит. Подозирам, че ще е на някой езически език като испанският например.
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    #10
                    Като история на ВСВ аз лично предпочитам монографията на Типелскирх.
                    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                    Comment


                      #11
                      Аз на морето скоро четох Кийгън, също е добра, особено в областта на Източния фронт, американците доста напреднаха.

                      Comment


                        #12
                        идват събота и неделя, така че си позволявам да предложа на вашето внимание два текста на български език от Самюел Хънтигтън, от книгата му "Войникът и държавата"
                        1. Първият се отнася до японското офицерство и ролята му в Новата история
                        2. познахте, втория до германското офицерство

                        Заповядайте на сайта http://militarystrategy.net , част от портала Бойна слава

                        А това подготвям за другата седмица, но ще е само сканирано, защото е от 1930 г. и няма разчитане
                        Attached Files
                        Last edited by von Danitz; 07-10-2005, 18:02.

                        Comment


                          #13
                          Да никът ми Принцът на Конде, пълководеца. А сайта е на най - варварският от всички езици - английският. Ето и сайта : http://www.geocities.com/ao1617/TercioUK.html Имайте в предвид че е засегната не само испанската тактика и стратегия но и тази на по - големите държави от онова време.
                          "Спартанците не питат колко са враговете им, а къде се намират......"

                          Comment


                            #14
                            Prince Of Conde написа
                            Да никът ми Принцът на Конде, пълководеца. А сайта е на най - варварският от всички езици - английският. Ето и сайта : http://www.geocities.com/ao1617/TercioUK.html Имайте в предвид че е засегната не само испанската тактика и стратегия но и тази на по - големите държави от онова време.
                            Английският е единственият христиански език.
                            За саит-а едно голямо браво. Погледнах го и се възхитих, че има страница толкова подробно занимаваща се с испанската терция(тя между другото става доста популярна в Европа, последно май се използва от имперците на Тили). Изобщо ще е нещо много интересно. Още веднъж браво. :tup:
                            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                            Comment


                              #15
                              Pierre PICOUET c/Riera de Buganto 14, 3-3, 17003, Gerona (Spain) ppicouet@hotmail.com
                              Това ли е автора?

                              Comment

                              Working...
                              X