Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    По идея гледам/ме когато се налага изрично "прогонване" (за някакъв срок или за постоянно), то да се обявява изрично (такива наказания се прилагат в много редки случаи и по правило или срещу спам-ботове, или срещу крайни фанатици). Но сигурно се случва и да забравим понякога. Автоматичните прогонвания са отделен въпрос, както писа Деймос, може да се случи 2-3 модератори да дадат наказателни точки и в резултат на това някой да получи автоматичен бан. Тогава е трудно да се проследи и обяви.

    По идея не се обсъждат действията на модераторите (освен чрез ЛС до съответният човек), защото щом някой е станал такъв, то явно му е "гласувано доверие" и той сам преценява кое е правилно и кое - не. Правилникът очертава само общите граници, но никой списък не може да бъде пълен или да обхваща всяка ситуация, така че очевидно има тълкуване и преценка за всеки конкретен случа. Общия стремеж е колкото се може по-рядко да се прибягва до модераторски мерки. Реалността не винаги го позволява.
    Хора сме (модераторите също са хора ) и всеки от нас може да сгреши. Ако се обърна назад вероятно бих променил не малко от решенията си в подобни ситуации и определено съм правил грешки, включително при налагането на различни наказания. В общият случай е добре да има някакво желание и стремеж към компромис, за да може да се избегнат неприятните ситуации (затова и отбелязвах по-горе фанатиците - в такива случаи рядко е възможно подобно нещо).

    Comment


      Ха това за автоматичния бан съм го проспал, много ясно, че няма да хукнат модераторите да търсят кой е получил автоматичен бан и за колко време. А не би ли могла да бъде оставена функцията за лични съобщения към хората, които са временно баннати? Те доколкото разбирам могат да се логват, но не могат да пишат във форумите, нали така?

      Comment


        А не би ли могла да бъде оставена функцията за лични съобщения към хората, които са временно баннати? Те доколкото разбирам могат да се логват, но не могат да пишат във форумите, нали така?
        Бил съм банван за кратко, но тогава май форумната система беше друга и вече не помня какво може и какво не може да се прави. Май могат да се четат и пишат лични съобщения. Не съм сигурен.

        Comment


          Потребителят Stan получи временен технически бан поради наложени от мен санкции по следните точки и подточки от форумния правилник:

          1.5 - Злонамереност
          Всеки потребител, който според форумния съвет участва с цел да провокира, дразни или манипулира останалите потребители, ще бъде санкциониран по преценка на управата.

          2.3 - Изразяване на несъгласие
          Когато потребител не е съгласен с нечие мнение или позиция, то несъгласието следва да се изразява чрез ясно и аргументирано изложение, но в никакъв случай не може да се ограничава до изява на субективни емоции или лозунги и изявления, провокиращи негативни настроения. Всяко нарушение на това правило автоматично води до прилагане на санкции по смисъла на точка 2.7.

          2.6.2. Не се отправят лични нападки към опонента.

          2.6.3. Не се подкрепя своето мнение с аргументи от личния живот или здравословното състояние на опонента, както и на неговите близки.

          2.6.7. В текста на мненията не се допускат обидни подмятания спярмо обектите на дискусията. За такива се пиремат всякакви обобщаващи ефимистични и обидни квалификации на етно-културна основа.

          2.6.8. Не е желателно в рамките на една и съща дискусия един и същи потребител да повтаря еднакви свои мнения без изменения в аргументацията. Достатъчно е веднъж едно мнение да бъде изказано, с което се предполага, че останалите участници в дискусията са се запознали. Повторенията предполагат натякване и желание да се заглуши с викове дискусията.

          И това ще бъде така при всяко следващо нарушение на въпросния потребител по тази или някоя от другите точки и подточки на форумния правилник. Тъй като форумът не е демокрация, опитите му за възражение във вид на постове, освен ако не бъде направена нарочна тема за това, одобрена от модераторския екип, ще бъдат третирани лично от мен като спам и ще бъдат санкционирани като такива.
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Бил съм банван за кратко, но тогава май форумната система беше друга и вече не помня какво може и какво не може да се прави. Май могат да се четат и пишат лични съобщения. Не съм сигурен.
            Ми поне в сегашния вариант не могат да се пращат ЛС до баннат/временно суспендиран потребител. Това ми е мисълта, ако не е някаква сложна технологична гимнастика защо не помислите за отключването на тази опция. Наказанието си е наказание, то е изцяло в прерогативите на модераторите, но необходимо ли е да се спират и ЛС на временно изгонените, защото така се ограничава комуникацията им с другите потребители?

            Comment


              Не знам, ще трябва да кажат админите, защото това е в тяхното "поле".

              Comment


                Не мисля че е възможно, баннатите потребители изобщо не могат да стигнат до личните си съобщения, така че няма и как да четат или пращат такива.
                Разгледах настройките на форума все пак, но не видях подобна опция.
                <<..........>>

                Comment


                  Е, жалко тогава

                  Comment


                    Имахме малък технически проблем, но вече всичко би трябвало да е наред.
                    <<..........>>

                    Comment


                      Благодаря . Подобно нещо си е за почерпка. Вече бях започнал да се чудя дали няма да имаме повторение на миналогодишните перипетии (пак бяха някъде в началото на пролетта).

                      Comment


                        да и аз благодаря (а вярвам и много други) за усилията по възкресяването

                        Comment


                          Благодаря!
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Въпрос към Деймос:
                            Има ли опция на форума за оценяване на мненията? В програмисткият форум който е другият форум освен БС в който съм активен (codeproject.com) има такова нещо и то работи доста добре.
                            Съзнавам че БС е PHP форумен темплейт и е трудно да се променя извън съществуващите опции, но ако има такава опция, бих предложил да се активира.

                            Ще дам пример. Пгледнете пост ¹24 на Голъм от тази тема:

                            http://forum.boinaslava.net/showthre...E%CD-%C1%CE%CA

                            От този пост научих повече за резултатите от Смоленското сражение от колкото от всичко, което съм изчел за него и за последиците за операция „Тайфун“, или „Битката за Москва“ в интернет. Както и ми се изясниха горчивите оплаквания на Гудериан, че влиза в операция „Тайфун“ с непопълнен щат. Иска ми се да мога с едно кликване да оценя поста, без да раводнявам темата с излишни „Браво!“, или „благодаря за систематизираната информация“ тип постове.
                            Ако за постовете може да се гласува посредством радиобутони от 1 до 5 примерно и 5 да оцветява различно поста и да привлича вниманието към него, според мен ше е от полза и за форума и за автора на поста.
                            Както на скоро беше споменато в една статия посветена на БС (жестоко перефразирам): някой от учасниците са с толкова детайлни познания по дадена тема, че случаен човек незапознат с тематиката, би приел за чиста монета абсолютните глупости които те пишат.
                            Оценъчна система и пост оцветен в сиво примерно, биха светнали лампичка в главата на читателят, че този пост, колкото и да звучи експертно не би трябвало да се приема за чиста монета.
                            Този проблем БС се тушира успешно от някой от модераторите, но една оценъчна система би помогнала и на тях и на четящите форума.
                            Last edited by Amazon; 18-03-2012, 21:16.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Имаше я преди тази система, но тогава (поне) резултатите не бяха добри. А има и още една гледна точка. Представи си, че в някаква тема, която изглежда за незапознатите неясна, но за специалистите тя е все едно да се обсъжда дали 2+2 прави 4, 5 или примерно - 6. Или, по-точно - представи си, че математици и неграмотници обсъждат в Х^2 дали има вероятно Х да е отрицателно число ... та, системата с гласуване, при всичките си други плюсове, ще е все едно да се подлага на гласуване резултатът от математически равенства.
                              Друг от проблемите е митологичното мислене на масата от хората тук. И ако някой, ако ще и да е прав, представя някоя тема, в която митологията властва, в друга светлина, т.е. развенчава митологичността й, то той, независимо дали е прав или не, ще понесе невероятни минуси.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                messire Woland написа Виж мнение
                                независимо дали е прав или не, ще понесе невероятни минуси.
                                Тоя проблем в БГ Наука го решиха, като изключиха минусите, а оставиха само плюсовете. Опитът обаче показва, че броя на плюсовете е като гласуването за политиците - отразява някакви много съмнителни качества

                                Comment

                                Working...
                                X