Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ъъ такова, срам не срам, когато човек отвори тема и на другата сутрин види, че снощи е направил правописна грешка в заглавиетокак може да я коригира? Трябва да се обърне към модератора или има чалъм и сам да се отърве от резила?

    Comment


      Доколкото си спомням, редактирането на мнение от автора му е възможно за някакъв не много дълъг интервал от време, но не помня точно колко. След това само модераторите могат да променят.
      А за промяна на тема - май изобщо не може да се прави от автора.

      Comment


        Най-добрият вариант е да се обърнеш към някой модератор - този на раздела или някой друг. С лично съобщение. В него описваш какво искаш да се коригира.
        Името на темата се контролира чрез функцията "промяна на тема". Обаче тя е достъпна само за модератор.

        Comment


          ясно, значи няма начин сам да се оправи човек, еми всеки се излага кой както може

          Comment


            Молба

            Уважаеми ,модератори,
            Тъй като желая да следя всичко излязло във форума , а нямам възможност да влизам често от околностите на Кандахар, се сблъсквам със следния проблем:
            При всяко влизане непрочетените теми са отбелязани в друг (жълт) цвят и мога да разбера къде не съм чел още ,но поради обема на публикациите не мога от веднаж да прочета всичко. При напускането ми и последвало повторно влизане дори и непрочетените теми( тези ,в които даже не съм влизал) излизат като разглеждани, т.е. не са в различен цвят вече и губя връзката.Дори само логване във БС без каквото и да било влизане в разделите е достатъчно за да се означат всички общи теми и раздели като прочетени(разглеждани) и по-нанатък да не се означават в различен цвят?!?!?!?! Знам ,че е възможно това да се поправи и моля за вашето съдействие!
            Благодаря предварително за помощта!
            Last edited by SSmart; 11-03-2011, 08:47. Причина: !

            Comment


              Този проблем съм го забелязал отдавна, обаче никой, поне засега, не е дал решение. Мога да ти предложа моето чисто практическо такова. Отварям в отделен прозорец форума, когато се логна (там са запазени всички раздели, маркирани като съдържащи нови мнения). Него си го оставям така, а от него вече отварям втори, от който разглеждам мненията. В прозореца, отворен поначало, нищо не се обновява, така че се запазва началната картина.
              Този метод върши работа само ако имаш повечко време. За бързо влизане и поглеждане не става.

              Comment


                Проблемът се дължи на това, че системата следи за "прочетени" мнения по така наречената бисквитка (cookie). Това същото дето ви пази името и паролата, та да не се логвате всеки път ръчно. Това е малко текстово файлче, което браузера пази на локалния компютър и което между останалите неща съдържа и датата на последното влизане във форума. Съответно всички постове по-стари от тази дата се отбелязват като прочетени, макар това да не е задължително така.
                Системата не следи дали всеки пост е прочетен от съответния потребител.
                Ще прочета дали няма някаква възможност за това, и аз съм го забелязвал този проблем, но поне така лесно не виждам как ще стане.
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  SSmart написа Виж мнение
                  Уважаеми ,модератори,
                  Тъй като желая да следя всичко излязло във форума , а нямам възможност да влизам често ......
                  ........
                  Абонирай се за форума през RSS и си чети темите офлайн. IE8 и Opera имат вграден RSS четец, FF също има нещо такова. При Opera със сигурност се тегли цялото съдържание, пускано във feed-а (RSS/Atom), за FF в стандартната конфигурация май не е така, за IE не знам.
                  Разбира се, има и софтуери, които са самостоятелни и специализирани четци за feeds (RSS), но понеже аз си ползвам Opera, не съм запознат с тях.

                  Comment


                    Sir Gray написа Виж мнение
                    ...
                    Ще прочета дали няма някаква възможност за това, и аз съм го забелязвал този проблем, но поне така лесно не виждам как ще стане.
                    Sounds like you are still using the cookie based system, in you vb options, switch to the database thread marking system.


                    И на мен ми създава неудобство тази особеност (даже май писах по-рано). Изглежда има лесен начин да се оправи - с някаква стандартна настройка - database thread marking system.

                    Comment


                      Да, и аз това намерих. Само не знам дали няма да почупим форума ))) Малко е тлъст станал и промените са малко рискови.
                      Първо може да го изтестваме и ще видим как ще се държи.
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        Имам някакъв проблем с новите мнения. Онези, в които аз пиша, въобще не ми се появяват


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Ха сега де, аз смених настройките за отбелязването на нови/прочетени мнения, може да е нещо от това.
                          Някой друг забелязва ли нещо подобно?
                          Ще тествам по-сериозно в понеделник обаче.
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            Не е ли нормално след като си писал някъде да се отчита за прочетено?

                            Comment


                              При мен, темите в които е писано от 11.03, ми излизат със символ, че има непрочетени мнения... А аз съм сигурен, че съм ги прочел, даже и по два-три пъти...

                              .
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment


                                Въобще мисля, че промяната бъгна системата. Колкото пъти се логна, всички мнения са непрочетени, ако ще и през 5 мин. да го правя. На старата система поне му бях намерил лесното - правех точно като gollum и никога нямах проблеми. Също, не съм сигурен, че има каквато и да е връзка между двете, но всичко се зарежда много по-бавно от преди.

                                Comment

                                Working...
                                X