Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Виж какво си прикачил:
    http://https://www.thais.it/architettura/Ro.../Foto_0008.htm
    Махни едното http://

    Comment


      Да не говорим че .htm файл не е картинка и пак нищо няма да излезе.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Да, сега разбрах, благодаря

        Comment


          За картинките-
          Избирате си сайт на който да качите картинките
          Ето няколко добри сайта за целта-
          Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.



          Ще обясня процедурата за www.imageshack.us -то за другите сайтове е идентично
          С бутона "Browse"("Избери файл" или там къвто е именован на вашия сайт) избирате изображението което искате качите от вашия компютър.
          След като изберете картинката-цъкате бутона,който е най-отдолу "Host it" ("Прикачи" или там както е именован на вашия сайт).
          Изчаквате файла да се прикачи.След като картинката се прикачи ще ви излезе един прозорец-
          От там си избирате какъв линк да дадете-
          -->Ако дадете Thumbnail картинката ще излезе в малък формат в поста ви и като се цъкне на нея тогава ще се вижда в пълния и формат.Това е подходящо за картинки със големи размери.
          -->Ако дадете Hotlink-то това е директен линк към картинката и тя ще се вижда в поста ви в пълния и размер.
          Ако картинката е прекалено голяма ,като размери-това не е особено подходящ вариант.
          Накрая давате съответния линк във поста си тук във форума и всичко е ОК.
          ************************************************** *****
          За www.radikal.ru -по идентичен начин
          С бутона "Browse" избирате изображението което искате качите от вашия компютър. И с бутона "Загрузить" го качвате.
          Тоест тези 2 бутона-

          След като файла се прикачи ще ви излезе този екран-

          Ако дадете линка който е 3.Превью-увеличение по клику-картинката ще ви излезе в поста във малък формат и ще се увеличи,когато цъкнете на нея.
          Тоест така-


          Ако дадете линка който е 2.Картинка в тексте-картинката ще ви излезе в пълен размер.
          Тоест така-


          ************************************************** *******
          Ако има картинка вече качена някъде си из нета и сте попаднали на нея-
          Примерно на този линк-

          има картинка.
          Давате от бутончетата с таговете отгоре тага "Img" -

          Цъкате на него и вмъквате линка


          В крайна сметка след като пуснете поста си във него ще се визуализира картинката от линка-така-

          Comment


            Защо не ми излизат подпис и картинка в подписа? И въобще какво става??
            Нито емотикони ми дава да сложа, нито да сменя шрифта или размера, въобще отказва да позволи да натиска емотиконите. Докато можеше, не искаше да излиза подписа, сега подписа излезе, но не ми дава да натискам комнди... ??
            Last edited by ; 10-09-2008, 23:26.

            Comment


              Сигурен ли си че нямаш някаква програма за защита от вредни скриптове, аз примерно съм си сложил "NoScript" и ако изрично не му задам кои страници са безопасни, спира почти всичко. Панелът с емотиконките ползва JavaScript мисля и ако е изключена поддръжката му от browser-a също няма да работи.

              Подписът не се показва ако при пускането на поста не е цъкната отметката "покажи подпис" но причината може да е пак в някой софтуер който имаш на компютъра.
              <<..........>>

              Comment


                Вероятно. По едно време подпис се появи, но пък не позволи да се качи картина.

                Comment


                  а защо не ми се появяват аватара и подписа
                  „Ако се борим, можем да загубим, ако не се борим, сме загубени" - Ханс Улрих Рудел

                  Comment


                    опс оправих се
                    „Ако се борим, можем да загубим, ако не се борим, сме загубени" - Ханс Улрих Рудел

                    Comment


                      Струва ми се, че изобразяване на прикачените файлове като умалени картинки както в бгнаука е доста удачно. При това няма вид да зарежда по-бавно от това.

                      Примерно като в тази страница http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=3629&st=0


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Искам да попитам защо премахнахте емотиконата където се чешеше по главата? На мен лично ми влизаше в употреба.

                        Comment


                          Форумът на бгнаука изпозлва друга форумна система. При тази която ползваме ние, няма как едновременно да излизат картинките като thumbnail-и и да ги отваря в нов прозорец. Избрахме този вариант, защото зарежда по-бързо.

                          Емотиконки с почесващи се човечета не сме трили, предполагам при ъпдейта се е затрила заедно с предишните.
                          <<..........>>

                          Comment


                            .
                            Last edited by Коцето; 02-10-2008, 22:35.

                            Comment


                              Можем ли да прикачаме файлове на ЛС?

                              Comment


                                На ЛС няма как да прикачвате файлове, но примерно може ги качите другаде и да давате линкове към тях.
                                <<..........>>

                                Comment

                                Working...
                                X