Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Благодаря и на двама ви.
    "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

    Comment


      Лично аз предпочитам втория вид прикачване, въпреки че е малко по-трудоемък. При първия вид има опасност с изчезването на някой сайт да изчезне и изображението. Рядко се случва, но все пак...

      "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
      It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

      Comment


        Така или иначе се наложи да използвам и двата.

        А има ли начин, ако използвам линк към изображението и в поста то стане огромно, по някакъв начин да намаля размера му директно от поста? Защото е много грубо да разшири постовете до немай къде и да трябва да скролваш и по дължина за да ги четеш.
        "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

        Comment


          Когато качваш изображение във www.imageshack.us примерно след като качиш картинката ти дава два вида линкове
          -хотлинк-който е директно към картинката в целия и размер
          -тумбнайл-при който излиза една малка ккартинка тук в поста ти на която кликаш и тя се отваря и уголемява в нов прозорец.
          Иначе директно от тук да я намалиш след като веднъж си я качил-нема как да стане..

          Comment


            Извинявам се, ако въпроса ми прозвучи странно, обаче - защо не се отваря началната страница на форума? Всички други теми, страници и пр. си работят. :o От сутринта е така.
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              Хоста мина на нова версия на mysql, а някои от скриптовете, които се показват на главната страница са несъвместими. Затова сега известно време няма да работят (примерно кои потребители са влизали днес).
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Защо не ми работят потребителските настройки? Не мога да си вляза в профила. Как да напиша новата гениална мисъл в подписа ми?! :sm186:

                Comment


                  Кога ще мога да влезна в потребителските настройки? :sm186: Ето това ми излиза:

                  Comment


                    А, и аз не мога, същото съобщение. това ще да е зарад смяната на базата данни. идея си нямам кога ще се оправи, пък и не е приоритет чак такъв
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      Пробвайте Бързи Връзки - Профил

                      В дясно.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Така става, но не е много практично.

                        Comment


                          При пускане на нов отговор линкът към разширените емотиконки не бачка.

                          ПП. Всъщност бачка, при мен беше проблема. Извинявам се.
                          Last edited by Кухулин; 31-03-2008, 13:06.

                          Comment


                            При по-дълги постове с дълъг цитат например, автоматично излиза празен пост. Какво е ограничението, за да мога да се съобразявам все пак?
                            "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                            Comment


                              Странно, аз досега не съм срещал ограничение за дължината на пост (аз съм почти пословичен с графоманията си, т.е. с писане на дълги и безсмислени постове ).

                              Comment


                                Ами опитай, вземи един по-голям отрязък текст и се опитай да го постнеш тук. Аз досега опитвах за проба с една статия на Лъвкрафт, съкратих я поне 10 пъти и още не ми разрешава да постна.

                                А тя статията е за литература - използвах я само за проба. Иначе проблемът изникна в темата на Тиквичката, когато се опитах да постна директно разпита на Марков за Катин. Той беше доста дългичък. Накрая се отказах и дадох директно линк.
                                Last edited by Stormbringer; 31-03-2008, 14:33.
                                "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                                Comment

                                Working...
                                X