Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ясно е, че машинката ( в мой случай Гудито) ще се затрудни да преведе правилно натруфения витиеват стил на виз. автори от Х²²в.
    Какво е Гудито? Аз лично веднъж съм ползвал УебТранс, щото имах да превеждам нещо наистина много като обем и то в недълъг срок, та се наложи....нищо особено не е програмата- хубаво, че поне ми изписва думите, та поне да им редактирам окончанията и подреждам като правилно изречение.

    THE LABARUM


    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
    ,sevogorob eht erew ysmim llA
    .ebargtuo shtar emom eht dnA

    Бе сгладне и честлинните комбурси
    тарляха се и сврецваха във плите;
    съвсем окласни бяха тук щурпите
    и отма равапсатваха прасурси.

    Comment


      Пък дори и да излезе добавката за редакция какво толкова?
      Не е нещо фундаментално. Ама все пак като се види, че има нова редакция се създава впечатление за революционни промени, пък то смяна на няколко букви. :nut: Времето е по-проблемно като се сложат цитати. Тогава текста е по-голям, но копирания документ не винаги добре се съгласува с форума и се появяват едни странни знаци: ^ $, горния и долния индекс излизат като цифра ни в клин, ни в ръкав... А това лъсва като се пусне текста.

      Какво е Гудито?
      руско-английски транслатор-двупосочен. Благодарение на него пиша и на английски. Има и преводач на интернет-страници - за него вече не трябва програма, а може да се отвори от всеки в мрежата.
      Ошибка – Translate.Ru - переводчик онлайн и словарь от PROMT: английский, русский, немецкий, французский, испанский, итальянский, португальский, арабский, турецкий, финский, японский, греческий, казахский языки


      Има и преводачи на малки текстове на разни сайтова, като напр. абв.бг. Но трябва да е малък текста. Булграта също блокира при по-голям текст. Е, и Гудито като му е голям текста пише на маймунски, но не блокира. Промта (от линка) ако е прекалено голям текста отказва превод.
      Last edited by ; 02-12-2005, 20:35. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        Ако някой изпитва особена носталгия спрямо заключена или архивирана може да се възползва от ЛС до модератор като канал за връзка и да изяви желание за отключване/възстановяване.
        Форумен Правилник

        Comment


          напомняне и обяснение

          Всяка една от заключените теми, както и тези, които предстои да бъдат заключени или изтрити, я е сполетяла тази съдба по конкретни причини - защото не отговаря на идеята и духа на форума или защото нарушава правилника. Който желае може да се обърне чрез ЛС към модераторския акаунт, за да попита за причините.

          Напомняме, че тази тема е за технически въпроси що се отнася до портала или форума. Не забелязваме нищо техническо в отправените въпроси. Всякакви други запитвания, които не са технически по своя характер, ще бъдат изтривани от тази тема (включително и коментарите - тази тема не е за коментари).
          Форумен Правилник

          Comment


            Аз лично предлагам тука, в този раздел, да се създаде тема за Техническа взаимопомощ. Така ще си помагаме кой с квото може за работи свързани с компютрите, нета, ел. книги и т.н., кой с квото може.....щото некъде тука видях от един юзър въпросче: Кво означава постинг? Нека в тази тема никой да не се срамува да попита. Така по-малко ше пълниме темите стакива неща като сега за транслаторите

            THE LABARUM


            sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
            ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
            ,sevogorob eht erew ysmim llA
            .ebargtuo shtar emom eht dnA

            Бе сгладне и честлинните комбурси
            тарляха се и сврецваха във плите;
            съвсем окласни бяха тук щурпите
            и отма равапсатваха прасурси.

            Comment


              Той целия раздел е с тази идея, няма нужда всичко да се пуска в една тема. Който има каквито и да е въпроси да не се чувства притеснен да отвори нова тема за това.
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                Ама такива явно не се отварят нещо от хората.

                THE LABARUM


                sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                ,sevogorob eht erew ysmim llA
                .ebargtuo shtar emom eht dnA

                Бе сгладне и честлинните комбурси
                тарляха се и сврецваха във плите;
                съвсем окласни бяха тук щурпите
                и отма равапсатваха прасурси.

                Comment


                  Е относно това не може да се направи много нещо - зависи си от самите хора
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    Точно затова предлагам да се създаде такава тема, щото юзарите, които не са толкоз напред или както ги наричат "ламери", които са повече или по-малко боязливи, поради малкото си опит да могат свободно да създадат въпросите си. Освен това тази тема нека бъде и за останалите. Примерно за, смятам за себе си, че се оправям с щайгата, но години наред не съм си имал нет в къщи както сега, така че нерядко установявам, че колкото и да се ровя в нета, не знам някои хубави сайтове, от където вие цитирате извори на английски и т.н. Затова и питам част от вас, щото пък в крайна сметка човек не може да знае всичко на тоя свят и из тоя нет и е най-добре да се попита винаги, мисля си! Аз предлагам да се открие такава тема от вас модераторите, Сър Грей

                    THE LABARUM


                    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                    ,sevogorob eht erew ysmim llA
                    .ebargtuo shtar emom eht dnA

                    Бе сгладне и честлинните комбурси
                    тарляха се и сврецваха във плите;
                    съвсем окласни бяха тук щурпите
                    и отма равапсатваха прасурси.

                    Comment


                      Значи искам да попитам защо в подфорума "Военно изкуство" не се поевяват старите теми все ми изписва че през последния 1 ден не е писано, а в други под форуми, ако не е писано пак излизат старите теми. И другото ми питане т.е. по скоро молба защо отново да не се отвори старата тема "майтапи" мисля че тя беше доста актуална тема.
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        В долната част на всеки подфорум може да се подаде период, от който да бъдат показвани темите. Ако подадеш "Начало", то ще видиш всички теми в подфорума. "Начало" по принцип е настройката по подразбиране.
                        www.boinaslava.net

                        Comment


                          Или влизаш в профилът си и правиш необходимите настройки
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            Искам да попитам във Форумна информация на профила, какво ще рече „Реферирани”

                            Comment


                              Брой потребители, които ти си насочил към форума.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Пуснах две съобщения във раздела История на България, но те не се отбелязаха, а ми излиза, че ме пренасочва системата някъде, ама къде не ми казва. Понеже отсъствах доста време от форума, да не би да не ме разпознава. Инак при влизане ме знае, че съм Танкиста от Харков и не ми иска парола. Какъв е проблемът???
                                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                                Comment

                                Working...
                                X