Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    lzl написа
    Империал, защо не сложиш и тези личица, хубави са .
    Уха второто владее.

    Comment


      Ох, само аз ли останах с впечатлението, че целия пост беше само от едно единствено, но за това пък супер заплетено изречение??? :nworthy:
      И да не стават обърквания - Acunga, само малко базик, не е на сериозно :tup: Но идеята ти за по-готини емотикончета можеше да я събереш в един ред все пак.... :p
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        Е, бъзик, обаче наистина не разбрах повечето.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Аз на третия ред се отказах Обаче не знам от къде реши че сме бойци срещу американския империализъм
          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

          Comment


            Добре-Първо искам картинката на аватара да ми я трансформира форума в нужния формат.Пример- на компа ми е картинка със резолюция 1024х700 пиксела,изискванията са 150х100 май бяха.Пускам да се зарежда картинката и след малко тя ми излиза като аватар,защото е в нужния формат:jpf,jpeg,а форума я е преобразувал в нужния формат,смалил я е,направил я е да отговаря на изискванията.Това за сега май стига.
            :fire:
            Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

            Comment


              Интересна идея, но не знам да има за тази система подобна функция. А в какъв форум си го видял това? Иначе всеки сам си форматира картинката, не е сложно. А и да ти кажа, картинка с размер 1000х800 ще излезе доста зле ако бъде смалена от автоматична функция.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                1. Всеки може сам, без да ползва сложен софтуер да смали картинката за автар до желаниет размери. Това може да се направи както в стандартната програмка paint, която се инсталира автоматично заедно с windows, така и с друг безплатен софтуер - например с irfan view:

                Не са необходими каквито и да е специални умения -

                * за irfanview - единствено се отваря картинката, отива се в лентовото меню на функция "image" и се избира функцията "resize/resample" от подменюто на "image". В диалоговото меню на функцията имате панел "set new size", където се задава в пиксели нова ширина и височина на картинката - достатъчно е да се зададе само единия параметър, стига функцията отдолу "preserve aspect ratio" да е отбелязана (така е по подразбиране) и програмата сама наглася другия параметър (да речем, въвеждаш в ширина съответната стойност и автоматично се настройва и височината). В прозореца DPI следва да е зазадена стойност 72 (ако не е я променяш), а при "units" трябва черната точка да е в радиобутона "pixels". След това натискаш бутона "ok" и след това избираш "save" от менюто "file". Ако е необходимо (т.е., картинката не е във формат .jpg, .png или .gif) можеш да я презапишеш в този формат с функцията "save as..." от менюто "file".

                * същата операция може да се извърши и с програмата paint - отонво отваряш файла и избираш функция "stretch/skew" от менюто "image", след което задаваш новата големина в проценти - панел "stretch" и стойности в проценти за "horizontal" и "vertical" по-малки от 100% и еднакви. След това проверяваш текущия размер в "image" подфункция "attributes". Общо взето трябва да повториш операцията докато достигнеш желаната големина. С тази програмка е по-сложно, затова препоръчвам първия вариант.

                Общо взето, не се изискват никакви специални умения за да постигнеш този резултат и съвсем не е необходимо някой да се труди да търси специална функция и да я монтира във форумния енджин. Ако ти е проблем можеш да качиш картинката на форума и някой друг да ти я преобразува.


                За остналато:
                Ако може и аз да изкажа скромното си мнение.Когато разбрах за сайта ви от търсачката на АБВ-то(търсех "война"),много се зарадвах че е създаден сайт за враждебто настроените хора към Американските империлиастични действия!
                Съвсем определено това не есайт или форум за "враждебто настроените хора към Американските империлиастични действия!", така че тук си се заблудил - предназначението на портала е да прави достъпни исторически материали и изследвания, а форума е предназначен за обсъждане на исторически въпорси и порблеми. ФОрумът и порталът по никакъв начин не са политически, нито са изразители на някаква идеология.

                Последното което ме касае пряко е дължината на форума.Може би е важно да е такъв(ако мислите че дължината ще привлече още фенове,въпреки че мен ме отвращава),но държа да ви кажа че като набъбне много някои форум се отваря нов,а който иска да си пише в стария(така се случи с лок,с фен мин год.,).А иначе за всяка тема има 100000 мнения и не се провежда интересен ДИАЛОГ.
                Ние, т.е., хората които поддържат форума, смятаме, че той не е предназначен за празни приказки, а за обобщаване на информация по различни исторически проблеми, както и за водене на дискусии по тях. В този смисъл, вяска тема се съхранява, защото е ценна и някой може да намери нещото, което търси в нея. многото форуми са удобни, защото позволяват да се разпределят дискусиите и информациите по периоди.

                Comment


                  Да с инфанвюто е най-елементарно щом аз мога да си смалявам и увеличавам картинки значи всеки може
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    Добре направих го това с в paint.Мерси.Просто и форума можеше да го направи това и да не е нужно да си държа картинката на харда.Но виждам че трудно ще се разберем(особено с gollum-той не цепи басма на никого :shrug: ).
                    Жалко,че "ФОрумът и порталът по никакъв начин не са политически, нито са изразители на някаква идеология."-аз пък се зарадвах,че съм намерил,където мога да обсъждам бъдещето на Б-я с други фенове,а това неизменно включва някакви идеологии. :sm186: .Нищо щом gollum казва,че във форума не се пише за някакви идеологии,т.н,няма да споря въобще с него! :p Той е шефа. :rock:
                    Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

                    Comment


                      Но виждам че трудно ще се разберем(особено с gollum-той не цепи басма на никого ).
                      "Разбирането" зависи изцяло от всеки потребител - форумът има простички правила:
                      ( http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=5942 - това са досегашните правила, вероятно скоро ще излязат новите)
                      и докато те се спазват от съответният потербител, няма място за каквито и да е конфликти или неразбирателства. Още по-малко за санкции от страна на ръководството на форума.
                      Т.е., не виждам причини за конфликт, надявам се не съм се изразил и с рязък тон, просто обясних виждането си за нещата. Впрочем, аз не съм "шеф" на форума - такъв е Империал.

                      Жалко,че "ФОрумът и порталът по никакъв начин не са политически, нито са изразители на някаква идеология."-аз пък се зарадвах,че съм намерил,където мога да обсъждам бъдещето на Б-я с други фенове,а това неизменно включва някакви идеологии.
                      ФОрумът е предимно исторически, а когато обсъждаме какъвто и да е исторически въпрос идеологията няма място - тя може да се обсъжда в рамките на историческия си контекст, въпросът е да не се третира историята, като се изхожда от някакви идеологически позиции.
                      Темата за бъдещето на България е интересна и се обсъжда на няколко места във форума. Но не е нужно да се вкарва идеология в нея - все пак става въпрос за съвсем конкретна материя, която може да се обсъжда без да си слагаме идеологически очила (което само би ни попречило да се разберем).

                      Comment


                        Абе той Acunga донякъде е прав, че е невъзможно да останем съвсем безпристрастни. Строго погледнато, желанието ни да се дистанцираме от каквато и да е идеология си е пак един вид идеология, колкото и да ни се иска не можем да тълкуваме нещата като странични наблюдатели, защото така или иначе всичко се пречупва през опита и светооусещането ни.
                        Друг е въпросът, че поне се опитваме да погледнем на нещата от различни гледни точки, за разлика от "твърдите" идеолози.
                        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                        Comment


                          http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=5942.Като се почне от обсъждането на идеологическа литература и стигнем до обсъждането на решенията на политически лица:http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=5942.
                          "Абе той Acunga донякъде е прав, че е невъзможно да останем съвсем безпристрастни."-така е поне ако някой от тук събралите се ни ебе поне малко за държавата ни(извинявам се за израза ).
                          С риск да ме обвините в плагиятство ще цитирам подписа на lzl:"По моя преценка съм обективен.".
                          :sm100: :not:
                          Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

                          Comment


                            Само дето съм го написал на полу-шега, мисля, че се разбира.
                            По моя преценка съм обективен.

                            Comment


                              Imperial Friedrich написа
                              Интересна идея, но не знам да има за тази система подобна функция. А в какъв форум си го видял това? Иначе всеки сам си форматира картинката, не е сложно. А и да ти кажа, картинка с размер 1000х800 ще излезе доста зле ако бъде смалена от автоматична функция.
                              Това го има във форумите на Булгарския Спортен Портал, sportbg.com/forums. Ако се въведе и в тези това би улеснило голяма част от потребителите, които не знаят как сами да си намаляват на големина снимките.

                              Comment


                                Аха, обаче те са с innvision система, нашата е друга. Ще трябва да търся специално, в момента не ми се занимава.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X