Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската техника за ръкопашен бой.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    На мен по ми мяза на цитат.
    Liberte, egalite, fraternite
    Viva la revolution
    Zalmoxis написа
    Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
    http://hristoen4ev.blogspot.com/
    dibo написа
    Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
    - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

    Comment


      #17
      boilad написа Виж мнение
      На мен по ми мяза на цитат.
      То е ясно, но виж как го е троснал...
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        #18
        Знам, само се бъзикам. За смислена дискусия, обаче, ще трябват аргументи от по-ранна епоха за някакви специфично български прийоми в ръкопашния бой, а аз такива не виждам. Всичко е, или общоизвестно/общодостъпно на някъкво първично над/преднационално ниво, или с известна доза достоверност може да се твърди, че е заето.
        То по тая логика, че някой си българин се е борил, значи борбата е българска, можем да твърдим, че ритниците в ръкопашния бой са измислени от древните гърци - има ги описани в "Илиадата".
        Liberte, egalite, fraternite
        Viva la revolution
        Zalmoxis написа
        Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
        http://hristoen4ev.blogspot.com/
        dibo написа
        Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
        - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

        Comment


          #19
          boilad написа Виж мнение
          можем да твърдим, че ритниците в ръкопашния бой са измислени от древните гърци - има ги описани в "Илиадата".
          Еми то това е, то тука много хора сте много надзаде с материала
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            #20
            Най-ранното сведение за борба при българите е от втората половина на 9 в., когато Василий ² (известен пехливанин, по това време все още коняр) побеждава един прочут български борец. Общо взето нищо не научаваме, осен че и в България и във Византия е имало борци. Всъщност, този спорт съвсем не е на "конните народи" (каквото и да значи този новопоявил се термин), а си го има още в Древна Гърция. Колкото до турските пехливани..... самата дума "пехливан" е персийска, което пък ясно показва турците от кого са взаимствали въпросният спорт. Тъй като разбира се ние не разполагаме с абсолютно никакви данни за техниката и правилата на борбата през средновековието, а за някакви бойни изкуства пък въобще не разполагаме с данни, всичко което се напише в повече си е чиста фантазия. Колкото за нашите възрожденски и следосвобожденски борци, то едва ли може да има съмнение, че след 500 години живот в рамките на Османската империя, са се борили по същите правила както и турските пехливани.

            Comment


              #21
              Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
              Еми то това е, то тука много хора сте много надзаде с материала
              Че сме "надзаде", "надзаде" сме. Аз, ако не бъркам, нинджуцуто се появява през 5-6 в. в японските провинции Ига и Кога. Основното при него е адаптирането на земеделски сечива за бой (например тонфа и кусари кама). (Нерде Булгаристан, по това време и да го има е чак в Кавказ, или дори по далече - в Панония, нерде Джапан). А каратето не е като да се е появило в 18-19 в. на Окинава, не, не, и пак не, явно то е привнесено там от български бежанци забегнали от мракобесния отомански режим.
              Liberte, egalite, fraternite
              Viva la revolution
              Zalmoxis написа
              Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
              http://hristoen4ev.blogspot.com/
              dibo написа
              Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
              - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

              Comment


                #22
                Ей, не се научихте!
                Всички системи за ръкопашен бой са измислени от македонците! Преди седумдесет и седум иляди години!
                "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                Comment


                  #23
                  feersum написа Виж мнение
                  Ей, не се научихте!
                  Всички системи за ръкопашен бой са измислени от македонците! Преди седумдесет и седум иляди години!
                  Тия новости в историознанието още не са стигнали до наша милост, па и ни е малко мозъчето да ги осмислим. Мъдреците от Скопие явно имат информация свише, или пряка връзка с блаженопочившите предци.
                  Liberte, egalite, fraternite
                  Viva la revolution
                  Zalmoxis написа
                  Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                  http://hristoen4ev.blogspot.com/
                  dibo написа
                  Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                  - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                  Comment


                    #24
                    Мишок, в алтермедия те хранеха само, в mma-bulgaria те гониха два пъти, сега тук ли ще се излагаш? И какво е това за борбата и "конните народи"? Второто понятие е толкова широко и неконкретно в много отношения, колкото и "ръкопашен бой", който често се асоциира с различни т. нар. фолклорни стилове боеве. А че ти понятие си нямаш от бойна техника и само разправяш някакви бойни сцени с твое участие, като от 70-арски и 80-арски филми с бойни изкуства - това го знам много добре.

                    Българите сме борци. Борбата, редом с бокса, са в основата съответно на граплинга и страйкинга. И като такава, затова е оцеляла хилядолетия - била е достатъчно ефективна и никой не е имал нужда да измисля от един стил друг, както в някои страни в Азия. Аз също не съм срещал да се говори за друг вид бойно изкуство сред нашия народ, но за разлика от някои тук, не смятам, че моята дума е гарант, просто отбелязвам, като човек, занимаващ се от години с бойни изкуства.

                    Неща като българско Кенпо или школата "Багатур" ще пропусна (смятам ясно защо), но покрай цялата си измислица има нещо позитивно в тях - все пак хората по тези школи се занимават с нещо градивно.

                    Дали след 500 години робство сме взаимствали правилата за борба от турците - по каква логика? Всъщност турците са изградили изцяло традициите и обичаите си, крадейки от много народи, много по-вероятно е те да са взаимствали от нас. (Много ме зарадва коментатора на срещата на Недков срещу Рандълман, казвайки "and you know those bulgarians they wrestle hard", просто исках да го споделя.)

                    Mishok написа Виж мнение
                    При българина има две тенденции.
                    1. не обича никаква модернизация в областа на духовното, взаимоотношенията, културата и обичаите.
                    2. в областа на материята българина е много напредничав и бързо усвоява всичко ново.
                    Смешните древни техники обаче действат точно наобратното.
                    1. вкарват някакви модернистични окултно- сатанински методи за развиване на духа, идещи от Китай, Япония и Индия.
                    2. в областа на материята обаче са останали с бойните си умения назаде-назаде във времето. Например бу-вей ползват не новият съвършен стил на бокс, ами някакъв замръзнал от преди 100-200г.
                    Ако ги попитате защо, няма да ви дадат смислено обяснение.
                    Брей, че не обича? Напротив, в много стилове от години имаме майстори на световно ниво, най-често можеш да чуеш за уникалните ни успехи по Таекуондо и Карате. Като практикуващ основно второто (Киокушин), мога да ти кажа, че самите японци се изумяват как в мизерните ни условия, с цялата незаинтересованост на държавата и заетостта на много от състезателите ни, сме сред основните сили в този стил, като това го има записано на интервю с Хатсуо Рояма. Валери Димитров е на огромна почит в Япония и той дори води тренировки там, та да ти кажа – не само в областта на материята българинът усвоява лесно, ние сме духовен народ, но тук да не измествам темата, ами да се посмея, като трениращ и Бокс, с твоите „модернистични окултно-сатанински методи” и „не новия съвършен и замръзнал стил на Бокс”.

                    Mishok написа Виж мнение
                    Например аз съм тренирал дълги години бокс, но чувствах че просто не е за мене докато щом стъпих на тепиха се почувствах в свои води така да се каже.
                    Със сигурност, без да знаеш никакви техники, хаха!
                    Last edited by fifth_root; 01-04-2013, 01:11.
                    Петият корен...

                    Comment


                      #25
                      Ако борбата не е типично българска наша си техника, то как тогава имаме толкова добри борци и толкова добри хватки измислени от българи?
                      Ще спомена само две: вълчи капан и драгиевата, като лично на мене втората ми е любима.

                      Comment


                        #26
                        Народната борба по нашите земи се възражда след забраната по време на социализма.



                        Кумчев пак тръшна пехливаните на Трифон Зарезан



                        Новият стар победител в пехливанските борби в Асеновград на 1 февруари - Трифоновден - Димитър Кумчев, освен коча спечели и 20 л. червено вино, от спонсора на събитието – Винарска изба Дядо Пламен.

                        В местността св.Трифон въпреки ветровитото време, около параклиса се бе изпълнило с граждани, чакащи започването на борбите.

                        Освен организаторите на събитието и наблюдателите, пейзажът се допълваше и от стандартните за подобен род мероприятия димящи кебапчийници, сергии с бонбони,захарен памук и играчки, които придават усещане като че си на старовремски
                        панаир.

                        По традиция борбите се откриваха със схватки между децата, макар, че те ентусиазирани, бяха започнали да мерят своите сили, доста преди да бъде чута първата съдийска свирка, борейки се кой когото хване върху тепиха.

                        Голямата награда по традиция бе овен, който и тази година спечели станимаклията Димитър Кумчев.

                        Освен нашенци, на борбите премериха сили и участници от други градове, като сред тях се отличи участникът от Казанлък – Божидар Бояджиев, който се класира на второ място и взе утешителна награда и 10 л. червено вино.

                        http://asenovgrad-on...-Р·Р°С€РµР·Р°Р½

                        Comment


                          #27
                          Станка Златева бори мъж.
                          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                          ------------------------------------------------------

                          Сйтиев един от големите борци на Русия.
                          ------------------------------------------------------

                          Страхотна техника.
                          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                          ---------------------------------------------------------------------------------
                          добър клип с някой си И. Иванов. В началото показва любимата ми техника - придърпването, която е много ефикасна.
                          Visit and view all of our great products at http://wcwusa.com. We provide the very best in wrestling mats, digital score clocks, digital scales, wrestling th...

                          Трябва да отбележа : че по-подробно изпълнение и по-добро от това , на тази супер техника не съм виждал до сега - българското си е българско, кой каквото ще да ми говори.
                          ------------------------------------------------------
                          Понравилось видео?? жду вас на сайте http://www.clanpro100.clan.su

                          Това съм аз , като дете - вижте какво ги правя само
                          -------------------------------------------------------------------------------
                          Много интересни техники от борбата.
                          Cary Kolat Demonstrates his Single Leg To Inside Grip Hip Toss. Back Step Throws Playlisthttps://youtube.com/playlist?list=PLP-FIhaSeqypmOayMWEHuE9uDJxPA-Ip...

                          Comment


                            #28
                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                            Момчето на този клип изпълнява многократно една техника, наричана " гмуркане" когато се завърта и му минава в гръб.
                            Прави я доста добре и техниката е наистина , много ефикасна.

                            Comment

                            Working...
                            X