Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клуб "Военна история"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Тъпо се е получило

    Comment


      #77
      Аха, значи някой друг е бил. Просто следващия път следвай тази тактика: уверено си влизаш, показваш им лична карта и си продължаваш, без каквито и да е обяснения. При мен сработи, а се съмнявам, че имам кой знае колко студентски вид . Другият вариант е да пробваш да влезеш от другия вход - от юридическото крило.

      Comment


        #78
        Аз влязох в 6 и 3 през двора и както всеки път им заявих къде точно отивам (етаж, аудитория) и на какво. Охраната е уведомена и знае за какво става въпрос.
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          #79
          Не знам, Албирео - докато с Воланд влизахме (вече минавахме охраната) зад нас спряха друг човек и той се опитваше да им обясни същото, но срещаше някакви проблеми с разбирането от страна на портиерите (затова предположих, че е бил Крамер, но явно не, защото беше преди шест и влязохме с една тълпа други хора). Вероятно е до настроение, портиер и някакви други обстоятелства (както впрочем стояха нещата и едно време, когато бях студент). Както и да е, най-много да ти поискат някакъв документ като реално всякакъв върши работа, особено ако изглежда, че знаеш къде отиваш и защо.

          Comment


            #80
            Здраейте, понеже аз съм един от ртедовните на сбирките на клуба ще кажа, че те са ми адски интеревсни, представляват интересно допълнение към хобито ми и като цяло, поне за студентите, са интересна извънкласна дейност, една от малкото...
            Колкото до влизането - то винаги е било проблем. И тази , и миналата година това беше грандиозно недоразумение, което практически няма решаване, освен горепосочения начин и естествено това да се обатите по телефона и някой да дойде да ви вземе, ако старците на входа се окажат по жилави.
            Лекцията на фон Даниц за Атлантика беше умопомрачително яка, както беше казано по-нагоре - не разбрах кога са минали часовете. Само съм разочарован, че не можахме да поговорим за структурите на двата флота, но това не е болка за умиране. Много приятно впечатление ми направиха филмите накрая на лекцията. Готино е, когато освен факти и всякаквата информация се предложи и друг поглед върху темата. Допада ми смесването на области, които се занимават с дадената тема.
            Аз-ът губи смисъл в битката. Тук на бойното поле, аз-ът се завръща единствено, когато враните впият клюнове в посечения ти труп, когато длетото потъва в надгробният камък, за да избише окованото в дати име. Бием се като отряд. Умираме сами. Винаги е било така и винаги винаги ще бъде.

            Never let the future disturb you. You will meet it, if you have to, with the same weapons of reason wich today arm you against the present. Marcus Aurelius Antonius

            Comment


              #81
              Мда, колко хора от БС ходим на едно и също събитие, но все още не сме се запознали на живо. Определено ще предложа едно запознаване като свърши следващата лекция .

              Колкото до "Влизането" - цялата работа е в... не знам точно как да го нарека - някаква закостенялост на университетите ни. Този "клуб", за да е официализиран на практика е писан нещо като учебно занимание към ИФ, обаче реално провеждането му не е съвсем официално. По-скоро се използва фактът, че в този ден и час 83-та е свободна (иначе там провеждат занятия геолозите). Затова и има неяснота с официалния достъп, особено на хора, които не разполагат със студентски документи от СУ. Не би трябвало да е така, но общо взето това е максимумът, който може да се постигне за момента.
              Все пак, решителното влизане, комбинирано с показване на лична карта върши работа, така че това не е чак такъв проблем.

              Comment


                #82
                Идния вторник ще се разказва и обсъжда за Ирано-Иракската война. Не знам дали ще успея да отида, но ще се опитам. Предполагам, че с оглед на периода, лектор ще е Юлиян.

                Comment


                  #83
                  Някой бил ли е вчера? Аз за съжаление трябваше да пропусна, но ми е интересно как е минало.
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    #84
                    Аз също пропуснах, така че този път не мога да дам отчет. Но все някои от многобройните бойнославовци ще да е бил.

                    Comment


                      #85
                      Да се надяваме, че от присъствалите все някой ще даде обратна връзка.
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        #86
                        Извинявам се, за късното включване.Бях на вчерашната сбирка ,бяхме около 5 човека.Лекцията лично за мен ,запълни големите ми празни празнини за тази война.Лекцията започна със определяне на хронологическите граници на конфликта ,излагане на целите на Ирак.След това бяха отбелязани грубите грешки на иракчаните,а именно настъпление по цялата граница и използването от иракчаните на танковете като статични огневи точки.Описа се въоръжението на иракската армия,която на хартия трябвало да прегази иранците./наличие на танкове,голям брой тежка артилерия и др./,докато иранците разполагат само фанатизирана пехота.Беше разгледан маневрения период ,на войната когато иракчаните настъпват не много навътре в Иран и как, заради горепосочените грешки , недоброто снабдяване и упоритата съпротива на иранците изразяваща с "човешки вълни " ,успяват да отблъснат противника.Иранците настъпват на територията на Ирак ,беше обрисувана обсада на Басра,която се изражда в позиционна война,използването на север срещу кюрдите на химическо оръжие и факта ,че Ирак е поддържан и от СССР и от САЩ .Споменаха се и атаките на иранците срещу танкерите.и много други подробности .Лично за мен лекцията бе много полезна,подробното обрисуване на военните действие и дипломатическите игри ,наличието на карта ми създадоха добра представа за войната .Друг ,ако е бил да ме допълни .

                        Comment


                          #87
                          Влизането в Ректората не ми е проблем; понякога подминавам пазача като пътен знак, веднъж се направих на преподавател, а друг път - на чужденец-идиот. Разбира се, досадно е, но да го приемем за един от съмнителните чарове на Алма Матер. Мислете за портиера като за градинаря на Невидимия университет, джуджето Модо, това парково украшение.
                          Луд на шарено се радва - цивилен блог

                          Comment


                            #88
                            Ще има ли среща между 20-ти и 3-ти, тогава ще съм в България?


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              #89
                              Не. Следващата седмица е последната среща за годината.
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                #90
                                Аз ще отида следващата седмица - темата звучи интересно и почти нищо не знам за нея .

                                ПП Торн, не пречи да си направим форумна среща. Пък за клуба може би ще намериш време следващата година. Готвят се някои доста интересни теми, поне от тези, за които знам (т.е. подготвяни от наши форумци), а тъй-като повечето така или иначе не ги знам, сигурно ще има много интересни сбирки.

                                Comment

                                Working...
                                X