Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клуб "Военна история"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кога да очакваме следваща лекция, а и на каква тема ще е ?

    Comment


      Февруари е сесийно време, така че няма възможност за организиране на лекция в СУ, затова ще има прекъсване от около месец. За след това - не знам кога ще е първата лекция, но най-вероятно около 3-ти март ще се организира нещо подходящо за датата.

      KIZIL DELI,едва ли някой ще ги пусне там, така че не ми се вярва да се получи. Една от лекциите по случайност се проведе в първа конферентна (където има вграден проектор), но не знам как стоят нещата със записването на звук. А и ще е по-скоро по изключение. Клубът е официален, но има известни, не знам точно как да ги нарека, неуредици - може би? - така че няма изгледи да получи някаква допълнителна подкрепа. Да се радваме, че и това е възможно.

      Comment


        Аха разбрах. То верно, че има и това, че залата се пази за нова

        Comment


          Малко нещо не обърнах внимание на Вашето съобщение, мисля, че имаме неразбиране тук...:

          albireo написа Виж мнение
          Т.е. не смятам, че идеята е глупава. Но смятам, че не е особено редно да бъдем укорявани, за това че не сме осигурили и техника, при положение, че всичко това се прави с доброволен труд. Както се казва всеки прави каквото може - ако някой смята, че може да помогне с техниката, нека да поеме инициативата пред организаторите..
          Аз, ЛИЧНО, не съм укорявал никого от организаторите/лекторите, най-малкото защото всичко това се случва именно на добра воля. Ако смятате друго, моля посочете исторически извор...

          albireo написа Виж мнение
          P.S. А да, и също смята, че подписът ти не отговаря на правилника, т.е. не го кефи.
          Няма пълно щастие... На мен пък не ми харесва аватара му...
          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
          И. В. Сталин

          Comment


            Whatever, не ми се обяснява с теб тук.
            Сега преглеждайки последните няколко поста установявам, че аз пък не съм обърнал достатъчно внимание на това:
            Kramer написа Виж мнение
            ...Поради обема на материала два часа едвам стигнаха.
            Така е за съжаление. Моето първоначално предложение беше за по една лекция за всяка от двете войни, но...
            ...можеше и самата лекция да е много по-обща и по-ксоро стратегически обзор - тогава би станала по-кохерентна и равномерно разпределена, би приличала повече на историческа лекция, отколкото на приказки за разни военни работи. Само че аз не съм сигурен доколко мога така. Аз предпочитам да давам малко повече детайли, включително и чисто военни неща на тактическо ниво. Обичам и анекдотите, такива неща каквито в тази лекция бяха "Всичко това е много хубаво, но кой е генерал Молтке?" , "батареята на мъртвите", лудата атака на Родаковски, тъмнината, която попречила на австрийските офицери да показват с жестове на войниците си, какво да правят и т.н.
            Нищо, ако след време все още има интерес, би могло да се направи една отделна сбирка за Френско-Пруската война, защото тя наистина остана малко пренебрегната.
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              Аз съм изцяло за "чисто военния подход", "тактическите работи" и "занимателните подробности". Все пак, клубът е военно-исторически. Този разговор сме го водили и по отношение на нашия форум . Хубавото е, че с външни лектори като Албирео, Даниц и други може да се постигне това. Общо взето, Александър е по общо историческия подход, което си има своите достойнства. Юлиян съчетава общата история с интерес към чистата милитария (т.е. "желязото"). Хубаво е да има и хора, които обръщат внимание на "военните работи" . Така се получават разностранни лекции.

              Comment


                Аз съм за детайлите, така се засилва интересът на аудиторията.

                Comment


                  Аз, разбира се, зверски закъснях с текста за Алжубарота. Когато мога, ще го сдам, но вече не смея да обещавам.

                  Някъде напролет, да припомня, мога да поприказвам за героичния Шуленбург. Приказването поне е по-проста работа от писането
                  Луд на шарено се радва - цивилен блог

                  Comment


                    Говори с Александър за априлския брой. Тъкмо за тогава ще дам и материал за Кустоца, да напълним списанието .
                    Recalibrating my lack of faith in humanity...

                    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                    Comment


                      Здравейте на всички,

                      тъкмо по повод последните постове се включвам с обявяването на Набора на статии за Брой 6. За повече информация вижте historyofwars.net, даден е и общ стандарт за оформление на пратените статии. Припомням, че няма ограничение в обема и историческия период, стига темата да е свързана по някакъв начин с военното дело и история. Ако текстовете са по-дълги от 18 страници, може да бъдат публикувани на два пъти за да не се претупват само в един брой. Авторите запазват всички права върху текстовете си!!!!

                      Comment


                        Следваща сбирка:

                        http://historyofwars.net/2013/03/08/...shwar18771878/
                        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                        И. В. Сталин

                        Comment


                          Някой ще ходи ли на тази сбирка?

                          Comment


                            Аз за тази няма да успея.

                            Comment


                              По повод дискусията http://www.bnews.bg/article-6465

                              Comment


                                Статията ми хареса, и аз съм привърженик на подобна теза.
                                Liberte, egalite, fraternite
                                Viva la revolution
                                Zalmoxis написа
                                Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                                http://hristoen4ev.blogspot.com/
                                dibo написа
                                Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                                - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                                Comment

                                Working...
                                X