Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жертви на политическия терор в СССР

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Жертви на политическия терор в СССР

    Все още има хора, които не искат да повярват, че в СССР е имало политически репресии в ужасяващи размери. Има хора, които не вярват, че е имало депортирани само заради това, че са били от определена националност. Има хора, които не вярват на данните, че през периода 1941-1956 г. около 11 000 000 души са били осъдени, макар и с леки наказания, заради това, че не са се явили на работа без уважителни причини. Всеки сам трябва да прецени дали да вярва или не на тези данни, но според мен хубаво е поне да прочете, ако има време, информацията за около 2 600 000 души поименно посочени, дадена на посочения сайт или просто да прочете краткото предисловие. Естествено репресираните са много повече, но в този сайт са събрани данни само за около 2 600 000 души.


    #2
    Всеки им право на грешно мнение. Според мен така е по добре, отколкото закони против отричането на Холокоста, арменския геноцид и тям подобни. Насила никого не можеш да убедиш, а от това истината няма да се измени.

    Comment


      #3
      Zalmoxis написа Виж мнение
      Всеки им право на грешно мнение. Според мен така е по добре, отколкото закони против отричането на Холокоста, арменския геноцид и тям подобни. Насила никого не можеш да убедиш, а от това истината няма да се измени.
      Те жертвите на идеологията на Мордохай Леви (и етно-идеологическите му последователи) са над 100 милиона...

      Ако 6-те милиона на Хитлер са такъв неоспорим факт (убеждавайки се точно в противното, след като посетих втория по големина концлагер, но това е мое мнение, затова нека си седи в скоби) - прав си, няма нужда от закон, който така яростно само тях да брани и буквално да не позволява историческото преразглеждане на това събитие (а това е абсурд), а арменци, кюрди, българи, украинци (че и други) - хич да не зачита. Нима Гладоморът не е "холокост" срещу украинците? Но и до днес някои вярват, че комунизмът не бил лош или че не го е имало. Баш си го е имало, той никога не е бил светла идея, а идея за неграмотни и за простолюдието (да не го назовавам иначе), затова е успял в Русия и затова е избивал интелигенцията навсякъде.
      Петият корен...

      Comment


        #4
        Напомням на създателя на темата.
        Преди самата тема да е забила в посока, влизаща в разрез с правилника, напомням за ФП т. 1.2 (иа ще е добре и за целия правилник).

        Comment


          #5

          Ровно 85 лет назад большевистское правительство России провозгласило террор своей официальной политикой. Репрессии в отношении противников режима и просто "подозрительных" приобрели невиданный в истории размах. Истреблялись не только отдельные лица, но и целые сословия. Общее число казненных большевиками в 1918-1922 годах, по оценкам современных исследователей, превысило два миллиона.

          Comment


            #6


            С изрични текстове (статья 65) от конституцията на Съветска Русия (РСФСР) от 1918г. се лишават от избирателни права различни категории лица, включително лица използващи наемен труд с цел печалба; лица живеещи от нетрудови доходи, като доходи от предприятия, доходи от капитал, постъпления от имущество;частни търговци и търговски посредници;монаси и духовни служители на църквите;служещи и агенти от бившата полиция. По-късно лишени от избирателни права са и някои категории граждани, за които няма такъв изричен текст в конституцията от 1918. Това става или с декрет или с инструкции. Според автора на статията биват лишавани от избирателни права и бивши царски офицери и политици - представители на различни от ВКП(б)партии и контрареволюционери. След колективизацията на село, започва лишаването от избирателни права и на разкулачени кулаци. Според автора на горната статия около 20 % от навършилите 18 години граждани са били лишени от избирателни права. Аз самият не мога да коментирам и не знам доколко е достоверно числото 20 %, но явно е че доста хора са били лишени от избирателни права.

            Comment


              #7
              Не схващам смисълът на тази тема.
              Поне не по начина на поставянето и.
              Ако е разискване на историческата действителност, би следвало да е в друг подфорум. Ако е това което всички си мислим - не би следвало да съществува
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                #8
                ValBo написа Виж мнение
                Не схващам смисълът на тази тема.
                Поне не по начина на поставянето и.
                Ако е разискване на историческата действителност, би следвало да е в друг подфорум. Ако е това което всички си мислим - не би следвало да съществува
                Правилно. Аз мисля, че е време да се позаключи за известно време.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment

                Working...
                X