Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Армията продава БТР - и по 4600 лв.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Армията продава БТР - и по 4600 лв.



    Армията ни започна да разпродава ударно въоръжението си, за да запълни дупки в бюджета за следващата година.



    Фирма “Снабдяване и търговия” обяви, че вади на тезгяха 90 броя БТР-60ПБ със средна цена 4600 лв., 96 машини МТЛБ на цени от 4800 до 7700 лв.



    Гаубиците са оценени по 1700 лв. всяка, като МО предлага 150 бройки. Особен интерес има към самоходните 122-милиметрови оръдия, които се продават по 28 000 лв. Оръжейните търговци смятат, че при добър късмет могат да им намерят пазар в Африка, като цената им се завиши двойно. Продават се и всякакъв вид картечници, автомати, снаряди, патрони и дори армейски хромирани ножове, съобщи "Труд".



    За първи път армията обявява и продажбата на шест транспортни хеликоптера МИ-17. Тяхната цена варира между 840 хил. лв. и 1,240 млн. лв. За щурмовите хеликоптери МИ-24 са обявени цени от 235 000 лв. до 275 000 лв. в зависимост на пролетяното време и годината на производство.



    В закупуване на въоръжението и техниката могат да участват всички фирми, които имат лиценз за търговия с оръжие и стоки с двойна употреба.



    В същото време армията купува големи количества гориво. МО е сключило договори за доставка на авиационно и дизелово гориво с фирмите “Сакса” ООД и “Бент ойл” АД. Стойността на горивото възлиза на близо 26 млн. лв. Парите са за сметка на Съвместното оперативно командване (СОК), което имаше бюджет за тази година в размер на 44 млн. лв., но успя да усвои едва 7-8% от него.



    Командирите от СОК негодуват срещу ръководството, тъй като тези пари са предназначени за закупуване на ново оборудване и въоръжение, а се дават за гориво.
    sauce: http://news.data.bg/2/bulgaria/284012/

    Айде на базара! Колко от това може да го закупи цивилен?
    War, war never changes..

    #2
    Ако е премахнато въоръжението не виждам какъв е проблемът човек да си купи БТР или МТЛБ. Проблемът с МТЛБ е, че заради веригите може да не позволено да се кара навсякъде.

    Comment


      #3
      Надушвам далавера между хора, близки до властта, които ще купят техника на безценица и ще я препродадът на поне двойно по-високи цени някъде в Африка.Така че, съмнявам се "простосмъртни" да имат достъп този "асортимент"
      Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

      Comment


        #4
        Добре де, толкова ли е трудно да се прочете: "В закупуване на въоръжението и техниката могат да участват всички фирми, които имат лиценз за търговия с оръжие и стоки с двойна употреба."

        Comment


          #5
          Леле, леле!!!
          Какво падение.

          Comment


            #6
            Нормално е да продават техника, която никога повече няма да трябва.
            Въпросът е, че е трябвало да се продава преди няколко години, а не техниката да отлежава (с това не става по-добра).
            Както се чува повечето железария ще се купи за претопяване, защото никой не се е утрепал да търси БТР-60 или МТ-ЛБ. Гаубица Д-30 - три тона висококачествена стомана
            Вижте, за вертолетите ще има търсене, като след търга ще се достигнат много добри цени. Вижте тук (цък)
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              #7
              МТ-ЛБ в гражданско изпълнение има ограничен пазар (ако мога така да го нарека) в Русия, ползват го като транспортно средство в тайгата. За БТР не знам, по-скоро не, макар че май е по-пригоден за превоз на хора. Само дето според мен няма кой да ги изнася за Русия, там си има предостатъчно свои, а при желание може и нов да си купи човек. Вярно, че цената не е малка, гледам, че се измерва в десетки хиляди (левове, долари).

              Comment


                #8
                1951, де ги тия гаубици Д-30 в България?? Ако става дума за М-30, те все още са на въоръжение в някои страни.

                Comment


                  #9
                  В този ред на мисли, някой знае ли какви неща прашасват из военни (секретни xD) складове в България? Нещо по-интересно, от ВСВ, ПСВ?
                  War, war never changes..

                  Comment


                    #10
                    bsb написа Виж мнение
                    МТ-ЛБ в гражданско изпълнение има ограничен пазар (ако мога така да го нарека) в Русия, ползват го като транспортно средство в тайгата. За БТР не знам, по-скоро не, макар че май е по-пригоден за превоз на хора. Само дето според мен няма кой да ги изнася за Русия, там си има предостатъчно свои, а при желание може и нов да си купи човек. Вярно, че цената не е малка, гледам, че се измерва в десетки хиляди (левове, долари).
                    Нашите планински спасители ползват няколко МТ-ЛБ. Боядисани са в приятен оранжево-жълт цвят Последно видях такова "паркирано" на най-високата точка на прохода Папазчаир в Пирин, май се канеха да ходят нанякъде.
                    Иначе не знам кой цивилен в България би си купил такова.

                    Аз бих си купил БТР, никога повече няма да имам проблем с паркирането
                    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                    Comment


                      #11
                      БРДМ-2 е много по-практично. Изглежда, че руснаците си ги конвертират масово - само сега попаднах на три различни сайта, докато търсех онази машина с купето с бяла кожа (не я намерих).

                      Comment


                        #12
                        Д-20 по-скоро съм искал да напиша
                        А МТ-ЛБ-тата са към Гражданска защита. Даже имат регистрационни номера започващи със СР. В Жандармерията пък имат или поне имаха преди години БТР-60, но без картечница.
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment

                        Working...
                        X