Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мярката

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мярката

    Здравейте съратници!

    Напоследък, тъй като аршина не може да ми отмери точни гащи, ходя съдран, и реших да си покажа съдраното и на вас.
    Става дума за мярката.

    Лиса и щръкльо си ходили на гости, и лиса го гостила в плитка съдина, а щръкльо - в тясна делва...
    И двамата им останали гладни спомени от гостуванията си...

    Та, кажете, не свенете се - как я взимате мярката? Или как си носите съдраното...

    За мюсюлманите Мохамед разцепил луната, а за християните луната е зло...
    Ескимосите си търкат носовете, а белите се тупкат по гърба ударно...
    Японците са ни теснооки, а ние за тях - кръглооки...
    За едни демокрацията е време на прекрасен улов, а за други - глождене на отдавна осмукани кости...
    Световната финансова криза за разорените - време на печал, а за обогатените - кой спал, спал...

    Как прехвърляте инчовете в сантиметри, и мерите с футове без да стигате до шутове?
    Как прекрачвате без да се подхлъзвате, сглабят ли се мостове баш когато бързате?

    Срам не срам, смях не смях, сам не сам, с гняв без гняв - кажете сега оттук и оттам, кажете си право - кой крив и кой прав?

    П.С.: Пиперливите изказвания приемам на ЛС, за да не ви пари после където не трябва...
    Торне, остави я седмица да поживее темката, па ако остане бездушна - изключи я от аспиратора...

    #2
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      #3
      Сякаш пиша в някой друг форум! Защото в тоя изказванията ми сякаш са невидими!

      Comment


        #4
        Smart_Patriot написа Виж мнение
        Сякаш пиша в някой друг форум! Защото в тоя изказванията ми сякаш са невидими!
        Какъв отговор очакваш за такава тема? Аз поне чета много от мненията във форума (дори и да не са в моята област на интереси) и ... добре, ще дам един отговор по темата тук, макар че сигурно няма да ти хареса: опитваш се навсякъде да гледаш нещата в светлината на националистическата идея, забравяйки, че тя е рожба на относително новите времена и примерно в Средновековието просто не си е на мястото. Мярката ти, тоест, е нарушена. Кой крив и кой прав също зависи преди всичко от гледната ти точка. Ако се опитваш да гледаш към историята през призмата на "доброто и злото", "кой крив и кой прав" и подобни, естествено е, че мярката ти също ще е нарушена. Вярно, всеки си има лични пристрастия, но когато и ако се опитваме да установим как са седели нещата, а не как трябва да седят от националистическа гледна точка, търсенето на "кой крив и кой прав" просто няма място.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          Smart_Patriot написа Виж мнение
          Сякаш пиша в някой друг форум! Защото в тоя изказванията ми сякаш са невидими!
          Не, просто са абсолютно безинтересни.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Темата ти може и да е безславна,
            ала честно казано забавна,
            за аршина като заговори-
            тук не може да се спори,
            набедените умници май,
            на демокрацията биха казали гуд бай!!!

            Comment


              #7
              zahar4e написа Виж мнение
              Темата ти може и да е безславна,
              ала честно казано забавна,
              за аршина като заговори-
              тук не може да се спори,
              набедените умници май,
              на демокрацията биха казали гуд бай!!!
              Най-малко със три
              захарчета пия си кафето -
              че го мразя да горчи!
              Но и едно стопля ми сърцето!

              Политолози, политичари, политикани...
              Търсят как да шмекеруват и лукавстват!
              Историографи, историчари, графомани...
              И те са силни в същото мерзавство...

              Comment


                #8
                Що се не сберете на чашка да си стихоплетствате до насита, ми трябвало да има тема за целта?

                Comment


                  #9
                  Айде достатъчно.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment

                  Working...
                  X