Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висше военно учебно заведение?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Висше военно учебно заведение?

    Добър ден , и привет на всички!


    Малко ми остава да завърша средното си образование , и имам желание да постъпя във военен университет/академия. Предпочетох да се обърна за информация във Вашия форум , тъй като забелязвам че тук има интелигентни и образовани хора , които имат познания относно военното дело. Ако някой има познания относно българските , немските или английските военни учебни заведения , моля да сподели мненията и знанията си. Само да добавя , че имам намерения в сфера "сухопътни войски". Благодаря!

    Поздрави , Георги

    #2


    В тази тема се обсъжда българската армия. В общи линии - кариера там в днешно време е лоша идея.

    Предполагам че със липсата на стратегически врагове на страната ни (глобализация) и намалената необходимост от военна подготовка (другите страни в НАТО, които ведната биха се отзовали ако се случи невероятното и някой ни обяви война) правителството и политиците просто преминават към по-важни за България неща и армията потъва надолу в списъка със неотложни неща.

    Comment


      #3
      Такива политически ситуации не траят вечно, нито пък вечни ще са проблемите на българската армия. Не късогледствувайте, военното образование помага много и да не стане човек после военен. Всеки трябва да следва сърцето си, е, с разум, разбира се, де.

      Comment


        #4
        Забрави за чужди висши военни училища. (Почти) Навсякъде има изискване да не си чужд гражданин и да нямаш двойно гражданство. Това важи и в България.
        Иначе твоето място се нарича Национален военен университет "Васил Левски" и се намира в Търново.
        Виж сайта им - http://www.nvu.bg/
        Ако имаш въпроси им звъниш в НВУ или се обръщаш към военните окръжия по местоживеене.

        Успех!
        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

        Comment


          #5
          Благодаря за отзивчивостта !

          Иначе , разглеждал съм много сайта и специалностите. Обърнах се към Вас с малко притеснение , по повод съкращенията на офицери , за които често се известява по медиите. Не съм много наясно защо ги съкращават хората , и какво става след това , като преминат в резерва. Има ли възможност за постоянна офицерска кариера в БА за един коректен и упорит гражданин ?

          Благодаря отново!

          Comment


            #6
            В момента са много неясни нещата около родната ни армия. Сега се чака септември да излезе бялата книга, където ще стане ясно какво ще става в близките 3 г. кои поделения ще се махат, кои остават и изобщо всичко, но при военните всяка заповед е предпоследна. Трудно ще направиш в днешно време кариера като офицер, по простата причина че преди, както и в момента правят така че младите офицери да служат около 10 г. и после ги махат и така става, че вместо да се махнат тези старите със старото мислене, махат младите(сега повишиха много младши офицери с едно звание нагоре и има голяма вероятност до година по това време заеманите от тях длъжности да не отговарят на званията им, това го правят с цел по лесно съкращаване), но ако имаш здрав гръб (разбирай връзки) може и да успееш. В кръга на шегата в нашата армия в момента има много вожд, малко индианци. Но като цяло не се отказвай щом си го решил давай до тогава може да се променят нещата.

            Ето нещо по темата - http://www.mod.bg/bg/doc/minister/an...likovBoyko.pdf
            Last edited by Shelenberg; 27-07-2010, 16:59.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              #7
              какви са условията в нву

              Comment


                #8
                toshkosk написа Виж мнение
                какви са условията в нву
                Кои условия?
                Условията за кандидастване, условията за приемане, битовите условия, условията на задачите по математика?
                Колкото си по-конкретен в питането си, толкова по-точен и добър отговор ще получиш.
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  #9
                  Битовите условия/обстановка/оборудване/ преподаването на ниво ли е

                  Comment


                    #10
                    За чужбина не го изключвай напълно-примерно Френския чуждестранен легион.

                    Comment


                      #11
                      Мен повече ме интересува офицерска кариера , място където ще ми бъде дадена наистина добра потготовка , добро образование. Но и не съм от заблудените , които мислят , че хайде-опа и генерал ще ставам ей-така ... Все пак към чужбина имам най-голям интерес към Германия. Моля , ако някой има някаква информация относно обучението в Offizierschule des Heeres (което е в Дрезден) да сподели нещо (а и като цяло за военното образование в Германия).

                      Поздрави , и благодаря предварително !
                      Last edited by ; 02-02-2011, 12:00.

                      Comment

                      Working...
                      X