Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Генетично изследване от National Geographic- молба за анализ на резултатите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Генетично изследване от National Geographic- молба за анализ на резултатите

    Здравейте,

    Направих си генетично изследване от National Geographic. Излезе, че по бащина линия мога да проследя гените си до 10 000 хиляди години назад, като разбрах че родът ми произхожда от Скандинавия. Кръвта ми се съотнася към поток M253, а хаплогрупата ми е I1a. Излиза, че тази група се среща в повече от 50 % от мъжкото население в Северна Европа, но е изключително рядка за България. Бих искал да разбера дали някой друг си е правил подобно изследване и дали има желание да го коментира в тази тема? Също бих искал да Ви помоля за някакви теории как малкият процент скандинавска кръв сред българското население е попаднала тук?

    #2
    khanbulgarski написа Виж мнение
    Здравейте,

    Направих си генетично изследване от National Geographic. Излезе, че по бащина линия мога да проследя гените си до 10 000 хиляди години назад, като разбрах че родът ми произхожда от Скандинавия. Кръвта ми се съотнася към поток M253, а хаплогрупата ми е I1a. Излиза, че тази група се среща в повече от 50 % от мъжкото население в Северна Европа, но е изключително рядка за България. Бих искал да разбера дали някой друг си е правил подобно изследване и дали има желание да го коментира в тази тема? Също бих искал да Ви помоля за някакви теории как малкият процент скандинавска кръв сред българското население е попаднала тук?
    Къде си направи теста и колко пари ти взеха?

    Comment


      #3
      Може да си наследил гените на киевските бойци, а защо не и на самия княз Светослав, докато ни е гостувал през X в. В такъв случай ще е интерсно да изследваш и митохондриалната ДНК по линия на княгиня Олга, та да проверим хипотезата на проф. Добрев

      Все пак, на твоя място бих бил по-горд, ако гените са ми в наследство от Харалд Хардради. Далеч по-романтичнен вариант

      Comment


        #4
        Как малкият процент скандинавска кръв сред българското население е попаднала тук?

        - По време на двата похода на киевския кназ Светослав в България

        - По време на потушаването на въстанието на Петър II Делян с помощта на викингските бойци на Харалд Хардрад(е) - Разорителят на България

        - При някой от кръстоносните походи, минали през българските земи
        Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

        Comment


          #5
          kris4o1993 написа Виж мнение
          Къде си направи теста и колко пари ти взеха?
          Поръчваш си го от https://genographic.nationalgeograph...hic/index.html. Струва около 100 долара с доставката, доколкото си спомням.

          Comment


            #6
            ISTORIK написа Виж мнение
            Как малкият процент скандинавска кръв сред българското население е попаднала тук?

            - По време на двата похода на киевския кназ Светослав в България

            - По време на потушаването на въстанието на Петър II Делян с помощта на викингските бойци на Харалд Хардрад(е) - Разорителят на България

            - При някой от кръстоносните походи, минали през българските земи
            ЦЦЦ
            Пропускаш най-вероятната причина - наемници, напрактика по всяко време има такива на балканите, защо не някой с скандинавски гени да не се бие тук? При все че за да имаш такива гени не е задължително самият ТИ да си роден в Скандинавия..
            Кръвта из нашите гърди
            не е съвсем изляна!
            Народе, цял стани! Иди!
            Че Македония въстана.

            Comment


              #7
              khanbulgarski написа Виж мнение
              Здравейте,

              Направих си генетично изследване от National Geographic. Излезе, че по бащина линия мога да проследя гените си до 10 000 хиляди години назад, като разбрах че родът ми произхожда от Скандинавия. Кръвта ми се съотнася към поток M253, а хаплогрупата ми е I1a. Излиза, че тази група се среща в повече от 50 % от мъжкото население в Северна Европа, но е изключително рядка за България. Бих искал да разбера дали някой друг си е правил подобно изследване и дали има желание да го коментира в тази тема? Също бих искал да Ви помоля за някакви теории как малкият процент скандинавска кръв сред българското население е попаднала тук?
              по първия въпрос: хайде сега отначало - откъде произхожда родът на баща ти?
              по втория - ми... тука има едно готско кралство, после имаме готи с Аспарух, после имаме саксонски рудари, итн.тн.
              Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

              Comment


                #8
                ISTORIK написа Виж мнение
                Как малкият процент скандинавска кръв сред българското население е попаднала тук?

                - По време на двата похода на киевския кназ Светослав в България

                - По време на потушаването на въстанието на Петър II Делян с помощта на викингските бойци на Харалд Хардрад(е) - Разорителят на България

                - При някой от кръстоносните походи, минали през българските земи
                Или най-вероятно при масираното готско нашествие и заселване през 378 г.

                Comment


                  #9
                  Благодаря за допълненията.

                  Сега задаващият въпроса може да си избере някой от посочените варианти...
                  Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                  Comment


                    #10
                    tonev написа Виж мнение
                    по първия въпрос: хайде сега отначало - откъде произхожда родът на баща ти?
                    по втория - ми... тука има едно готско кралство, после имаме готи с Аспарух, после имаме саксонски рудари, итн.тн.
                    Бащиният ми род е от Горна Баня- мога да проследя родословието си до около 300 години назад, тъй като то се намира в книга, описваща първите заселници и техните семейства в Горна Баня. Никога не са се носили слухове, че родът ми е от Скандинавия. Има обаче една интересна особеност. Старата фамилия на рода е била "Огурелски". Ако вземем корена "Огур" и махнем славянското "ски", се получава дума, която в древноскандинавски речник означава "фьорд" или бурно море, нещо от този сорт. Благодаря на всички за споделената информация. Намирам я за крайно интригуваща.

                    Comment


                      #11
                      $100 - хихихи

                      Comment

                      Working...
                      X