Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Друг тип снимки - отделени от "Духът на сражението"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Друг тип снимки - отделени от "Духът на сражението"

    Това последното паднало момче никак не изглежда добре, а и има нужда от помощ.
    А сега нещо от мен:

    Click image for larger version

Name:	tour_de_france.bmp
Views:	1
Size:	619.4 КБ
ID:	557706
    Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

    Гюстав Льо Бон

    #2
    beri_cd написа Виж мнение
    Зависи от деноминацията.
    В Израел навсякъде виждаш войници, а известна част от тях са видимо религиозни - имат пейоти (дълги плитки като бекенбарди), носят винаги кепа и четат по спирките Тората. Има и една малка секта да речем, крайно религиозна, но носят само една черна кепа (кръгла шапчица). Макар видимо да не са религиозни, са доса нахъсани и са от малкото, които са готови да отидат посредата на арабско село и да чакат с пушка първия, който дойде. Човек може да каже, че са фанатици дори.

    От единствените араби, които служат задължително в Израелската Армия са друзите. Макар да са араби имат собствена религия, съвсем отделна от Исляма и често се дистанцират от другите араби. Служат задължително в армията по искане на лидерите на общността им. Известни са с това, че са про-израелски настроени, рядкост при арабите. Бедуините не са длъжни, но има много, които са доброволци. Има една партия, която лансира идеята и палестинските араби да служат в армията, но това е друг въпрос.
    Войници с кипа съм виждал, но такива с пейоти - никога... За Натурей Карта - то е ясно, но и за хасидите не мога да твърдя. Според мен повечето израелски войници са си от светски семейства, доста от тях - олим хадашим, включително и рускоговорящи.

    Относно арабите в ЦАХАЛ - знам за бедуините, а и за друзите. Последните са ми много любопитни, приличат ми малко на албанците, когато съм бил в тяхно селище определено губя представа в кой век съм, сякаш е някъде на Балканите през деветнадесети век. Но правят впечатление на чисти и любезни хора, а и религията им е ядски готина. Нищо общо с войнстващият ислямизъм. Определено съм им голям фен, влизал съм в техни къщи, никой лошо не ми е казал или дори погледнал накриво. Меджу другото май им се носи славата на добри и съвестни войници. Но това е друга тема, за която може много да се говори и пише, може наистина да отделим малко постове за нея на друго място.

    А ето някоя и друга снимка от Израел 2006-та:

    Click image for larger version

Name:	1.bmp
Views:	1
Size:	541.4 КБ
ID:	528501

    Click image for larger version

Name:	2.bmp
Views:	1
Size:	744.3 КБ
ID:	528502

    Click image for larger version

Name:	3.bmp
Views:	1
Size:	733.6 КБ
ID:	528503

    Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	1
Size:	29.1 КБ
ID:	528504

    Comment


      #3
      Последните два поста отиват доста встрани от темата, която е - "духът на сражението".
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        Е, хайде щом го подкарахме така алтернативно, ети и още:Click image for larger version

Name:	tts.jpg
Views:	1
Size:	26.0 КБ
ID:	528507
        Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

        Гюстав Льо Бон

        Comment

        Working...
        X