Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Битката за река Кола (1940)?

    Comment


      Моя грешка, сега погледнах снимки от войната, бях забравил, че все още са с ония идиотски шапки, "умоотводите". А на снимката ми изглеждаха различно, но не ги разпознах
      А битката ... това може спокойно да е някоя атака от началото на войната.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Абсолютно вярно, обаче според условията трябва и име на битката
        Suomussalmi? Дай още един жокер.

        Comment


          Бойните действия се водят в най-източния сектор на линията Манерхайм. Участва 49-та стрелкова дивизия. Споменава се река - "Кървавата река"

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Бойните действия се водят в най-източния сектор на линията Манерхайм. Участва 49-та стрелкова дивизия. Споменава се река - "Кървавата река"
            Река Бурная? На фински не мога да я кажа.

            П.П. В случай, че по някаква случайност съм познал: преотстъпвам правото на въпрос.

            Comment


              Мхм, Тайпалеен-йоки (река Бурная).





              Хайде пускайте

              Comment


                Предварително се извинявам, ако пререждам някого Но съм изкушен от картинката

                подозирам, че Даниц ще се сети бързо
                Attached Files

                Comment


                  Ла рошел?

                  Comment


                    Смели поляци-шляхтичи срещу гнусни шведи-протестанти-неверници, истински Сенкевич(вече не помня как се зовеше героят от "Потоп", но той геройстваше по време на тази обсада срещу разни обсадни топове), отупан от прахта, това требе да е обсадата на Ченстохова (хем манастирските кули прозират през дима барутен, а и иконата говори сама за себе си?
                    Last edited by gollum; 19-04-2009, 09:22.

                    Comment


                      Изпуснах лесния въпрос със Северната война. Но тук и на мен ми прилича на баталия, в която са замесени нашите момчета полячета, защото с тия чобански мустаци ако не са те, то трябва да са други южняци, но къде другаде свещенници в такива раса!

                      А иначе на всички забавляващи се: "Христос воскресе!"
                      Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                      Гюстав Льо Бон

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Смели поляци-шляхтичи срещу гнусни шведи-протестанти-неверници, истински Сенкевич(вече не помня как се зовеше героят от "Потоп", но той геройстваше по време на тази обсада срещу разни обсадни топове), отупан от прахта, това требе да е обсадата на Ченстохова (хем манастирските кули прозират през дима барутен, а и иконата говори сама за себе си?
                        Честито на печелившите. Правилно, това е повратната точка във войната срещу шведите - отбраната на манастира Ченстохова, подробно описана от Сенкевич в "Потоп" /1656 г./

                        Comment


                          Това е от мен, за да се поупражняваме!Click image for larger version

Name:	300px-Batalha_riachuelo_victor_meirelles.jpg
Views:	1
Size:	18.1 КБ
ID:	527685
                          Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                          Гюстав Льо Бон

                          Comment


                            Sula написа Виж мнение
                            Това е от мен, за да се поупражняваме![ATTACH]14438[/ATTACH]
                            За да остава нещо загадъчно, сменяйте издайническите имена на файловете.

                            Comment


                              Sula,кво ли щеше да е да беше изтрил поне оригиналното име на файла.



                              P.S.Докато се наканя да пиша са ме и изпреварили.

                              Comment


                                ОК. Отново не се спарвих, въпреки, че следвах инструкциите. Някой от "позналите" ще предложи ли нещо?
                                Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                                Гюстав Льо Бон

                                Comment

                                Working...
                                X