Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Андите се виждат ясно на последната картинка, трябва да е някое сражение от войните за независимост (т..е Боливар). Те не че са чак толкова много, но и малко не са. Спомням си, че конницата на Боливар доста разчита на улани, въоръжени с копия, даже имаше цяло конно сражение между тях и испанска кавалерия.

    Comment


      #92
      И за мен тези планини силно промениха посоката. Залагам на Аякучо 9 декември 1824г.
      Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

      Гюстав Льо Бон

      Comment


        #93
        Само да вметна,че това не са Андите.

        Comment


          #94
          Не останаха много планини в Амириките. Значи пак се връщаме на север в Корделиерите. Битката при Монте де ла Круцес (Cruces) 30.Х. 1810г.?
          Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

          Гюстав Льо Бон

          Comment


            #95
            Кухулин написа Виж мнение
            Малко разпускане след орлите и лъвовете
            При такава схемичка и аз мога да постна снимка на някое морско сражение
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #96
              Sula написа Виж мнение
              Не останаха много планини в Амириките. Значи пак се връщаме на север в Корделиерите. Битката при Монте де ла Круцес (Cruces) 30.Х. 1810г.?
              Не.Постнатата битка е по-късна и е част от войната между две бивши колонии.Битката носи името на хълмиста местност,а не на населено място.

              Comment


                #97
                Odzava написа Виж мнение
                При такава схемичка и аз мога да постна снимка на някое морско сражение
                Аз съм навалофил, не можеш да ме уплашиш

                Comment


                  #98
                  Battle of Buena Vista, 1847

                  Comment


                    #99
                    Кухулин, ти си човека.Давай битка.

                    Comment


                      Attached Files

                      Comment


                        На мен ми приличат на съветски пехотинци... Зимната война с Финландия от 1939-40г?

                        Comment


                          Burdokva написа Виж мнение
                          На мен ми приличат на съветски пехотинци... Зимната война с Финландия от 1939-40г?
                          Но снимката е цветна и с добро качество.Кухулин,това възстановка ли е?

                          Comment


                            Снимката е цветна (не ми се вярва да е възстановена), но това както и да е. Шапките и каската не изглеждат като да са съветски. Даже хич. Пушките с тия щикове ... не знам, може и руснаци да са, но може и да са някакви други. Аз поне не мога да стигна по-нататък без някаква ... хъм, подсказка.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Burdokva написа Виж мнение
                              На мен ми приличат на съветски пехотинци... Зимната война с Финландия от 1939-40г?
                              Абсолютно вярно, обаче според условията трябва и име на битката
                              Attached Files

                              Comment


                                Освен за много общото "някъде по линията Манерхайм", не се сещам за нищо!

                                Успех на осталаните!

                                Comment

                                Working...
                                X