Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Само аз ли не виждам снимката?
    Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

    Comment


      Не са поляци, растителността във фона би трябвало доста да помогне.
      Агресив, не знам защо не я виждаш снимката, пускам линка, дано се оправи. ЦЪК

      Comment


        Шапки, които не са полски, растителност, добре познат конфликт - залагам на финландци. Двете копчета на джоба на униформата са като тези: http://www.kevos4.com/images/fallout.jpg
        Картечницата прилича достатъчно на картинката от заводската реклама на L/S m/26:


        А, и името на снимката, макар и да не мога да разбера една дума ли е, повече от една ли е, съдържа препратки към фински. Все пак първо предположих, после видях името.

        P.S. И докато търсех дали това наистина е униформата на "Гражданската гвардия" (как се превежда Civil Guard?), попаднах на тази страница:

        В която виждаме и снимката.

        Comment


          Браво! Снимката е от учения във финландска Карелия през 1938-ма година. И явно е доста популярна в нета. Чакаме новата загадка

          Comment


            Няма да я дочакате от мен Който има желание, да се включва със загадки.

            Comment


              От второстепенен театър на военните действия, средата XIX век, къде и кога
              Attached Files

              Comment


                Бомарсунд.

                Но аз съм чийтър.


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Да, обстрела и разрушаването на крепостта от Англо-Френския флот през Кримската война.
                  Е давайте някоя друга битка.

                  Comment


                    тая новата опция на гугъла май попрецака играта ето една малко по-различна от мен
                    Attached Files

                    Comment


                      тая новата опция на гугъла май попрецака играта
                      Именно

                      А какво общо има този метроном?


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        "Познай хуйовината по снимка"?

                        Comment


                          той е по-скоро символ на битка

                          Comment




                            нещо много лесно

                            Comment


                              за предишната само да кажа, че е метронома чрез който са възвестявали за въздушни атаки по време на Ленинградската блокада а тая май е Клокотница или Ахелой

                              Comment


                                Почти позна, на кое залагаш??

                                Comment

                                Working...
                                X