Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Забавното е, че е малко трудно да се определи по униформите. Явно е, че от едната страна имаме лека конница - несъмнено хусари, а от другата - тежка конница, кирасири или конни карабинери. Лошото е, че с тези цветове на униформите има и руски, и френски хусари (че и не само те). Обаче с кирасирите нещата са малко по-ясни - с кираси са почти само френските кирасири (е, и руските гвардейски полкове кирасири, но цветовете и вида е май мъничко по-различен).
    Така че ако това е момент от кампанията 1812 г., то имаме руски хусари, които са "нагазени" от френски кирасири или конни карабинери. Дърветата са с листа, така че трябва да е момент около или по-скоро преди битката при Бородино.
    Възможните кандидати сигурно не са малко, аз и не познавам добре историята на кампанията, за да предполагам по-точно. Би могло да става въпрос за сражението при село Островно, по-специално битката на 25 юли. Там от руска страна участва един лейбхусарски кавалерийски полк (затова и на картинката има хусари), а от френска участват и хусарски, и кирасирски полк (естествено, участват и други части). Има гора, има път, където се случва сблъсъка на авангардите, така че условията от картината могат да се възпроизведат.
    Last edited by gollum; 17-02-2011, 22:07.

    Comment


      Така! Торн пръв е нагазил в "топлата вода". Голум също разсъждава много правилно! Според мен художника (руснак) малко ви заблуждава, бягайки от историческата реалност(Униформите).
      Така: Блестящ маньовър на "защитата", неособенно известна битка от грандиозна кампания на велик исторически лидер!
      Хайде, доубийте загадката!
      И най дългия път има своята първа стъпка...

      Comment


        Битката при Малый Ярославец?

        Comment


          Щом е някое малко авангардно сражение... Няма да е много лесно, но мога да стрелям в тъмнината с някои и друг вариант .


          Вариант, между 3 и 17 юли хусари от гродненския полк разбиват няколко френски ескадрона?
          Или да речем (по-вероятно), 18-19 юли, при Друя? Хе ми подобна църква е имало .

          ПП Не ми се вярва да е битката при Малый Ярославец - все пак, октомври месец трябва да има сняг, а не потънали в зеленина дървета. Затова трябва да е сражение от лятото на 1812 година.

          Comment


            Пред вид че ще е гадаене докато просто някой уцели, мога да дам и правилния отговор!
            както кажете!
            Художника е наш съвременик (род. 1960г.)
            Дотук не сте познали!
            И най дългия път има своята първа стъпка...

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              Щом е някое малко авангардно сражение... Няма да е много лесно, но мога да стрелям в тъмнината с някои и друг вариант .


              Вариант, между 3 и 17 юли хусари от гродненския полк разбиват няколко френски ескадрона?
              Или да речем (по-вероятно), 18-19 юли, при Друя? Хе ми подобна църква е имало .

              ПП Не ми се вярва да е битката при Малый Ярославец - все пак, октомври месец трябва да има сняг, а не потънали в зеленина дървета. Затова трябва да е сражение от лятото на 1812 година.
              Да и аз така си помислих,ама стрелям напосоки.Ама и художникът не е бил много точен,така че е трудно да се каже.

              Comment


                На мен ми се струва,че е някоя битка по Днепър,когато французите прекосили реката,ама коя?

                Comment


                  Опс, видях Малый Ярославец, а това е в района!
                  Битката е всъщност първата "чиста" победа на руснаците в отечествената война: Тарутино 6 (18) октомври!

                  Основная идея игры Геокэшинг (geocaching)состоит в том, что одни игроки прячут тайники, с помощью GPS определяют их координаты и сообщают о них в Интернете. Другие игроки используют эти координаты и свои GPS-приемники для поиска тайников.

                  И най дългия път има своята първа стъпка...

                  Comment


                    Е, този художник наистина много свободно подхожда към материала . Трябва да го питаме каква е тази весела лятна картина на 18 октомври в Русия. Пък и тези смели гренадири не ми приличат никак на казаци. Ама нищо, героично се е получило, а загадката беше много трудна Браво, комита.

                    ПП Макар че, трябва да призная, не само той си представя октомври в Русия все още "зелен". Нищо чудно от тази картина да "стърчат" краищата на потъналото в зеленина бойно поле . Другите сражения от октомври и ноември се изобразяват доста по-снежни. Може и аз да се заблуждавам и октомври 1812 г. да е бил по-топъл, отколкото си го представям.

                    Comment


                      Ее, не сме шоуто на Къци Вапцаров!
                      Или: "Колко са петимата от РЕМС" ?
                      Мисля че е Ник!
                      И най дългия път има своята първа стъпка...

                      Comment


                        komita1966 написа Виж мнение
                        Опс, видях Малый Ярославец, а това е в района!
                        Битката е всъщност първата "чиста" победа на руснаците в отечествената война: Тарутино 6 (18) октомври!

                        Основная идея игры Геокэшинг (geocaching)состоит в том, что одни игроки прячут тайники, с помощью GPS определяют их координаты и сообщают о них в Интернете. Другие игроки используют эти координаты и свои GPS-приемники для поиска тайников.

                        http://www.picture-russia.ru/painter/154
                        Егати,тамън я бях намерил и ти я пусна.Знаех си че е в този регион,ама нищо.

                        Comment


                          komita1966 написа Виж мнение
                          Мисля че е Ник!
                          Ей ви едно от по-съвременната история.
                          Attached Files

                          Comment


                            Ами, ще е зор докато налучкаме войната! На мен юнаците ми приличат на азиатци. Да речем японци! От квантунската армия, да речем?
                            (хич ме няма в униформите, признавам без бой)
                            И най дългия път има своята първа стъпка...

                            Comment


                              Трудно е да кажеш какви са, не им се виждат лицата. Може и японци да са, но шапката не ми прилича на японска (те са по-различни), за каските ми е трудно да кажа, но не ми приличат много на японски. Може китайци да са със същия успех (даже съм мяркал снимки с китайски войници от войната с Япония, които са със сходни на вид каски). НО мисля, че не са нито едните, нито другите.
                              На мен ми се струва, че е в Европа. Може да е сражение от Гражданската война в Испания (там се срещат най-различни униформи, шапки и каски). Може да е и армията на някоя от малките европейски държавици (пак голямо разнообразие).
                              Т.е. на мен ми е също толкова трудно да определя войната (ще стане с налучкване), камо ли сражението. Ясно е само, че са в някакъв окоп (което не говори много за войната), имаме войници с достатъчно стандартни каски (макар и без характерни ръбове или издадености), единият държи някаква пушка с щик, има и (най-вероятно) подофицер, който е с шапка, която поне на мен не ми говори нищо за принадлежност към конкретна армия. Единственият по-интересен детайл е предметът, който той държи в ръка: на пръв поглед ми напомня на някаква лека минохвъргачка или гранатохвъргачка (например: това илитова минометче, макар че подобно изглеждащи има и в други армии (макар и не точно такива, така че това може да е аргументи в полза на Япония - само че имперската армия води толкова много сражения между 1937 и 1945, че само това не е достатъчно). По-малко вероятната версия е ръчна граната.
                              Обаче това с нищо не ми помага, защото тези оръжия са достатъчно стандартни.

                              Comment


                                Значи Голъм е тръгнал правилно с оръжието и шапката и неправилно с Европа.
                                П.П.Сражението е в Азия.

                                Comment

                                Working...
                                X