Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Панипат?


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Битката при Карнал през 1739 година?

      Comment


        Битката при Карнал през 1739 година
        Абсолютно точно, на 13 февруари 1739 персийският шах Надир Афшар (наричан втори Александър) разбива могулите на Мохамад и, не щеш ли, влиза в Делхи. Предишната година са завладяни Кандахар, Кабул, Газни, Пешавар и Лахор. От Делхи персийците се изтеглят през май, като отмъкват със себе си Пауновия трон (оттогава символ на Персия) Кохинор и огромна друга плячка.
        Между другото, любопитен факт е, че при Надир персийците след успешна кампания в Кавказ, достигат за последно и до Черно море. За кратко държавата им контролира и Оман, отатък Ормуз, а и Афганистан на изток.

        Comment


          von Danitz написа Виж мнение
          Абсолютно точно, .
          Добре,а да видим как ще разнищете тази :
          Attached Files

          Comment


            Войната на Тройния съюз. Това е парагвайската конница, а името на битката от май 1866 г. не мога да смея да произнеса
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              1951 написа Виж мнение
              Войната на Тройния съюз. Това е парагвайската конница, а името на битката от май 1866 г. не мога да смея да произнеса
              Позна,мислех,че ще се заблудите по червените униформи,ама не.Иначе битката се казва Туюти.Давай 1951,ти си наред.

              Comment


                Хубава картинка, nikd2 Лично за мен, непозната битка, благодаря!
                Бих ви качил нещо, но чинно ще си изчакам реда!
                И най дългия път има своята първа стъпка...

                Comment


                  Да не развалям играта, ето нещо от мен.
                  Това на снимката не е битка, а последица от битка от един не много известен у нас конфликт.
                  Зенитната картечница е ключова към отговаряне на въпроса, къде и кога е това
                  Attached Files
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    Камбоджанско-виетнамската война от '75-та или китайско-виетнамската от '79-та ?
                    Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                    Comment


                      AggressiveRefrain написа Виж мнение
                      Камбоджанско-виетнамската война от '75-та или китайско-виетнамската от '79-та ?
                      Тия юнаци на снимката нямат много азиатски черти, не мислиш ли?
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        Този в дясно ми се вижда като 100% азиатец, но имайки предвид колко бира изпих, възможно е да не виждам както трябва...
                        Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                        Comment


                          Къде и кога, питаш? Че е латинска Америка, то ясно. Точно тоз дето му мязал на азиатец на AggressiveRefrain, си е 100% индианче. Ся да налучкаме и "кога"!!!
                          И най дългия път има своята първа стъпка...

                          Comment


                            Да, латиноси, така че е или Южна или Централна Америка (по-скоро Централна, според мен). Нещото на снимката е свалена (най-вероятно от бронетранспортьор М16 от ВСВ) счетворена зенитна установка (12,7 мм) - като на снимката, която прикачам. Бивша сащианска техника от ВСВ май все още се използва на доста места (примерно, в Салвадор, ако не ме лъже паметта, и през 70-те години са ползвали танкове "Стюарт", но реално из цяла Централна и поне част от Южна Америка).
                            Остава все пак да се намери конкретното сражение, където подобно нещо е използвано. Тези ми приличат на войници, а не на някаква партизани (макар че не пречи да са такива - предполагам, че и те се разкарват в някакви униформи). На заден фон се вижда горист склон на планина. Може би все пак е Централна Америка. Засега не се сещам нищо конкретно. Може би някакъв епизод от гражданската война в Салвадор, от конфликтите между Перу и Еквадор (еквадорците имат такива бренотранспортьори, а перуанците пленяват част от тях и може или едните, или другите да са ги ползвали активно като свалени на земята установки срещу вражеските вертолети) или нещо такова. Ще се търси .
                            Attached Files
                            Last edited by gollum; 02-02-2011, 10:39.

                            Comment


                              На мен ми прилича на Гватемалскта гражданска война през 1960-1996г или на гражданската война в Перу.

                              Comment


                                За мен по-скоро е тази война между Перу и Еквадор и става въпрос за пленена от перуанците техника и оръжие на еквадорската армия. Прикачам снимка на президента, разглежда точно такъв трофей, сукаш още е върху бронетранспортьора.
                                Attached Files
                                Last edited by gollum; 02-02-2011, 11:26.

                                Comment

                                Working...
                                X