Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ето от мен.
    Attached Files
    sigpic

    Sword song and horn sound

    Comment


      Битката при Гравелин през Англо-Испанската война?

      Comment


        nikd2 написа Виж мнение
        Битката при Гравелин през Англо-Испанската война?
        Не, битката, която се търси е по-късно и не е в Атлантика.
        sigpic

        Sword song and horn sound

        Comment


          Не съм кой знае колко запознат с морските сражения в този период и тази част на света (северната част на Европа), но след известно търсене (ориентирах се главно по възможните кандидати за тези знамена, които не са много) стигнах до морската баталия при Легхорн (Ливорно, както е на италиански - по името на италианския град), на 14 март 1653 г. по време на първата (от трите) Англо-Холандски войни.
          Сражението е победа за Нидерландия. Битката се води (както става ясно от името) в Средиземно море, като британските сили са разделени в две пристанища (6 в пристанището на Ливорно и 8 при Елба), като нидерландскката флотилия от 16 кораба (под командването на комодор Йохан ван Гален) блокира английският отряд, под командването на Хенри Апълтън. Последният решава да не чака да пристигне втория английски отряд а да пробие блокадата, което води до сражение. Британската флота губи 5 кораба.
          След края на сражението пристига другата британска флота, но разумно отстъпва пред численото превъзходство на нидерландците.

          ПП Картината е с перо и туш, нарисувана през 1654 година от Вилхелм ван дер Велде Старши.

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Не съм кой знае колко запознат с морските сражения в този период и тази част на света (северната част на Европа), но след известно търсене (ориентирах се главно по възможните кандидати за тези знамена, които не са много) стигнах до морската баталия при Легхорн (Ливорно, както е на италиански - по името на италианския град), на 14 март 1653 г. по време на първата (от трите) Англо-Холандски войни.
            Сражението е победа за Нидерландия. Битката се води (както става ясно от името) в Средиземно море, като британските сили са разделени в две пристанища (6 в пристанището на Ливорно и 8 при Елба), като нидерландскката флотилия от 16 кораба (под командването на комодор Йохан ван Гален) блокира английският отряд, под командването на Хенри Апълтън. Последният решава да не чака да пристигне втория английски отряд а да пробие блокадата, което води до сражение. Британската флота губи 5 кораба.
            След края на сражението пристига другата британска флота, но разумно отстъпва пред численото превъзходство на нидерландците.

            ПП Картината е с перо и туш, нарисувана през 1654 година от Вилхелм ван дер Велде Старши.
            Правилно, че и отгоре!
            Ам-гъл, ти си на ход!

            пп. Ама и картината си я бива.
            sigpic

            Sword song and horn sound

            Comment


              Благодаря . Картината определено си я бива - голям почитател съм на ветроходите и, още повече, на присъствието им в изобразителното изкуство.
              Пускам една от мен. Сравнително лесна е и за да остана в тона на досегашните загадки, основавам се на картина с маслени бои. Не мисля, че ще ви затрудни особено.
              Attached Files

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Благодаря . Картината определено си я бива - голям почитател съм на ветроходите и, още повече, на присъствието им в изобразителното изкуство.
                Пускам една от мен. Сравнително лесна е и за да остана в тона на досегашните загадки, основавам се на картина с маслени бои. Не мисля, че ще ви затрудни особено.
                В пълен шах съм специално аз от тази картина, за пръв път я виждам. Предполагам, главно по силуета на кораба, че става дума за Бисмарк, който е топнат на 27 май 1941 (знам, че срещу него се е провела и нощна атака).
                sigpic

                Sword song and horn sound

                Comment


                  или на Худ ?
                  Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                  Comment


                    Аз казвам потапянето на Индианаполис.
                    П.П.На мен картината ми прилича повече на ставането на Одисей от морето.

                    Comment


                      Не, не е "Бисмарк" (силуетът е доста различен). Или "Худ" (на картината боят е нощен).
                      Подсказки: Има нещо характерно в този кораб, по което се познава държавата-производителка. На картината се вижда достатъчно ясно. Нощните боеве с участие на подобен клас кораби не са толкова много и в тях има нещо характерно .

                      Прикачам снимки на "Бисмарк", "Худ" и "Индианаполис" (три-оръдейни кули на носа, а на картината се вижда две-оръдейна, да не говорим, че попадението е торпедно, а на картината има множество попадения от тежки снаряди), за да се види разликата с нарисувания кораб и да ви наведе към споменатата особеност.

                      Ако няма познали до утре, ще пусна снимки то същото сражение.
                      Attached Files
                      Last edited by gollum; 22-01-2011, 16:11.

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Има нещо характерно в този кораб, по което се познава държавата-производителка
                        Ха, безкрайно мерси за подсказката! Това е краят на линейния крайцер Киришима, потънал на 15 ноември 1942, по време на морската битка за Гуадалканал; потопява го USS Вашингтон (ВВ-56), който е клас северна-каролина (и май се вижда и той). Художникът е Джемс Хамилтън.
                        По това, което намерих, пише, че Киришима и Хиеи са проектирани от британец - Дордж Турстън (?), по клас Конго, от който е крайцера Непобедими (потопен в ютландското сражение, 1916).
                        sigpic

                        Sword song and horn sound

                        Comment


                          Браво, позна . Някои го водят част от второто сражение за Гуадалканал, други пък третата битка край о. Саво. При всички случаи е серия от много ожесточени сражения и в морето, и на земята. А цялото сражение е доста решително.
                          Известно време се колебах между тази картина и една от първото сражение при о. Саво (атаката на миноносците и торпедата, удрящи един от сащианските крайцери).
                          Твой ред е .

                          ПП Доста характерни за японските линейни кораби са надстройките в централната част. Някои ги оприличават с пагоди.

                          Comment


                            gollum написа Виж мнение
                            Браво, позна
                            ПП Доста характерни за японските линейни кораби са надстройките в централната част. Някои ги оприличават с пагоди.
                            О, аз първоначално не различих, че са два корабите... оттам и се оплетох, това ми беше най-трудно досега.

                            Таз вечер ще пусна нова картинка.
                            sigpic

                            Sword song and horn sound

                            Comment


                              Ето я и нея (има поне две гигантски подсказки):
                              Attached Files
                              Last edited by sewast; 23-01-2011, 13:10.
                              sigpic

                              Sword song and horn sound

                              Comment


                                Обсадата на Гроенло през 1606 година,по време на 80-годишната война.

                                Comment

                                Working...
                                X