Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Zalmoxis написа Виж мнение
    ти си наред

    Comment


      Революцията в Хаити - битката за Санто доминго (малко са черните войници във времето на Наполеон)

      Comment


        Не знам да има картина за това събитие, но това е от най-известните снимки.
        Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	31.8 КБ
ID:	529755
        http://rayofhalifaxproductions.com/26662

        Comment


          Това да не са хората на Кабила в Конго?

          Comment


            Kramer написа Виж мнение
            Това да не са хората на Кабила в Конго?
            Не.
            http://rayofhalifaxproductions.com/26662

            Comment


              Дали това не са войници от СВМАТ или някои от Бурунди ,или направо съм сбъркал континента ?
              Last edited by nikd2; 13-01-2011, 19:06.

              Comment


                nikd2 написа Виж мнение
                Дали това не са войници от СВМАТ или някои от Бурунди ,или направо съм сбъркал континента ?
                Не. И е в друга част на Африка.
                http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                Comment


                  Може би сенегало-мавританската война?Или някой конфликт от Ангола(съдя по растителността).Май ще трябва да дадеш подсказка,защото в Африка почти всеки ден избухва война.

                  Comment


                    beri_cd написа Виж мнение
                    Не знам да има картина за това събитие, но това е от най-известните снимки.
                    [ATTACH]16814[/ATTACH]
                    Кот дивоар, там беше от след средата на 90те конфликта (май не е стихнал още). На това ми прилича.

                    ПП. Намерих ги тия двамата рамбовци, от кот дивоар са, конфликтът е с начало 2002, бунтовниците се наричат Forces Nouvelles de Côte d'Ivoire, но тия двамата не мога да ги идентифицирам със сигурност - на мен ми изглеждат бандюги, но гугъл ги дава като картинка за Forces armées nationales de Côte d'Ivoire, тоест правителствените войски и сигурно са такива, като се има предвид, че седят на някакъв бронетранспортьор.
                    Ако пусналият картинката счете това за достатъчен правилен отговор, ще пусна и аз една картинка.
                    Last edited by sewast; 15-01-2011, 01:14.
                    sigpic

                    Sword song and horn sound

                    Comment


                      sewast написа Виж мнение
                      Кот дивоар, там беше от след средата на 90те конфликта (май не е стихнал още). На това ми прилича.

                      ПП. Намерих ги тия двамата рамбовци, от кот дивоар са, конфликтът е с начало 2002, бунтовниците се наричат Forces Nouvelles de Côte d'Ivoire, но тия двамата не мога да ги идентифицирам със сигурност - на мен ми изглеждат бандюги, но гугъл ги дава като картинка за Forces armées nationales de Côte d'Ivoire, тоест правителствените войски и сигурно са такива, като се има предвид, че седят на някакъв бронетранспортьор.
                      Ако пусналият картинката счете това за достатъчен правилен отговор, ще пусна и аз една картинка.
                      Да.
                      http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                      Comment


                        битката

                        Това от мен, малка е картинката, мисля, че е сравнително популярна.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Sword song and horn sound

                        Comment


                          Битката в Тевтобургската гора.

                          Comment


                            Denis написа Виж мнение
                            Битката в Тевтобургската гора.
                            Браво, браво, тъй е, само добавям, че картината е на Вернер Пайнер, от 1940.

                            Денис е на ход.
                            sigpic

                            Sword song and horn sound

                            Comment


                              А как се качват снимки?

                              Comment


                                Снимки се качват, но не и през писането на бързо мнение. Натисни бутона Ново Мнение, след което ти се отваря нова страница. Под текстовото поле ще намериш бутон Прикачи файл, натискаш го и се отваря нов прозорец където вече избираш какви снимки от компютъра ти искаш да качваш.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X