Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    jamega написа Виж мнение
    Битката при Хатин 1187г.?
    Почти половин хилядолетие те дели от събитията на рисунката.

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Почти половин хилядолетие те дели от събитията на рисунката.
      Твърде голям жокер даде, не че бяло-червеното знаме не подлъгва доста - никакви визготи не ми бяха в главата до жокера.

      П.П. Битката е при Гуадалете, 711г.
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        Давай, ти си

        Comment


          Голяма битка на средновековната Източна Европа.
          Attached Files
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Битката при Орша, 8.²Х.1514 г. - литовско-полска сборна армия среща и разбива руска армия (московска, по-точно). Според "Уикипедия", първата армия е била с размер около 30 000 конница, 5 500 пехота и 300 оръдия. За руската е твърде неясно - според пропагандата на победителите е била около 80 000 души, но според съвременни историци е била доста по-малка. Полските историци ги смятат около 40 000, руските - около 12- 15 000 души. Като се има предвид, че руснаците започват сражението с атака, не ми се вижда много вероятно да са били наполовина по-малко .

            Хайде и от мен една малка загадка. Миниатюрата далеч не е толкова добра, колкото картината от сражението при Орша, но си има своето очарование (да не говорим за екшън и кръв ).
            Attached Files
            Last edited by gollum; 03-09-2010, 09:45.

            Comment


              Битката при Креси ?
              Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

              Comment


                Сражение на някакъв път, отиващ към някакво укрепено селище, не се виждат стрелци (и макар че се вижда скала (на заден план има хълмове, но явно не са част от бойното поле) в центъра, не изглежда някоя от страните да се е укрепила на нея), армията явно се движи и сражава по самия път (вижда се на заден план) ... въпреки всички условности, присъщи на средновековните миниатюри към ръкописи, не, не е битката при Креси.
                Last edited by gollum; 03-09-2010, 15:34.

                Comment


                  Прилича ми на Аугсбург 955г. Отон I побеждава маджарите.

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение

                    Хайде и от мен една малка загадка. Миниатюрата далеч не е толкова добра, колкото картината от сражението при Орша, но си има своето очарование (да не говорим за екшън и кръв ).
                    Battle of Montiel 1369
                    (Жан Фруассар)
                    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                    Comment


                      Браво, Еugo, позна, твой ред е.

                      Comment


                        здравейте,
                        реших като нов член да пусна и аз една загадчица(макар и не токлова трудна),но все пак да стартирам с нещо във форума, който ми е изклучително интересен.......
                        Attached Files

                        Comment


                          интересно е да се види на снимката в долния десен ъгъл, войник който в момента на заснемането е уцелен от куршум.....това не е мое тълкуване а е обяснено от фотограгафа в последствие .......

                          Comment


                            съжалявам че се предредих така нагло,просто видях че отдавна не сте пускали нищо и реших да се пробвам....

                            Comment


                              Изкушавам се да го пусна през TinEye, но може би ми е познато... Френско-Пруската война? Или някъде в онзи период?

                              Това е захабена черно-бяла снимка на европейски пейзаж. Слънчево е, значи не е Британия или Скандинавия, къщите са тухлени и на най-близката има пощенска кутия или табела до вратата, което предполага, че са в Западна Европа. Въобще, западноевропейски изглежда. Фотография е, значи е от късния 19 век. Не различавам дали обикновеният войник е с пикелхаубе, но пък не се виждат планини така че е Източна Франция, евентуално Седан. Няма да се гугълва, да видим.

                              Comment


                                баш Седан си е.. браво.....
                                атакуващите са прусаци........
                                а стила на водене на бой е типичен за периода.......в строй срещу залпов огън на неприятеля

                                Comment

                                Working...
                                X