Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Съмнявам се много по карта да има смисъл да се познава - надали ще се затруднят повечето форумци.
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      bonebiter написа Виж мнение
      Гледам, че никой не пуска и реших и аз да се пробвам Предлагам за малко разнообразие да направим и тема подобна на тази, само че битките да се познават по картите, а не по картини
      Хасан или Халхин Гол?

      Comment


        второто давай ти си

        Comment


          Ми ок.
          Attached Files

          Comment


            Хагелберг? 27-ми август 1813

            Comment


              Браво, бре!

              Comment


                Изобщо не е трудно, ако се вгледаш горе в ляво...

                Comment


                  Айде да пусна и аз една загадка...
                  Attached Files

                  Comment


                    jamega написа Виж мнение
                    Изобщо не е трудно, ако се вгледаш горе в ляво...
                    отървал съм го от бързане ))

                    Comment


                      Битката при река Калка?
                      Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                      Гюстав Льо Бон

                      Comment


                        Мислиш в правилната посока...ето 1 жокер:
                        Attached Files

                        Comment


                          Значи ще е Куликово поле.

                          Comment


                            То беше или едното или другото, но честно казано две от трите картини в първоначалното питане бяха подвеждащи:
                            на първа е показан монгол в японски самурайски шлем да държи отрезана глава над поле с трупове. На Куликовското поле това едва ли е станало.
                            на третата е показана река под воюващите армии, а знаем, че битката е била на поле и руската победа е дошлаот конния отряд скрит в засада в една горичка.
                            Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                            Гюстав Льо Бон

                            Comment


                              Това сигурно е по-лесно и от предния ми опит, но картината е много хубава
                              Attached Files

                              Comment



                                Миниатюра Лицевого летописного свода. XVI в. Перед Куликовской битвой.


                                Художник Илья Глазунов. Временный перевес татар. Из цикла "Поле Куликово". 1980.
                                Last edited by jamega; 06-08-2010, 19:19.

                                Comment

                                Working...
                                X