Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка! ¹2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Точно . Сега е твой ред, Shenandoah.

    Comment


      Заповядайте:



      Comment


        Гражданската война в САЩ. Обаче за конкретната битка ще трябва да се поровя - Албирео беше специалист по тях (предполагам, че и Ханс не би имал проблем да познае).

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Гражданската война в САЩ. Обаче за конкретната битка ще трябва да се поровя - Албирео беше специалист по тях (предполагам, че и Ханс не би имал проблем да познае).
          Войната е отгатната. Подсказване за битката:

          Comment


            То подсказката е хубаво нещо, когато си наясно с материята, но Гражданската война в САЩ ми е общо взето слабо позната. Та не се смей, ако предположението ми е смешно, но за момента имам две кандидатури: седемдневната битка или първата битка при Бул Рън (не знам защо, този на подсказката ми прилича на "каменната стена" Джаксън, макар че едва ли е той, но там имаше някакви превзети батареи и смели атаки на конфедерати (то не само там, де)). Бойното знаме със символ като пика е интересно, но не ми говори нищо, а сигурно е добра подсказка .

            Comment


              Gettysburg ?

              ако съм познал преотстъпвам реда си,засега

              The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

              The 2 minute war - FallOut

              Comment


                BulSoldier написа Виж мнение
                Gettysburg ?

                ако съм познал преотстъпвам реда си,засега
                Отговорът.

                Comment


                  Shenandoah написа Виж мнение
                  Уточнение. Връзката е към епизод от филма "Гетисбърг".

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    То подсказката е хубаво нещо, когато си наясно с материята, но Гражданската война в САЩ ми е общо взето слабо позната. Та не се смей, ако предположението ми е смешно, но за момента имам две кандидатури: седемдневната битка или първата битка при Бул Рън (не знам защо, този на подсказката ми прилича на "каменната стена" Джаксън, макар че едва ли е той, но там имаше някакви превзети батареи и смели атаки на конфедерати (то не само там, де)). Бойното знаме със символ като пика е интересно, но не ми говори нищо, а сигурно е добра подсказка .
                    Предполагах, че образът на ген. Ло Армистад, водещ частите си със шапка на сабята при атака на позиция с ниска каменна стена и оръдия до нея, е популяризиран от филма "Гетисбърг". На това се основаваше подсказването. Знамето с бяла спатия на син фон е на 2 дивизия от II корпус на Армията на Потомак.

                    Comment


                      Сигурно е така, но аз не съм го гледал. Единственият филм за гражданската война в САЩ, кото съм гледал и си спомням (защото беше сравнително скоро), е "Богове и генерали", та затова се обърках .

                      Comment


                        Не обичам Гетисбърг, напомня ми Чикагската кланница, провъзгласена за културно средище.

                        Comment


                          von Danitz написа Виж мнение
                          Не обичам Гетисбърг, напомня ми Чикагската кланница, провъзгласена за културно средище.
                          Средището...

                          Comment


                            И коя е новата загадка?
                            Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                            Гюстав Льо Бон

                            Comment


                              Въпреки че не съм познал досега, си позволявам да се намеся и да пусна нещо без претенции за сериозност. При това, доколкото прочетох, точно за някои от изобразените на картинката подробности няма сведения.
                              Въпреки това смятам, че сравнително лесно ще познаете какво са имали предвид авторите.
                              Attached Files

                              Comment


                                Битката при Ахелой. Май беше списание "Дъга"?
                                Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                                Гюстав Льо Бон

                                Comment

                                Working...
                                X