Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реплики на средновековни оръжия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Реплики на средновековни оръжия

    Днес гледах по Канал 1 част от някакво предаване (около 5 мин), в което обясняваха нещо за мечовете, така и не разбрах какво.

    Интересното беше, че показаха някакъв човек, който имал фабрика за изработка на реплики на средновековни оръжия (българин, в България) - показаха няколко вида мечове и той обясни как ги правят.

    Това, което привлече вниманието ми е, че изделията му не са като повечето боклуци, които се продават по магазините у нас, с резби, надписни, финтифлюшки, хромирани и т.н., а са просто изрязани от лист стомана, закалени и със сложена дръжка - т.е. максимално реално изглеждащи. Не са и ковани на ръка от майстори, което значи, че няма да са и толкова скъпи.

    Та да запитам - някой знае ли за тоя завод и къде се продават тия чудеса?


    #2
    ебаси, никой ли няма никаква информация къде у нас могат да се намерят реплики ве?!?

    Comment


      #3
      Ебаси аз знам
      Значи "Чигот" Варна правят реплики на всичко свързано със средновековието.
      Ето снимки на Меч правен от тях.
      Тип Xa по Оукшот
      помел Тип G
      гард Стил 5
      център на баланса - 13 см от гарда
      център на перкусия - около 26 см от върха
      Мечът е остър. Кожа на дръжката няма по искане на клиента.

      Да му е честито на Сашо и да го ползва дълго време




      Също така друг майстор пък прави шлемове, този е направен специално за мен днес ми го даде лично


      Впрочем ето цялата тема тук
      Domain for Sale. Traditsia.com. Request Price. What Are the Advantages of a Super Premium .Com Domain? Increased Traffic. Search Engine Ranking. Brand Recognition. Immediate Presence. Higher Profits. Great Investment. #1 in Premium Domains. 300,000 of the World's Best .Com Domains.

      5 страници е.Ако те интересува нещо питай директно тях в Традиция.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #4
        eee, мерси човече

        Comment


          #5
          Предаването, което си гледал е "Непозната земя". Днес даваха продължението и ще има поне още едно предаване на същата тема.
          ДАЛЕКУ ОД СЛОБОДАТА
          И НЕРАЗДЕЛЕНИ ОД НЕА
          ОВДЕ ПАДНАА 40 ХЕРОИ
          НА ИЛИНДЕН

          Паметна плоча, Крушево,
          ИЛИНДЕН 1953

          Comment


            #6
            Така е, после видях във форума на Традиция

            Само че там не казват как се казва фабриката на човека от предаването - за сега писах на майсторите, които коват оръжия от Чигот, ама с цените как ще е не знам...

            По чужди сайтове има реплики каквито ми харесват, на прилични цени, ама вносът по пощата е малко проблемен.

            Comment


              #7
              Отговориха ми.

              Не се съмнявам в качеството на изработката им, ама цените им са 3-4 пъти по-високи от тия на подобни изделия в чужди сайтове...

              Comment


                #8
                Здравейте,
                казвам се Цветин Апостолов и съм от група за исторически възстановки "Чигот". Също така съм човекът, който отговаря за нашата работилница и един от хората, които работят в нея.
                Бих искал да обясня на какво качество би попаднал, ако поръчаш нещо на много ниска цена от интернет.
                Вариант 1 - евтино китайско "оръжие", изработено от неръждаема стомана, за цена 30-50 долара. Функционалността му е практически нулева - неръждаемата стомана не е пригодна за дълги остриета, особено за такива, които има ударно натоварване (меч, примерно). Също така, е напълно възможно "езика" на острието (частта, която влиза в дръжката) да е прекалено тънка, или в по-лошия вариант - направо заварена, и при първият удар да се отчупи с доста опасни последици. Освен това, тези изделия са направени "да мязат" и нямат никакъв баланс на реално оръжие. За естетическата им част въобще няма да говоря...
                Вариант 2 - много нисък клас оръжие от сравнително реномирани производители, като Hanwei, например - цена около 100 - 120 долара. Изработени са чрез фрезоване от ръждаема стомана, но много "през пръсти" - отново лош баланс, тракаща компановка (гард и помел), също доста грозно направени (с цел опростяване и масово производство), обикновено в цената е включена и кания, но пластмасова. Наскоро ни се наложи да преправяме един такъв, защото дръжката буквално се разтроши в ръката на собственика му, а и беше балансиран отвратително.
                Вариант 3 - нисък клас функционални остриета с цена над 200-250 долара. Такива произвеждат Hanwei, Cold Steel и няколко други производителя. Отново фрезовани, от добра стомана, сносна компановка и баланс. Общо взето, остриета, които си заслужават парите, но определено има накъде повече.
                Общо взето, нашите изделия попадат в този ценови клас, но смея да твърдя, че в някои отношения са много по-добри.
                От тук нагоре се започва със среден, висок и свръхвисок клас остриета, съответно с цени 400-600, 700-1500 и над 2000 долара.

                Не искам този мой пост да прозвучи като реклама. Има едно клише - "получаваш това, за която плащаш", и въпреки че не обичам клишетата, то е изключително вярно.

                Поздрави,
                Медка

                П.С. Лонганлоне, сега се усетих, че с теб се познаваме лично от форума на Gamers' Workshop, но беше преди доста години...
                Pauke !

                Comment


                  #9
                  Здрасти, ти пък как се захвана с това?

                  Съгласен съм, че много от изделията, които се предлагат по онлайн-магазините са с ниско качество, но има някои доста добри, както показват тестовете:
                  The line of Roman Swords by Generation 2 might not be the most historically accurate replicas out there, but boy can they cut!

                  A hands on review of Kris Cutleries Roman Gladius by SBG Member Richard Williams (RicWilly)


                  Разбира се, цените им са близки до вашите (ако сметнем и доставката от щатите...)

                  Comment


                    #10
                    Дълга история

                    Първият гладиус изглежда меко казано странно - неизвестно защо има канал на острието, а и тежи почти кило и половина... Вторият е сравнително добър.

                    Медка
                    Pauke !

                    Comment


                      #11
                      той първия за това е получил 2/5 за автентичност това е т.н. втора вълна в правенето на гладиуси, която е доста оспорвана от любителите

                      Comment

                      Working...
                      X