Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възродителен процес

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Възродителен процес

    Мисля че досега тази тема не беше обособена като отделна!?Така че на мен се пада май най-тежката участ да бръкна в раната.
    Въпросите към форумците са:
    1.Защо беше извършен този противочовешки акт?
    2.Кои са причините за извършването му?
    3.В кои идейни среди се заражда идеята за извършването му?
    4.Има ли международна съгласуваност в извършването му?

    Моля по-опитните приятели във форума да ми помогнат!

    #2
    И защо реши, че се пада на теб? И че трябва да се обсъжда темата?
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #3
      Кемалист, какво искаш да постигнеш с тези вапроси? Скандалът е неизбежен!!!
      От тогава минаха 20 години. Иван Костов междувременно се извини в Бурса на изселниците. Комплекс за вина обаче аз никога съм нямал...

      Comment


        #4
        Тези, които замислиха и извършиха това, вече ги няма. Няма и международна съгласуваност.

        Comment


          #5
          Така е. Няма ги извършителите, няма усещане за вина, въобще нищо няма. Причината да си мисля, че такава тема няма да успее да се случи тук, са именно такива мнения.
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            #6
            Този въпрос наистина няма да коментирам, понеже не съм бил в България. Познанията ми са от приятели и твърде противоречиви.

            Comment


              #7
              еми наистина при отсъствие на виновните - няма защо да има вина. Не мисляче германците трява да се чувстват виновни за Хитлер и Ко, или пък французите за Наполеон, или руснаците за Сталин. Вината трябва да има ясна формулировка и конкретен носител или конкртна грлупа носители. Не мисля че хора които не са участвали пряко и дори не са имал физическата възможност да вземат участие в това, трябва да носят някаква вина в себе си (особено ако и смятат че това е била неправилно и осъдително). Коствената вина води само до комплекси и от там до емоционални и най-често грешни действия.

              Както винаги съм казвал , и не само аз - историята трябва да служи като урок, а не като гузна съвест.
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                #8
                Той не иска да ни упрекне нас, а иска да разбере как стоят нещата, едва ли, обаче този форум може да му обясни. Аз също искам да науча, но по горната причина не постнах такава тема. А иначе, ако някои иска да упрекне мен, защото съм българин - жаме!

                Comment


                  #9
                  княз Крылов написа Виж мнение
                  еми наистина при отсъствие на виновните - няма защо да има вина. Не мисляче германците трява да се чувстват виновни за Хитлер и Ко, или пък французите за Наполеон, или руснаците за Сталин. Вината трябва да има ясна формулировка и конкретен носител или конкртна грлупа носители. Не мисля че хора които не са участвали пряко и дори не са имал физическата възможност да вземат участие в това, трябва да носят някаква вина в себе си (особено ако и смятат че това е била неправилно и осъдително). Коствената вина води само до комплекси и от там до емоционални и най-често грешни действия.

                  Както винаги съм казвал , и не само аз - историята трябва да служи като урок, а не като гузна съвест.
                  Ама разбира се, моля ви се, каква вина, каква общност, какво съзнание. Ама, че те Хитлер Сталин и Наполеон са еднакви. Ама как иначе. Не знаете ли че победителите пишат историята, всичко е пропаганда, всички са еднакви, реалполитик и въобще за какво говорим.

                  Хайде заключвайте темата и си лягайте (както подобава на добри люде от 19 век).
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    #10
                    Лично мое мнение е, че вината пада изцяло на бившата Комунистическа партия. Тя се опита да направи това в едно смутно време (имам предвид перестройката) и го направи съвсем нескопосано (типично по комунистически). На времето гледах Тургут Йозал по канадската телевизия, той каза: "Ние ще приемем тези хора, но как стои въпроса с техните пенсии, спестявания, собственост, земя и пр.". Комунистите, които даваха милиони за да подкрепят международното революционно движение - сандинистите в Никарагуа, фронта "Фарабундо Марти" в Гватемала, разколническите групировки в Салвадор и къде ли още не, не намериха средства да решат този въпрос. Те буквално натирили хората с това, което могат да вземат. Абсолютни некадърници. Но всяко зло е за добро!

                    Comment


                      #11
                      Аз записах през 1989-та един документален филм на ВВС, излъчен по канадската телевизия. От там са всичките ми познания за това време. Продължителност около един час. Ще представлява интерес за всички, българи и турци. Сниман е в България и Турция. Има интервюта с много хора, дори и с Андрей Луканов. Пазя го 19 години! Някой от вас не са били родени. Там е и интервюто с Тургут Йозал, което споменах. Ако един ден форума има видеотека ще го постна.

                      Comment


                        #12
                        Безумен опит на върхушката да отклони вниманието от себе си, от тоталната икиномическа криза, да се сниши зад гърба на "врага". По късно челния опит бе развит и доусъвършенстван от сръбските другари...
                        Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                        Comment


                          #13
                          Ако освен плакатни заявления няма какво повече да се каже по темата, да хлопвам кепенците. Или ще има някакъв опит за исторически анализ.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #14
                            Исторически анализ - след 30-40 години, поне. Когато политически дивиденти няма да могат да се изстискват.
                            Quae fuerant vitia, mores sunt.

                            Comment


                              #15
                              Драги Kemalist, препоръчвам книгата на М. Груев и Ал. Кальонски “Възродителният процес. Мюсюлманските общности и комунистическият режим”. Рядко добро изследване.
                              Чети там.

                              Comment

                              Working...
                              X