Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Умрял потомък на Конфуций

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Умрял потомък на Конфуций

    В Тайван почина пряк потомък на Конфуций
    news.bg
    Размер на шрифта: a a a
    88-годишният Кунг Ту Ченг - пряк потомък на Конфуций 77- мо поколение почина в Тайван на 28 октомври, предава Ройтерс.


    Интересно ми е дали има някой друг род, който да знае предците си чак от 6 век преди н. е.? Може би само японските императори, но и за тях не съм сигурен.

    В Европа май нямаме преки потомци на Перикъл или на Цезар.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Thorn написа Виж мнение
    В Тайван почина пряк потомък на Конфуций
    news.bg
    Размер на шрифта: a a a
    88-годишният Кунг Ту Ченг - пряк потомък на Конфуций 77- мо поколение почина в Тайван на 28 октомври, предава Ройтерс.


    Интересно ми е дали има някой друг род, който да знае предците си чак от 6 век преди н. е.? Може би само японските императори, но и за тях не съм сигурен.

    В Европа май нямаме преки потомци на Перикъл или на Цезар.
    Аз за средновековието мога да кажа, че има сума ти фамилии-претенденти (специално за Цезар), някои от тези фамилии съществуват и до днес, не знам обаче дали още поддържат претенциите си.
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      #3
      То понятието "пряк", когато става въпрос за 77 поколения, е малко нелепо. Обаче ми се струва, че темата е по-скоро за тук.

      Comment


        #4
        Thorn написа Виж мнение
        Интересно ми е дали има някой друг род, който да знае предците си чак от 6 век преди н. е.? Може би само японските императори, но и за тях не съм сигурен.
        Чувал съм, че друг негов потомък се грижел за музея му или каквото там имат.

        "Каков знаеме ние за Китай" ....

        Comment

        Working...
        X