Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с laptop

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    проблем с laptop

    Понеже незнам, къде другаде да пусна тази тема и към кой да се обърна,реших да я сложа тук....дано съм в правилния форум....

    Лаптоп-Операционна система-Windows XP Professional,Service pack 2,Дънна платка-BenQ Joybook A52, Централен процесор-двуядрен intel(2ghz), Видео карта-ATI Radeon Xpress 200M Series,2 GB of RAM, Звуков адаптор- Realtek ALC262 ATI SB450 - High Definition Audio Controller,Чипсет на дънната платка-ATI Radeon Xpress 200M,Тип BIOS-Phoenix (09/06/07), DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c), 3D-ускорител-ATI Radeon Xpress 200M/1100M (RC410M/RC415)
    Преди време бях пуснал подобна тема свързана с "Heroes Of Might And Magic V".Получих няколко лични съобщения, благодаря за което.....никое не помогна.Както и да е, днес пробвах с "Age of empires" 3 пак същата работа-зверско цепене.....
    Започва да ме преследва много гадното чувство,че проблема е не само в моя лап, но и е нещо сериозно...Моля, ако някой има идея нека сподели....
    Last edited by rome1989; 22-10-2008, 14:55.
    Рицар

    #2
    Колко RAM?
    видео-карта всъщност нямаш - Х200 върши тази работа, но не съвсем - тоест за AOE3 хич не стига, особено на по-сериозна детайлизация.
    не е ясно и какъв е процесорът.
    Просто посочената конфигурация става, но за по-леки приложения.

    Comment


      #3
      Видео картата не става. Хвърли я! Процесора - 2 гига, също е слабичък. "Сече" му казват на английски.

      Comment


        #4
        Е че какво му е слабато на процесора-В България на процесор 1,8GHz , GeForce 4 и 512 MB of Ram...-AOE3 си вървеше перфектно( почти всичко на max,без сенки.....както и "Heroes Of Might And Magic V"......Тоест, сегашната видео карта или каквото е там е по зле от оная антика дето имам в България ли??????Ужас........Невъзможно..

        "Best-in-class PCI Express® performance with built-in DirectX® 9.0 graphics
        Radeon™ Xpress 200M offers a graphics core that is a derivative of Radeon™ X300 technology. It is the fastest DirectX 9.0 integrated graphics platform for Intel-based PCI Express® notebooks, offering high-performance graphics for digital multimedia applications and 3D games."

        Това е от официалния сайт на "Radeon"
        Още повече,че от магазина ми я препоръчаха,радеона,казаха,че всичко по ново ще върви без проблем.....а това не беше най-скъпата,нито най-евтината,просто им казах да ми дадaт нещо добро.....
        Last edited by rome1989; 22-10-2008, 14:58.
        Рицар

        Comment


          #5
          Аз нямам лаптоп, но имах подобни проблеми на РС-ито. Докато не сложих 3 гига (800 мхца, 2 по 400) плюс карта Х 800 не стана работа. Сега няма проблеми с нищо, макар че поостаряха. Всичко е пари! Не купувай евтини компоненти, те носят само разочерование и накрая пак не излизат евтини, понеже се оказва, че не вършат работа! Абе, ти си българин, не трябва да ти говоря тези неща.

          Comment


            #6
            ОК де, за евтино-скъпо-това си е ясно.Просто ми е интересно как на старата ми машина,с конфигурация близо 2-3 пъти по слаба-процесор-1,8vs. 2,2,Ram-512vs 2gb и всичко си вървеше отлично........а сега.....просто недоумявам как става номера...единствено видео картата или каквото е там....незнам дали е по добра,всичко друго е в пъъъъъти по добро.... Нещо не е наред с лаптопа ми.......
            Рицар

            Comment


              #7
              Конфигурацията ти изобщо не е лоша и би трябвало играта да върви без никакви проблеми. 2GHz за двуядрен процесор си е напълно нормално и up-to-date. За сравнение процесорите на суперкомпютъра който беше открит скоро в България работят на 800 MHz (обаче са 8192). Според мен проблема е софтуерен, може би драйверите или настройките на видеокартата. Пробвай да напишеш в гугъла името на видеокартата, играта и slow performance или нещо подобно. Почти съм сигурен че по международните геймърски форуми са задавали същия въпрос. Успех
              Shut me down! Machines making machines! How perverse!

              Comment


                #8
                Май говорим на един език....аз си мислих същото...Obi1,
                Лаптопа ми попринцип е предназначен за Vista,Но аз не мога да я понасям и за това минах на XP,дали може да е от това....Драйвари,оригинални,имах само за Vista,сегашните от нета съм ги теглил....
                Рицар

                Comment


                  #9
                  Тоя лаптоп за игри не става и толкоз. Каква добра конфигурация, какви индианци какви 5 лева. За офисчета, видео и браузване да. Иначе - не

                  Х200 беше бест ин клас вградено видео преди 5 години. Става за Куек 3 и Аерото на Вистата и толкоз. И да, по-слаба е от ГеФорс 4 Титаниум, въпреки че поддържа Шейдер Модел 2. Реално Age 3, като я тествах преди години минималното на което що-годе читаво тръгваше беше Х700 или ГеФорс 6600ГТ, които са примерно 5 пъти по-бързи от Х200. Изобщо забрави за игри след 2004-та година с тази машина. В игрите нещата стоят в следния ред - видеокарта, видеокарта, видеокарта, видеокарта, видеокарта, процесор и памет. Така че не може да разчиташ на бързия процесор и паметта да те измъкнат, като видеото ти не става. Да не говорим че "бест ин клас" не означава нищо в случая, защото вярно беше добра в класа на вградените видеокарти и далеч напред с материала в сравнение с Интелските вградени модели, но пък вграденото видео никога не е било правено за гейминг.

                  Освен това лаптопа ти не е по принцип предназначен за Виста, защото е модел поне с 1 година по-стар от Вистата. Просто "новите" лаптопи ги предлагат с Виста, защото Майкрософт спряха да предлагат XP.

                  Comment


                    #10
                    Ахам...е мерси за отговорите и за помоща)))....Живот и здраве когато се върна в България..ще си взема свясна машинка...
                    П.П.
                    Обаче за това съм абсолютно несъгласен- "..като я тествах преди години минималното на което що-годе читаво тръгваше беше Х700 или ГеФорс 6600ГТ.."Е как пък не-6600ГТ ама на дрън....На мен на GeForce 4 си ми вървеше абсолютно перфектно,с всичко на макс без сенки....
                    Рицар

                    Comment


                      #11
                      На мен на GeForce 4 си ми вървеше абсолютно перфектно,с всичко на макс
                      това не е възможно.

                      Comment


                        #12
                        Е хайде сега не възможно.....напълно възможно си беше...виж вече сенки като пусках и неможеше да се разкъква и за минута даже......ама без сенки, си беше много ама много задоволително.....Е както и да е де,темата ми беше за проблема с лаптопа,не за AOE3,няма да спорим сега..едва ли някой-някой ще убеди Мерси за отговорите и за помоща,дано поне Rome ми тръгне....
                        Рицар

                        Comment

                        Working...
                        X