Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sir Gray написа Виж мнение
    Предполагаш умисъл там, където го няма. Аз лично не ме интересува ничия религия, още пък по-малко да защитавам нечия. Сводките ти бяха абсурдни (стари, измислени и тн), като беше изтъкнато и в няколко от отговорите в темата, затова реших, че целта е да се спами. Напълно е възможно да съм сгрешил за мотивите ти да участваш в темата, но с тези си постове създаде такова впечатление.
    Лично от теб не съм получавал, сега проверих.
    Жалко Грей,
    една единствена новина по невнимание ми е изплъзна, защото не бях погледнал дата ЕДНА единствена, направиха ми забележка и аз си посипах главата с пепел в знак на разкаяние ... Не съм отговарял на репликите единствено с цел да не дразня аудиторията ...

    Останалото си беше актуално и то от военния канал Звезда, а те получават инфото от центъра за примирие, по актуално здраве му кажи ...

    Истината Грей, е че не можете да преглътни те да имате опозиция или някой да мисли различно ... затова не мислите, ами се налагате със сила ....

    Навремето ми беше приятел, защо не ме попита в лични спамя ли, или има грешка?

    Защото Грей по лесно беше да ликвидирате другото мнение ....

    Comment


      Ясно, извинявам се значи съвсем официално.
      Съвсем не е от искане да ликвидирам чуждо мнение, а поради елементарната причина, че не съм обърнал достатъчно внимание. Меа кулпа, ще бъде поправено. Трябва да призная, че четенето на сирийската тема е последното нещо в списъка с приятни неща за правене, всъщност е извън него
      Както и бистренето на поредната "революция" в чаша вода, особено пък петък вечер, но все пак трябва да забавляваме ВалБо
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        Е, вече са ви поизтъркани номерата, но колкото - толкова
        Сънят е слаб заместител на кофеина!

        Comment


          Sir Gray написа Виж мнение
          Ясно, извинявам се значи съвсем официално.
          Съвсем не е от искане да ликвидирам чуждо мнение, а поради елементарната причина, че не съм обърнал достатъчно внимание. Меа кулпа, ще бъде поправено. Трябва да призная, че четенето на сирийската тема е последното нещо в списъка с приятни неща за правене, всъщност е извън него
          Както и бистренето на поредната "революция" в чаша вода, особено пък петък вечер, но все пак трябва да забавляваме ВалБо
          Не си прави труда, станалото и днешната разправия тук ми изясниха достатъчно добре как стоят нещата и да си кажа нямам желание да участвам повече в тези "предрешени мачове" .... Вие няма да се откажете от двойния стандарт, който налагате ...

          Comment


            Ейй ква голяма активност в тая тема-5 страници за няма и 24часа.Де да бяхте толкова активни и в темите за Античността примерно.
            Имам следните дълбоко конструктивни предложения:
            1)Имало някакъв списък кои могат да пишат във въпросния раздел.Има ли чалъм от този списък всеки четен номер да се изключи?Ей така да направим една децимация,без значение кои ще са сред четните-2,4,6 и т.н.-да минава модератор с калъчката и да ги изключва.
            2)Искам да помоля Динаин,ако има възможност и желание-да започне пак да модерира.
            3)Ако може и мен да ме допуснете да пиша във въпросния раздел.Аз в момента го не чета ама ако ме пуснете в него,ще и пропиша там.Отсега да предупредя че съм симпатизант на една определена и конкретна страна в сирийския конфликт.Хи-хи...Освен това пиша през една камара впн-и и тор,така че мога да казвам свободно какво мисля...
            4)Ако евентуално Динаин не ще да модерира отново-имам друго предложение.В крайна сметка всички модератори тук се изказаха в темата и упоменаха че къде малко,къде повече са русофили-и Голъм и Торн и т.н.А би трябвало да има някакъв баланс.Аз се нагърбвам с тежката и отговорна задача(120кила съм)да застана от отвъдната страна на везната и доколкото мога да уравновеся позициите.Защото моите виждания за Русия са меко казано....Ай да не казвам дори и меко,щото дори и за мекото ще ме баннат...
            Предложенията ми не са на майтап,лишени са от всякаква ирония и са си съвсем сериозни...
            Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

            Comment


              Sir Gray написа Виж мнение
              Както и бистренето на поредната "революция" в чаша вода, особено пък петък вечер, но все пак трябва да забавляваме ВалБо
              Да, а ти Грей си много търпелив. Революцията на троловете наистина се е развихрила, но вероятно ще завърши като всяка революция.

              Има цялостно погрешно разбиране относно това, което модераторският екип желае и смята за правилно: модераторите, повечето от които сме от времето, когато форумът се създаде, виждаме по един или друг начин за нормално тогавашното състояние: преимуществено спокойни дискусии, без да се спами с хиляди постове и това да се смята за активност.

              В този смисъл виждам, че повечето потребители смятат за участие да се пускат купища постове по злободневните в момента теми и в тях злобно да спорят едни с други. Това не е стойностно участие.

              Броят постове не означава качество. Колкото и да се опитват някои от постващите в тази тема да се изкарат жертви на "модераторския произвол", би трябвало да оценяват, че произвол практически няма, а е много лесно да се започне. Вместо това има зацапване на всички теми и глупави сълзливи истории за това как на някого, който така или иначе няма какво да каже, му била запушена устата. Всъщност можем ако искате от утре - за една седмица - да пробваме какво значи модераторски произвол, та поне да има за какво да се реве Като нищо и да стане.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Идея - не трийте "празните" приказки, просто ги прехвърляйте от по-сериозните теми в раздел "Празни приказки". Няма изтрити ценни мнения, няма едностранчива избирателност. Вълкът цял, агнето доволно.

                Поне така правим в американския оръжеен форум, където има извънредно крайни силно политизирани мнения или просто глупости - такива приказки отиват в раздел "Минно поле". Разделът е наречен така, защото е много слабо модериран, влизаш на свой риск и не цивриш, когато настъпиш "мина" (някой те прати на майната ти). Единствените условия са без груби лични обиди и без мнения, които привличат адвокатите, че в САЩ се съдят за абсолютно всичко.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Вълкът цял, агнето доволно.
                  А на модератора лека му пръст Това ще си е доста работа. Особено в теми като сирийската.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Това ще си е доста работа.
                    По-малко, отколкото да обясняваш на обидени членове защо са им изтрити мненията. Не са много темите, които предизвикват крайни мнения, нито пък пишещите в тях са толкова много. В темата за Сирия се напъват една шепа хора.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Eй оспамихте хубавата тема. Според мен, най-добре е модераторите временно да се оттеглят и .... каквото сабя покаже. В крайна сметка, нали е военноисторически форум - на война, като война. Ама в темата по Сирия туй, ама в темата за Сирия онуй. Модераторите и те - хъката, мъката, там можело да пишат само такива дето разбирали, дето не правили пропаганда и т.н. Пълен ташак. Аз сутринта попитах - какво стана с чеченците, които щяха да смажат ИДИЛ? Това беше есента. Вече са минали почти 8 месеца. Някой от "разбиращите" и "нетролищите" радиоточки случайно, да каза тогава, че това е пунтамара работа и че тия въобще няма да стъпят там? Не! Следователно толкова са и "разбирачи". Е защо тогава са богоизбрани и имат право да пишат, като очевидно разбират точно толкова, колкото и оная лудата дето вика "а нас, кой ще ни даде пари?" Днес - пълен цирк. Една камара хора се държат като ощипани госпожици и нападат един единствен човек. Мъже! Ами това поведение на ........ на малки деца в детската градина - ама другарко, ама той Гошко.... Е бъдете малко мъже. Да речем, не сте били в казармата, ама пак поне малко мъжко поведение трябва да се очаква. А то какво - цял ден 10 човека се жалват от един модератор! А ми че то вие ако бяхте истински войни и ако имахте малко акъл в главата си, то щяхте да го докарате до не до нервна криза, ами до желание въобще да чуе за Интернет.

                      Comment


                        Nick написа Виж мнение
                        Поне така правим в американския оръжеен форум, където има извънредно крайни силно политизирани мнения или просто глупости - такива приказки отиват в раздел "Минно поле".
                        Как може да има подобни неща в нещо свързано с техника. Питам го като човек, който има и техническо образование. Тук няма място за емоционални пристрастия и субективни преценки кое добро и хубаво и кое не, само машини. Работи, не работи, работи ама не толкова добре като другата. Техника - нещата са очевидни. Ако тук има силно изразен субективен момент, какво остава за въпроси като история и съвременна политика.

                        Comment


                          Stan написа Виж мнение
                          Е бъдете малко мъже.
                          Ний дека не пишем за Сирия не сме мъже, тъй ли?
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Nick написа Виж мнение
                            Ний дека не пишем за Сирия не сме мъже, тъй ли?
                            А също не пиша за Сирия. Първо защото съм отвратен от съвременността и особено Сирия, където всички Велики сили си мерят пишки върху сирийския гръб. Там за мен всички са лоши, с изключение на ИДИЛ, който е архизлото. И второ - аз съм от раята, т.е. от тия, които не са богоизбрани и нямат право да пишат. Последното го разбрах чак месеци, след като бяха въведени ограниченията, тъй като както казах - там само от време на време хвърлям по едно око. Но като го разбрах, самия факт, че има подобно деление, дълбоко ме ядоса и бях решил даже въобще да не пиша по никаква тема в този форум.

                            Comment


                              Nick написа Виж мнение
                              По-малко, отколкото да обясняваш на обидени членове защо са им изтрити мненията. Не са много темите, които предизвикват крайни мнения, нито пък пишещите в тях са толкова много. В темата за Сирия се напъват една шепа хора.
                              Като се замисля си прав. А и не мога да знам как възприемат модераторите натоварването. Само веднъж съм си позволявал да предявя сериозно оплакване към модерирането и то беше че има прекалено много модератори.

                              Та поне аз се опасявам че увеличаването на обема модераторска работа и завръщането на една тълпа модератори няма да е нещо хубаво.

                              Аз вече написах че в момента положението ми се вижда прилично. Двама по-активни модератора в момента Торн и Сър Грей, опитни, с акъла си и като цяло са добре с нервите. Ако пък нещата станат некрасиви, на бял кон се появява Воланд. Като изключим няколко теми, тази комбинаця си мисля че е достатъчна. Ако модераторите преценят че има нужда от свежа кръв и друга ледна точка, аз не се шегувах че ИМХО Кухулин може прекрасно да запълни нишата.

                              Старата система с по един-двама "тематични" модератора на всяко разделче според мен беше по-тромава и отблъскваше потребители. Не е хубаво модераторите да са повече от редовните потребители

                              А сега нека всички се замислим колко потребители, развиващи интересни теми, са намерили форума и са проникнали в него през политическа, злободневна тема? Колко след това са започнали да пишат в военно-историческите и железарските подфоруми? Щото обратното го има. Аз се сещам за поне един с кофи знания в областа на авиацията, който си би камшика заради Украинската тема. Има и разни луди глави, като например Стан, които могат да си изпросят заслужен бан в такива теми. А аз не искам Стан да е баннат.

                              Така че нека не представяме съвременният раздел като тупкащото сърце на форума, заради някаква съмнителна "активност". Имаше един не кратък период когато подфорума на World Of Tanks беше толкова активен, че съвременният раздел ряпа да яде. Това прави ли го особено цене за форума? Ами не, ако утре хилядите мнения от този под-форум бъдат изтрити ще забележат двама човека.
                              Не че сравнявам двата подфорума, просто казвам че "активност" е доста относително понятие. Има ли някой от активните в момента потребители дошъл в БС през подфорума WOT? Поне един от всичките писали там?
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Ако модераторите преценят че има нужда от свежа кръв и друга ледна точка, аз не се шегувах че ИМХО Кухулин може прекрасно да запълни нишата.
                                Тоя въпрос, най-добре те да си го решават. Те опъват каиша и със сигурност ти писва да се занимаваш с всякакви сложни характери (да се изразя поликоректно). Иначе за Кухулин съм съгласен - все някой трябва да да пострада заради хорската глупост и да стане модератор

                                Comment

                                Working...
                                X