Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Начи аз съм привърженик точно на тези решения и както ако те се прилагат модераторите трябва да се сменят.За н-ти път казвам че познанствата и пристрастията пречат на всяко управление!
    Най-малкото Динаин е участник и основен генератор на споровете и не върви от неговата трибуна да се дават решения.
    Затова нови модератори и нова политика.Инак всеки месец става едно и също!

    Comment


      T-72М написа Виж мнение
      Затова нови модератори и нова политика.Инак всеки месец става едно и също!
      Разберете най-сетне, че "фило"-търпими модератори тука няма да има. И че бановете ви в огромната си част са спечелени честно.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        pnp5q написа Виж мнение
        Разберете най-сетне, че "фило"-търпими модератори тука няма да има. И че бановете ви в огромната си част са спечелени честно.
        Постоянното въртене в кръг, едни и същите спорове и караници през месец - говорят че нещо сериозно куца.
        Куца най вече заради различните критерии.
        Ако модераторите наистина модерираха - щеше досега да се намери решение - а не един и същ проблем да излиза през месец!
        Не става въпрос за фили и фоби.

        Comment


          T-72М написа Виж мнение
          Постоянното въртене в кръг, едни и същите спорове и караници през месец - говорят че нещо сериозно куца.
          Куца най вече заради различните критерии.
          Ако модераторите наистина модерираха - щеше досега да се намери решение - а не един и същ проблем да излиза през месец!
          Не става въпрос за фили и фоби.
          Куца ами, като отказвате да приемете фундаментални установки на форума.
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            Поблемът тук не са фило-търпимите модератори, а фобо-настроените и фобо-търпимите. Но най-вече - инсинуирането на фили и фобии на всяко различно мнение от господстващата религия .
            Иначе, не че ми е работа, но смятам, че форумът би загубил от липсата на дискусии на съвремнни ВОЕННИ теми, включително развиващи се ВОЕННИ конфликти. Доказал се с изключителната си устойчивост и дълголетие, този форум, в лицето на подобни дискусии, има шанса да твори собствена база данни (както информация, така интерпретацията й), която би позволила интересни дискусии в бъдещи моменти. Погледи назад, разчитане на грешни или правилни позиции/преценки с оглед развитието и финализирането на дадени конфликти. А това си е чиста военна история в действие.
            Иначе, за себе си бих могъл да кажа, че понякога не се удържам да опонирам от това, което се провижда като про-руска гледна точка, само защото дразнещо явства обратното. А и неоспоримостта на каквото и да е, ме дразни

            Comment


              pnp5q написа Виж мнение
              Куца ами, като отказвате да приемете фундаментални установки на форума.
              Айде сега, всички пред строя, за едно бързо другарско мъмрене!
              С вписване в комсомолските книжки!

              Шоуто продължава усилено
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                pnp5q написа Виж мнение
                Куца ами, като отказвате да приемете фундаментални установки на форума.

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  Може би в пиклиста на причините за бан трябва да се добави "не харесва Динайн".
                  Тая омраза към по-умния и по-информирания добива гротескни размери, хората просто вече вярват в магии и дракони...
                  Ахъм... няма начин точно ти да не си най-умния и най-информирания... Обаче самата тема за Сирия те опровергава.


                  pnp5q написа Виж мнение
                  Разберете най-сетне, че "фило"-търпими модератори тука няма да има. И че бановете ви в огромната си част са спечелени честно.
                  Ако обичаш, би ли спряла с недомислиците?

                  Comment


                    monte christo написа Виж мнение
                    Ако обичаш, би ли спряла с недомислиците?
                    Домислени са те - не е моя работа, но съм тук точно заради обещанията да не оставят форума да бъде обърнат на кръчмарска лакърдия.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Целия конфликт ескалира защото модераторите са "богопомазали" Dinain и му позволяват да обижда, защото ако всеки друг си позволи отношение подобно на Dinain, го очаква санкция ....

                      Липсата на очевидна и обективна справедливост генерира самият конфликт. Ще попитате какво е справедливост - това са ясни правила и за едната страна и за опонентите!

                      Тук няма такова нещо - има НАШИ и всички станали, има хора на които всичко им е позволено и остават ненаказани.

                      Само на тази страница има обиди и надменно отношение на Dinain към повече от трима форумни участници, и какво направиха модераторите? - Нищо продължават да се правят че не забелязват нарушаването на добрият тон именно от Dinain!

                      Comment


                        pnp5q написа Виж мнение
                        Домислени са те - не е моя работа, но съм тук точно заради обещанията да не оставят форума да бъде обърнат на кръчмарска лакърдия.
                        Не знам доколко от моя страна е било кръчмарска лакърдия изказаното становище, че не трябва праволинейно да се обвинява сирийската армия за започването на гражданската война, и дали това не беше провокация от страна на опозицията, търсеща катализатор (стрелбата по протестиращиите в Дераа), което становище преди години ми донесе едномесечен бан от Динаин, докато беше модератор. Само защото моето становище беше в разрез с твърденията на CNN и BBC...

                        Та да го кажа за N-ти път: заради това по стадионите пеят рефрени за съдиите-педерасти, когато не свирят обективно. Петя, я сега двамцата с Гогито ми кажете току-що коя точка от правилника наруших, и въобще има ли някакво нарушение? Нали сте най-големите форумни "юристи"...

                        Comment


                          Ами след като за пореден път циклим същата тема, то нека и аз да изкажа моята гледна точка.

                          Първо, за мен този или който и да е форум има смисъл ако предоставя място за дискусия. Дискусия, чиято цел е обмяна на мнения, с уважение на различната гледна точка и без кръстоносване в името на някаква предпоставена цел. Един вид просто място, където да научим нещо ново и интересно, да разкажем своя идея и да я предоставим на теста на чуждото мнение. Пространство за цивилизована и задълбочена комуникация, изискваща подготовка на тезата, която искаме да защитим, аргументация и готовност да приемем и отговорим на контрааргументите на чуждото мнение. А не поле за подхвърляне на ехидни заяжданици, "хитроумни" коментари и кръчмарско надвикване на опонента - според мен за това си има достатъчно други места из интернет, а и извън него.

                          Съответно, винаги съм изхождал от идеята, че модерацията трябва първо и най-важно да осигури атмосфера и пространство за такива цивилизовани и спокойни дискусии.
                          Но е ясно, че хора всякакви, възгледи също, желания и цел, с която се пише във форума най-различни. За мен оттам основният въпрос е като как, при това разнообразие, да осигурим тази атмосфера на конструктивна дискусия, след като може би има хора, които волно или най-често дори неволно, я рушат?

                          И понеже далеч не съм толкова добър в описанията като Голъм, ще си позволя направо да го цитирам:
                          Главните проблеми са два: неравенството (...), т.е. "защо той може, а аз - не". Този проблем принципно е решим (равни права за всички, т.е. едно ниво потребители), но само частично, защото както и да се прави модерацията, няма как да се мине без лична преценка - само на база на "докладване" не става. Т.е. наличието на потребител/и, които се толерират нажежава нещата и скапва дискусиите. Слонове в стаята, тъй да се рече.
                          И вторият проблем - разговорите по определени въпроси се превръщат в замеряне с пропаганда. И хората се включват, защото се дразнят как някой говори за нещо, за което те имат съвсем друго виждане/мнение. Т.е. основата на тези дискусии е дразненето, а не изясняване на някакъв въпрос. За мен проблема е колкото в хората (неизбежен - всички сме чувствителни на някакви теми и се ядосваме, особено ако ни провокират), толкова и в този тип теми. Нажежените, злободневните, около които и без друго има почти само пропаганда, защото докато прахът не се утаи и минат годините едва ли много нещо може да бъде ясно, та да има за какво реално да се разговаря. А замерянето с източници (в стил "моят е меродавен, а твоят не е") в този случаи е смешно. Аз затова предлагах да не се водят такива разговори въобще.
                          Постоянната тенденция на темата за Сирия като нагледен пример (но иначе повечето или всички теми за Съвремието) да се хлъзга към откровено тролене и замеряне с пропаганда и непрекъснатото дразнене, което следва от това, е най-нагледния проблем как така да осигурим "спокойна дискусия"...

                          Основната драма всъщност, и това винаги ще бъде източник на напрежение, неразбиране и търкане, е как определяме "конструктивна дискусия"? Няма как - това за един е едно (академични есета с 3 страници биография на източниците), за друг друго (сводки от звезда.ру), винаги е субективно. И нюансите преливат толкова плавно, че просто няма как да се тегли граница и да се дефинират критерии и толкоз. Затова и оплакванията, че няма обективни критерии - ми то няма как да има?! Предложете такива и ако наистина някой успее да дефинира нещо обективно, мисля всички ще се радваме да ги прилагаме с кеф.

                          Какви са ни опциите? Обсъждахме ги надълго и широко, и практически (пренебрегвайки малките нюанси) се свеждат до това:
                          - осигуряваме "равно поле" за изява, всякаква грижа за "конструктивността" (сиреч стремеж за смислено съдържание на темите) отпадат, и реално се модерират само обиди и тн (това, за което тук се настоява толкова горещо) - което ще доведе до моментално заглушаване на малкото смислени и обективни коментари под поток от безсъдържателен радиоточков спам и кръчмарско надвикване. Честно се замислете, вие ще искате ли да участвате в тема, където се спами с порой от линкове към всякакви безумни сайтове и тн?
                          - изцяло затваряме проблемните теми, защото явно те са катализатор на ефекта фоби/фили и кръстоносване - и губим все пак един полезен ресурс за научаване на новостите и новините, който доста хора четат и разчитат

                          Моята позиция е(беше) някъде по средата - Торн е привърженик на първата опция, но там според мен шумът толкова бързо ще ескалира, че ще откаже всеки разумен човек моментално (дори сега напрежението и спаменето са на достатъчно високо ниво, че доста хора просто да не искат да се намесват в клоаката). Голъм и вече не помня кои други са повече за втората опция, дори с големия риск според Торн "да убием форума". Аз реално все се надявах да се намери среден вариант, сиреч някак си, чрез модерация, да се изчистват откровения спам и пропаганда, както и бруталните кръчмарски дрязги, така че да се запази все пак темата (раздела) като източник на новини и информация, защото доста хора търсят това. Но как да стане тази модерация? Как да се преценява кое е спам, кое е "плоска пропаганда", дали даден пост е с користната цел "да натрием носовете на филите"? Няма как, освен субективно. Това е неизкореним проблем.
                          Допълнителна драма е, че всъщност никой не модерира много активно, съответно неща се натрупват, надцакването набира скорост, пък после "Ама защо ми изчезнаха изведнъж постовете".

                          Та реално ситуацията е или/или. И понеже аз определено не мисля, че Бойна Слава трябва да стане поредната кръчма за изявите на всякакви фобии и филии, за мен първият вариант е неприемлив.


                          ПС: @ZWQRA - Динайн от доста време насам не участва в модерирането по собствено желание. Решението за Сирия е мое - участието ти беше единствено репост на пропагандни сводки, граничещи с измислиците. Именно от това се опитвам да почиствам темата - няма никаква стойност в такъв спам, а само поражда веднага контрареакция.
                          Last edited by Sir Gray; 27-05-2016, 16:57.
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            интересна концепция , подкрепя ли се от останалите в т.н. екип ...

                            Comment


                              Sir Gray написа Виж мнение
                              Един вид просто място, където да научим нещо ново и интересно, да разкажем своя идея и да я предоставим на теста на чуждото мнение. Пространство за цивилизована и задълбочена комуникация, изискваща подготовка на тезата, която искаме да защитим, аргументация и готовност да приемем и отговорим на контрааргументите на чуждото мнение. А не поле за подхвърляне на ехидни заяжданици, "хитроумни" коментари и кръчмарско надвикване на опонента - според мен за това си има достатъчно други места из интернет, а и извън него.
                              И при Динаин какво се наблюдава? Цивилизованост и задълбочена комуникация? Подготовка на тезата? Аргументация и готовност да приеме и отговори на контрааргументите на чуждото мнение? Неее... най-добре да се дялка веднагически с бан този или онзи неудобен. Така е и до днес. Демонстрира го за сетен път. Защото е по-умен и по-информиран. Демек, поговорката за кучето, дето като се научело един път да си яде лайната...

                              Comment


                                messire Woland написа Виж мнение
                                Благодаря за оценката, Ник

                                Сега, Т72 - очевидно е минало време и е забравено това, но да припомня: не всички потребители са с еднакви права.

                                Извън това вероятно случаят "Динаин" ще трябва да бъде разгледан отделно тия дни.
                                Е, крайно време беше , хаха ! Макар , че е достатъчно просто да допуснете възможността за игнорирането му . И, ебати лицемерието - уж се отказало да бъде модератор , пък се натиснало да прави списъци , ха-ха !

                                Comment

                                Working...
                                X